Latvijas zirgaudzētāju biedrība

Divi vienā – hobijs un dzīvesveids
04.06.2020

Šā gada 10. maijā apritēja 20 gadi, kopš MAIJA KLEINBERGA un DACE STŪRE, saliekot kopā savus zirgus un zināšanas zirgkopībā, izveidoja SIA «Zirgaudzētava Kocēni». Divas raksturā tik atšķirīgās uzņēmējas šo gadu laikā ir radījušas ne tikai stabilu un augošu zirgaudzētavu, bet arī Latvijā, Baltijā un citviet Eiropā pazīstamu zīmolu. Jāšanas un pajūgu braukšanas sportā labi zināmas ir Kocēnos organizētās sacensības «Baltijas kauss», «Republikas čempionāts», kā arī «Kocēnu kauss» – konkūrā, iejādē un pajūgu braukšanā.

Lasīt vairāk ...


Katrs ar savu stāstu, bet visi mīļumam
08.01.2020

Aiviekstiete Sarmīte Jubule un zirgi allaž bijuši nešķirami jēdzieni. Sapni par savu dzīvnieku viņa ir piepildījusi, turklāt sirdsmīļumu un rūpes dāvājot arī to mazākajiem sugas brāļiem — ponijiem.

Lasīt vairāk ...Vaļasprieks dod darba iespējas
06.12.2019

Līna Krafte ir 22 gadus jauna cēsniece, kura otro gadu dzīvo, strādā un studē ekonomiku un biznesa vadību Orhūsas Universitātē Dānijā.

Lasīt vairāk ...


Riebiņos audzē zirgus – olimpiešus
11.10.2019

Atnākot rudenim, sporta zirgu audzētavā “Trīs vītolu staļļi” (Riebiņi) atsākās ekskursantu sezona, un tie lielākie braucēji ir galvenokārt skolēni, kuri grib pavizināties zirga mugurā. Notiek arī interešu kluba nodarbības, kur iesaistījušies Riebiņu, Līvānu, Preiļu, Rēzeknes, Daugavpils u.c. reģionu bērni un jaunieši. Pirms tam visu vasaru to pašu ceļu mēroja kāzinieki. Bet pārvaldnieks Juris Astičs saka, ka ikdienas darbs, kas sākas ap pl. 6.00 un beidzas ap pl. 21.00, tiek pakārtots sporta zirgu selekcijai.

Lasīt vairāk ...


Jaunais uzņēmējs – tā ir uzdrīkstēšanās
21.08.2019

Aktīvā tūrisma sezona rit pilnā sparā. Šajā „Pļaviņu Novada Ziņu” numurā turpināsim iepazīstināt ar jaunajiem uzņēmējiem mūsu novadā. Šoreiz apskatīsim Mārītes Baltābolas saimniecību „Dzintaru zirgi”, kur ikvienam – gan pļaviņiešiem, gan novada viesiem – ir iespējams iegriezties un saņemt pozitīvas emocijas. Saimniecība piedāvā izjādes ar zirgiem un izbraucienus ar ratiem vai kamanām. „Dzintaru zirgu” saimniece Mārīte startēja Pļaviņu novada domes izsludinātajā biznesa ideju konkursā „Es varu būt uzņēmējs”, kura mērķis ir atbalstīt novada iedzīvotāju biznesa idejas un motivēt viņus tās realizēt.

Lasīt vairāk ...


Zirgi kā prieks un dzīves jēga
21.08.2019

“Zirgi ir mana sirdslieta jau kopš bērnības. Tas sākās, kad mācījos 4. klasē un Mākslas skolā man bija draudzene Ieva, kurai bija zirgs. Es arī gribēju sev zirgu, un vecāki aizveda mani uz stalli. Taču ģimenei tik lielas naudas, lai piepildītu manu sapni, nebija, un tik mazus arī sportot neņēma un zirgus nedeva. Tas bija SIA “Princis” stallis Brankās, kur vēlāk izvērtās mana sporta karjera. Ar zirgu lēcu pāri šķēršļiem, bet, jo vecāks kļūsti, jo augstāk jālec, un gribējās ko savu,” stāstu sāk Lelde Bāra, aktīva un radoša jauna sieviete, kas prieku un dzīves jēgu rod, darbojoties biedrībā, jātnieku sporta klubā “Svētes zirgi” un ģimenes bioloģiskajā piemājas saimniecībā “Svētes Lejnieki”. Un vēl arī rīkojot nometnes bērniem kopā ar zirgiem, audzējot zāļu tējas, cepot cepumus, stādot mežu un darot citus lauku darbus.

Lasīt vairāk ...


Zirgi kļūst par eksotiku
30.04.2019

Agrāk Latvijā zirgi bija neatņemama sadzīves un lauku ainavas daļa, bet tagad šie cildenie dzīvnieki var kļūt par eksotiku. Pilnīgi iespējams, ka drīz vien mēs varēsim tos, tāpat kā žirafes vai zebras, apskatīt vien zoodārzā.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2020 (3)   
2019 (9)   
2018 (8)   
2017 (13)   
2016 (21)   
2015 (10)