Latvijas zirgaudzētāju biedrība
107906

Aizvadīts LR Nacionālais čempionāts un “Kocēnu Kauss 2019” pajūgu braukšanā
10.09.2019


Aizvadīts LR Nacionālais čempionāts un “Kocēnu Kauss 2019” pajūgu braukšanā

 www.ljf.lv 

No 23. augusta līdz 25. augustam saimniecībā “Zirgaudzētava Kocēni” plīvoja Latvijas un Igaunijas karogi, zirgi zviedza, pakavi dunēja un stallī kā skudru pūznī notika nerimstoša kustība. Laika apstākļi un jaunā maratona trase visiem solīja labus startus.

Dace Stūre (sacensību organizētāja, saimniecības “Zirgaudzētava Kocēni” līdzīpašniece): “Šis bija 11. gads kopš organizējam sacensības pajūgu braukšanā un 10. gads kopš tās notiek "Zirgaudzētavā Kocēni". Ir sākts izveidot jaunu maratona trasi, kas, cerams, nākamgad tiks pabeigta. Tāpat sākam domāt par manēžas laukuma uzlabošanu, ko arī, visdrīzāk, līdz nākamā gada sacensībām īstenosim. Kopumā ir gandarījums par padarīto un prieks par braucēju skaitu tajās. Šogad tās bija 30 ekipāžas.  Tas liecina, ka ieguldītais darbs nav veltīgs un zinu, ka braucēji to atzinīgi novērtē, apliecinot to ar savu dalību sacensībās. Paldies visiem dalībniekiem, tiesnešiem, sponsoriem un brīvprātīgiem palīgiem.

Apbalvošanas cermonijā skanot Latvijas himnai LR Nacionālā čempiona tituls zirgu vienjūgu klasē nonāk Andas Pavlovskas rokās:

Anda Pavlovska: “Ar Kristālu bija pirmais starts šogad un esmu priecīga par zirga stabilo sniegumu visās disciplīnās, neskatoties uz pieļautajām kļūdām. Arī ar Silver Cannon sniegumu vidējā klasē esmu apmierināta. Zirgi visās sacensību dienas jutās komfortabli un strādāja labprāt. Patīkami bija startēt labiekārtotā maratona trasē.”

Šīs pilnasinīgās trīs dienas mūs ne tikai priecēja ar skaistiem zirgiem un veiksmīgiem startiem, bet arī mācīja ne tikai braucējus un grūmus, bet arī tiesnešus un viņu palīgus. Sacensības bija vērienīgas, startu daudz un dažas neuzmanības kļūdas kādam gandrīz maksāja ieskaitītas sacensības, bet kādam uzdāvināja pat titulu.

Jolanta Lapiņa (sacensību stjuarts): “Uzaicinājums dalībai pajūgu braukšanas sacensībās kā sacensību stjuartam man ir patīkams moments. Sadarbība ar pajūgu braucējiem man veidojusies vairāku gadu garumā. Pašos pirmsākumos, kad attīstījās pajūgu braukšana Latvijā, startēju ar šetlandes poniju vienjūgu klasē. Braukšanu iepazinu kā interesantu, aizraujošu un azartisku sporta veidu, kurā ir jāieliek visa sava sirds un dvēsele, un ievērojami finansu resursi. Šobrīd esmu ieinteresēta papildināt savas starptautiskā FEI konkūra stjuarta zināšanas. Esmu piedalījusies CAI 3* sacensībās Igaunijā, guvusi vērtīgas atziņas, pieredzi pajūgu sacensību tiesāšanā. Turpinu praktizēt un mācīties. Nupat aizvadīts LR Nacionālais čempināts Kocēnos, kurā darbojos kopā ar pieredzējušu sacensību veterinārārsti Eviju Kozulāni. Sacensības risinājās sakārtotā, pārdomātā, pajūgu braukšanai ļoti piemērotā vidē, līdz ar to zirgiem un braucējiem bija labi startēšanas apstākļi. Sacensības noritēja bez lieliem starpgadījumiem, lai gan viena pajūgu ekipāža marotona laikā apgāzās, taču zirgs neguva redzamas traumas. Dažiem igauņu un latviešu braucējiem tika norādīts uz aizjūga lietošanas nepilnībām vai neatbilstoša mutes laužņa lietošanu. Ļoti ceram, ka sacensību stjuarta un veterinārārsta dotie norādījumi palīdzēs pieņemt pareizākus lēmumus darbam mājas treniņos un turpmākajās sacensībās. Šis zirgu sporta veids ir ātrs un jaudīgs, braucējiem vienmēr jāatceras, ka zirga labsajūta un veselība ir augstāka par kārotajām uzvarām par jebkuru cenu.”

Sintija Varnovska (tiesnešu kolēģijas priekšsēdētāja): “Kad tiku uzaicināta būt par tiesnešu kolēģijas priekšsēdētāju pajūgu braukšanas sacensībās Nacionālajā čempionātā Kocēnos, biju mazliet noraizējusies, kā tikšu gala ar šiem pienākumiem, jo līdz šim esmu bijusi par galveno tiesnesi tikai dažās mazāk nozīmīgās LJF ieskaites sacensībās. Taču pateicoties Daces Stūres lieliskajām organizatores spējām, pozitīvajai attieksmei un labi saliedētajam palīgu kolektīvam, man strādāt bija ļoti viegli. Prieks par atjaunoto maratona trasi un vairākiem jauniem, starptautiskam līmenim atbilstoši izbūvētiem šķēršļiem, kuros sportisti varēja parādīt savu meistarību un zirgu sagatavotību. Sacensības bija plaši apmeklētas, piedalījās 20 Latvijas un 10 Igaunijas ekipāžas. Paldies Dacei Stūtrei, viņas ģimenei un atbalsta komandai, bez kuru pašaizliedzīgā darba nebūtu iespējams noorganizēt šīs sacensības. Novēlu turpināt sekmīgi attīstīt šo jauko pajūgu braukšanas sacensību norises vietu.”

Paldies organizatoriem, atbalstītājiem, sportistiem un līdzjutējiem par lielisko atmosfēru un spraigo cīņu!

Veiksmi nākamajos startos!

Agnese Bērziņa

Foto Zirgaudzētava Kocēni arhīvs

Plašāka informācija LJF mājaslapas sadaļā Rezultāti

 LR Nacionālā čempionāta uzvarētāji:

Zirgu vienjūgu klasē - Seniori 3*
1. Anda Pavlovska (palīgs Zane Caune/Kristaps Caune) ar zirgu Kristāls B (BDR “Horses.eu”)

2. Dace Stūre (palīgs Dana Stūre/Māris Sturis) ar zirgu Callija (“Zirgaudzētava Kocēni”)

3. Santa Berga (palīgs Māris Bergs) ar zirgu Siluets (JSK “EquiLat”)

 

Zirgu divjūgu klasē – Seniori 3*

1. Dzintra Blūma (palīgs Loreta Aleksejeva) ar zirgiem Ricca/Ragacca (SB “Kanu Atvars”)

 

Poniju vienjūgu klasē 3*

1. Renāte Spirģe (palīgs Iveta Aleksejeva/Andris Spirģis) ar poniju Brencis (SB “Kanu Atvars”)

 

Jaunie braucēji 2*

1. Loreta Aleksejeva (palīgs Dzintra Blūma) ar zirgu Cēzars (SB “Kanu Atvars”)

 

Jaunie zirgi 2*

1. Anita Tašiņa (palīgs Zigmunds Tašiņš) ar zirgu Mokka  (SIA “Caballos”)


      Atpakaļ