Latvijas zirgaudzētāju biedrība

Plāns, kam seko darbība, kļūst par realitāti
08.08.2019

Latvijā auļošanas sporta veids nav populārs, to tik var redzēt TV pārraidēs, kinofilmās vai citos masu medijos. Auļošanas sacensībās jātnieks (žokejs) veic noteiktu distanci auļojoša zirga mugurā pa līdzenu virsmu. Šad un tad vietējo sacensību organizatori ir mēģinājuši ieviest auļošanas disciplīnu, taču līdz profesionālam līmenim tas nekad nav nonācis. Taču pie mums Latvijā ir meitene Kristīne Eiduka, kura aktīvi un regulāri piedalās auļotāju sacensībās Itālijā. Kaut arī viņa ir latviete, viesmīlīgie itāļi viņu vienmēr uzņem kā savējo.

Lasīt vairāk ...


Burtnieki ir atdzimuši!
25.07.2019

Burtnieku zirgaudzētava ir vecākā un lielākā Latvijā. Kādreizējos, augstas popularitātes gados, to vadīja Valda un Jānis Juraši. Pēc viņu aiziešanas aizsaulē bija ne pārāk veiksmīgs pārejas posms, taču nu jau sešus gadus uzņēmuma vadību pārņēmis viņu jaunākais dēls Jānis Jurašs kopā ar sievu Ilonu. Viņu apbrīnojamā apņēmība, spīts, darba un zirgu mīlestība ļāvusi paveikt to, ko daudzi uzskatīja par neiespējamu – atjaunots ievērojamais zirgu skaits un Burtnieku spēks.

Lasīt vairāk ...


Dzīvot sakoptā zemē ar izciliem zirgiem
02.10.2018

Tik daudzpusīgu un izmēģinājumiem atvērtu cilvēku mūsdienās nav īpaši viegli satikt, jo daudzi baidās pamest savu komforta zonu un pieturās ierastajām lietām. Taču Jolanta Lapiņa ir izmēģinājusi darboties daudzās jomās un primārais visur ir lietas, kas saistītas ar zirgiem.

Lasīt vairāk ...


Treiberga zirgus novērtē arābu šeihi un slaveni sportisti
06.08.2018

Kādā skolēnu brīvlaika vasarā, ko Edgars Treibergs pavadīja Upesciemā, veicot lauku darbus, viņš pirmo reizi sastapās ar zirgiem – un tas galu galā izrādījās viņa dzīves lielais aicinājums. Kopš tās reizes pagājuši daudzi gadi, bet mīlestība pret zirgiem un nozari augusi arvien stiprāka. Viņš studējis un sportojis, sadraudzējies ar pasaules labākajiem zirgaudzētājiem, viņa audzētie zirgi piedalījušies olimpiskajās spēlēs, tos iegādājušies pat arābu šeihi un pasaulē ietekmīgi ļaudis. Ko tik visu viņš nav paveicis, lai savā dzimtajā zemē varam lepoties ar zirgaudzēšanu un jāšanas sportu. Treibergu ciena un atbalsta gan tie, kas sevi pierādījuši jāšanas sportā, gan arī zirgaudzētāji. Viņš ir darbaholiķis, augstas raudzes profesionālis.

Lasīt vairāk ...


Ar smaidu pa plašo zirgu pasauli
23.05.2018

Šoreiz stāsts nav tieši par zirgaudzēšanu, bet gan par latviešu meitenei, kura ar zirgiem ir uz Tu, kura no mazām dienām jau zināja, ka vajag strādāt, lai kaut ko panāktu. Meitene ar lielu, skaistu bēro zirgu Amareto – tā Sintiju Dušeli bieži vien atceras, kad viņa vēl bija pusaudža vecumā.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2019 (2)   
2018 (4)   
2017 (3)   
2016 (3)