Latvijas zirgaudzētāju biedrība
112612

Aizvadītas šī gada pirmās oficiālās ieskaites sacensības iejādē un paralimpiskajā iejādē
01.07.2020


Aizvadītas šī gada pirmās oficiālās ieskaites sacensības iejādē un paralimpiskajā iejādē

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 27., 28.jūnijā, jāšanas sporta centrā “Kleisti” tika aizvadīts Latvijas Jātnieku federācijas kausa pirmais posms iejādē un paralimpiskajā iejādē, kas bija pirmās šī gada oficiālās ieskaites sacensības minētajās disciplīnās. Šogad, 14.martā paredzētais LR Ziemas čempionāts nenotika valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēļ.

Sacensībās startēja vērienīgs skaits sportistu no dažādiem sporta klubiem. Īpaši daudz jaunu dalībnieku bija amatieru konkurencē. Sarežģītākās no shēmām LJF kausa I posmā bija Vidējā balva II un Vidējā balva I. Mazajā balvā piedalījās astoņi sportiskie pāri. Atsevišķi tika vērtēti arī četrus, piecus un sešus gadus veci jaunzirgi. Vidējā balvā II uzvaru izcīnīja Terēze Rozenberga ar LS šķirnes zirgu Kivi ar 67,010%. Mazajā balvā nepārspēta palika Airisa Penele ar zirgu Latoki Secret ar 67,951%. Paralimpiskajā iejādē piedalījās arī Rihards Snikus ar savu olimpisko zirgu King of the Dance, iegūstot 75,714%. Vēl šeit startēja Mareks Jedinaks un Lauma Rubīne.

LJF Iejādes sekcijas vadītāja Anita Mangale: “Pirmajā posmā bija liels dalībnieku skaits, tādēļ rīkojām to divas dienas. Bija arī viesi no Lietuvas, bet ne tik plašā pulkā, kā citas reizes, jo tieši šajos datumos kaimiņiem bija čempionāts iejādē.

Mēs visi bijām ļoti noilgojušies pēc sacensību atmosfēras, jo tā dēļ jau mēs strādājam un tam gatavojamies. Ne mirkli nezaudējām cerību, ka, neskatoties uz nenoteiktajiem apstākļiem, vasarā tomēr varēsim startēt. Katrs sportists savu iespēju robežās, ievērojot noteikumus, darbu ar zirgiem turpināja, taču

bērniem gan treniņi uz laiku tika pārtraukti. Šobrīd ar piesardzību un palēnām atgriežamies ierastajā ritmā. Cerams, ka vairs nekas ārkārtējs neatgadīsies, jo gribam izbraukt uz turnīriem arī ārpus mūsu valsts. Šajā gadījumā aicinu ikvienu sekot līdzi situācijai valstī.

Latvijas Jātnieku federācija ir veikusi izmaiņas kalendārajā plānā. Nākamais posms paredzēts 18., 19.jūlijā, un arī tas notiks divas dienas. Pamatā plānojam visas brīvās izvēles programmas. Gaidām daudz dalībnieku, jo sacensības mums ir svētki.”


Visi rezultāti pieejami šeit: http://www.leflatvia.lv/web/?id=420546

Informāciju sagatavoja: Kate Ansone, LJF Preses dienests
      Atpakaļ