Latvijas zirgaudzētāju biedrība

Sveicam valsts svētkos!
15.11.2019

Civilizācija zirgiem ir daudz parādā. Bada laikos – ģimenes barotājs. Kara laikā, ja tev bija labs zirgs, – tā bija dzīvības un nāves lieta.

Lasīt vairāk ...


Lielākais lepnums – Aromāts
06.11.2019

Vienā no lielākajām un vecākajām Latvijas zirgaudzētavām kūsā dzīvība – āra aplokos ganās ķēves ar kumeliņiem, manēžā notiek jāšanas treniņi, bet jaunuzceltajā karuselī pēc fiziskajām aktivitātēm braši atsoļo sporta zirgi Burtnieku zirgaudzētava ir dibināta 1941. gadā, kad ir uzbūvēti staļļi, 1999. gadā tā tika pārveidota par SIA Burtnieku zirgaudzētava. Laikā, kad tā piedzīvoja ziedu laikus, uzņēmumu vadīja Valda un Jānis Juraši. Pēc viņu aiziešanas aizsaulē zirgaudzētava piedzīvoja visnotaļ grūtus laikus, jo saimniekošanu bija pārņēmis vecākais dēls, kuram tā padevusies ne pārāk veiksmīgi. Tagad jau sešus gadus uzņēmuma vadības groži ir jaunākā dēla Jāņa Juraša un viņa sievas Ilonas rokās. Pateicoties viņu apņēmībai un darba spējām, kā arī mīlestībai pret zirgiem, saimniecībā ir atjaunots ievērojamais zirgu skaits un gleznainā vietā – pašā Burtnieku ezera krastā – plānots atjaunot Burtnieku kausa konkūrā izcīņas tradīciju un jau nākamgad rīkot sacensības.

Lasīt vairāk ...


Aicinām uz mācībām par lauksaimniecības dzīvnieku pārvadāšanu
23.10.2019

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs organizē vienas dienas mācības “Dzīvnieku pārvadāšanas noteikumi” par labturības prasībām pārvadāšanas laikā.

Lasīt vairāk ...


Žurnāla “Latvijas Lopkopis” oktobra numurā
23.10.2019

Šogad LLKC pirmo reizi uzsācis demonstrējumu zirgkopībā, tā tēma – “Latvijas siltasiņu zirgu šķirnes ķēvju salīdzinājums ģenētiskās efektivitātes uzlabošanai populācijā”. Par demonstrējuma norisi un saimniecību – Ivetas Janelsiņas zirgaudzētavu Allažos – raksta žurnāliste Dace Millere.

Lasīt vairāk ...


Ar Latvijas braucamo pasaulē
23.10.2019

No 5.-8.septembrim Ungārijas nacionālajā zirgaudzētavā Mezohegyes norisinājās 5.Starptautiskās Jātnieku federācijas Pasaules čempionāts pajūgu braukšanā jaunzirgiem (FEI World Driving Championships for Young Horses). Čempionātā piedalījās jaunzirgi no 11 valstīm, pirmo reizi tajā tika pārstāvēta arī Latvija. Sešgadīgo zirgu konkurencē Latviju pārstāvēja Latvijas siltasiņu šķirnes braucamā tipa zirgs Gold Boy (Gaida radniecīgas grupas pārstāvi no Gaiziņa), īpašniece un braucēja Dzintra Blūma. Piecgadīgo zirgu konkurencē Latviju pārstāvēja ķēve Mokka, īpašniece un braucēja Anita Tašiņa.

Lasīt vairāk ...


Neretnieks ieņem trešo un ceturto vietu PK kvalifikācijas maršrutā Šauļos
14.10.2019

Svētdien, 13.oktobrī, Šauļu arēnā CSI2*-W statusa Pasaules kausa kvalifikācijas maršrutā Kristaps Neretnieks ieguva 3. un 4. vietu ar zirgiem J’adore Van’T Voortveld un Moon Ray, bet Laura Penele ar Dundas V.D.M. 7. vietu. Uzvaru galvenajā maršurutā izcīnīja Igaunijas sportists Pauls Ričards Argus ar zirgu Renessin.

Lasīt vairāk ...


Lauksaimniecības gada ziņojums par 2018.gadu
11.10.2019

Pieejams ziņojums par lauksaimniecības nozarēm Latvijā, tostapr zirgkopību

Lasīt vairāk ...


Sabīne Siliņa ar Kalgari uzvar U25 maršrutā PK posmā Tallinā
10.10.2019

6.oktobrī Sabīne Siliņa ar Latvijas siltasiņu zirgu šķirnes sporta tipa zirgu Kalgari (īpašnieks un audzētājs Juris Mežnieks) izcīnīja 1.vietu Tallinas Pasaules kausa posma (CSI2*-W) U25 konkurencē. Pārlekšanā Sabīnei ar Kalgari vienīgajiem izdevās izlekt bez soda punktiem, izcīnot uzvaru U25 finālā. Latvijas himna Sabīnei un 19.gadus vecajam Kalgari Tallinā Pasaules kausa posma sacensībās skanēja jau trešo reizi. Rezultāti: https://online.equipe.com/en/class_sections/462317

Lasīt vairāk ...


Laura Penele ar Dundas V.D.M. PK posmā Tallinā izcīna pirmo Grand Prix uzvaru karjerā
08.10.2019

Konkūriste Laura Penele ar zirgu Dundas V.D.M. svētdien izcīnīja uzvaru Tallinas (CSI2*-W) Pasaules kausa posma “Alexela Grand Prix” maršrutā, šī ir sportistes pirmā Grand Prix uzvara karjerā. Svētdien Latvijas himna skanēja arī Sabīnei Siliņai ar Kalgari, šis duets uzvarēja U25 konkurencē. “Esmu ļoti, ļoti priecīga par savu un Dundasa uzvaru, jo tā ir man līdz šim pati nozīmīgākā un lielākā uzvara - Pasaules kausa posma Grand Prix! Pagājušajā gadā mums pietrūka pavisam nedaudz, lai iekļūtu Grand Prix pārlekšanā, pamatmaršrutā nogāzām pēdējo šķērsli, bet šogad viss sanāca pēc plāna. Dundas ir lieliskā formā, visas trīs dienas veica visus maršrutus bez soda punktiem - pirmajā dienā mēs ieguvām 7.vietu, otrajā dienā 5.vietu un pēdējā, vissvarīgākajā dienā uzvarējām!” saka Laura Penele.

Lasīt vairāk ...


Jātnieka stāja un fitness
03.10.2019

Apmācības fizioterapeites vadībā JSK "Equilat"

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2019 (71)   
2018 (53)   
2017 (29)   
2016 (26)   
2015 (34)   
2014 (15)