Latvijas zirgaudzētāju biedrība
47840

Ārzemju tiesneši augstu vērtē mūsu sportistu sniegumu un zirgu kvalitāti
08.09.2014


Sporta centrā „Kleisti” 2. un 3. septembrī notika Starptautiskās Jātnieku federācijas neklātienes sacensības iejādē – FEI World Dressage Challenge. Startējot atsevišķās shēmās, iepriekš pieteiktie Latvijas komandas dalībnieki sasniedza augstus rezultātus, un šobrīd mūsu, Centrāleiropas līgā, ieņem otro vietu aiz Igaunijas.

Sacensības vērtēja ārzemju tiesneši – Eižens Rovido no Itālijas un Larisa Veļikija no Ukrainas. Arbitri augstu novērtēja Latvijas sportistu sagatavotību un zirgu kvalitāti.

Neklātienes sacensībās Latvijas komandu pārstāvēja un sekojošus rezultātus atsevišķākās vecuma un meistarības grupās sasniedza: Laima Lāce ar Kolardu – 64,48%, Terēze Rozenberga ar Koleru – 69,83%, Ilva Lazdiņa ar Dimantu – 69,57% un Jūlija Poļiščuka ar Kameronu – 65,07%.

Latvijas Jātnieku federācijas Iejādes sekcijas vadītāja Anita Mangale: – Patīkami, ka ārzemju tiesneši augstu novērtēja mūsu sportistu sniegumu un zirgu kvalitāti. Veiksmīgi bijām izvēlējušies savas komandas sastāvu, un katrā no shēmām izraudzītās sportistes sasniedza arī augstākos rezultātus procentu izteiksmē. Patlaban mūsu, Centrāleiropas līgā, ieņemam otro vietu aiz Igaunijas, un esam pakāpušies uz augšu, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Sacensības atsevišķās citās valstīs vēl nav beigušās, taču ceru, ka saglabāsim šo augsto pozīciju. Ārzemju tiesneši tāpat atzinīgi izteicās par sacensību organizācijas līmeni un sekretariāta darbu. Mīnuss varbūt ir tas, ka kopā piedalījās salīdzinoši maz sportistu. Taču, no otras puses, tas visiem deva iespēju piedalīties tā saucamajā „klīnikā” – ārzemju tiesnešu vadītajā praktiskajā seminārā. Ieguvēji bija gan jātnieki, gan arī skatītāji, kuri ieradās no vairākiem Latvijas klubiem. Šāds pasākums ir ļoti nepieciešams, jo, ja paši nevaram bieži braukt uz sacensībām citās valstīs, tad mums ir iespēja saņemt augsti kvalificētu ārzemju tiesnešu vērtējumu un ieteikumus savās mājās. Sacensību organizēšana ir komandas darbs. Paldies par palīdzību Initai Krīgerei, Terēzei Rozenbergai, apskaņošanas un video tehniskajam personālam – Leo, Alisei un Edgaram, Andrejam Bistrovam par laukuma sagatavošanu labā kvalitātē, laukuma brigādei, kas, kā vienmēr, strādāja ar augstu atbildības sajūtu. Katrs no cilvēkiem zina savu darbu, tāpēc sacīkstes notika tik raiti.”

Plašāka informācija mājaslapas sadaļā Rezultāti.

LJF Preses dienests, Dace Millere

 


      Atpakaļ