Latvijas zirgaudzētāju biedrība
79265

Baltijas līgas sacensībām Rīgā augsts organizatoriskais līmenis un daudz dalībnieku
12.06.2017


Pagājušās nedēļas nogalē sporta centrā “ Kleisti” norisinājās augsta mēroga jāšanas sporta sacensības iejādē. Juris Mežnieks ir ļoti gandarīts par Latvijas sportistu sniegumiem šajās sacensībās. Piedāvājam izlasīt www.ljf.lv publicēto rakstu par šo pasākumu:

Baltijas līgas sacensībām Rīgā augsts organizatoriskais līmenis un daudz dalībnieku

Latvijas Jātnieku federācijas sporta centrā “Kleisti” 10. un. 11. jūnijā notika Baltijas līgas sacensības iejādē, kurās startēja plašs dalībnieku skaits no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas – kopā 91 sportiskais pāris.

Prestižākā sacensību cīņa notika pieaugušo konkurencē pēc Lielās balvas programmas, pirmajā dienā veicot klasisko shēmu, bet otrajā – brīvas izvēles programmu mūzikas pavadījumā. Abās dienās labāko rezultātu sasniedza igauniete Dina Ellermane ar zirgu Landy’s Akvarell, attiecīgi gūstot atzīmes 67,240 un 72,292%. Latvijas pārstāve Terēze Rozenberga ar zirgu Kivi abas dienas otrā – 65,040 un 68,150%. Tāpat divreiz trešā bija Krievijas jātniece Jekaterina Pavļenko ar San Domingo – 60,280 un 66,917%. Līdz ar to posma kopvērtējumā tāda pati vietu sadale: Ellermane – 139,532%, Rozenberga – 133,190% un Pavļenko – 127,197%.

Sacensību tiesnešu kolēģijas priekšsēdētāja no Baltkrievijas Natālija Rubaško: “Kopumā sacensību līmenis bija augsts, ar ieinteresētiem dalībniekiem un jauniem, perspektīviem zirgiem, kuriem varējām likt arī pietiekami augstas atzīmes, redzējām labi sagatavotus sportistus bērnu konkurencē. Tiesāju sacensības Latvijā pirms diviem gadiem, un varu objektīvi salīdzināt, ka vispārējais līmenis ir audzis. Priecē tas, ka ir daudz dalībnieku, kā arī tas, ka šoreiz trīs jātnieces piedalījās Lielajā balvā, kas iepriekš nenotika. Tas ir ļoti audzinoši jaunākajiem sportistiem, lai viņi redzētu augstāko mērķi, uz ko tiekties.”

Sacensību prezidents, Latvijas Jātnieku federācijas prezidija loceklis Juris Mežnieks: “Patīkami pārsteidz lielais dalībnieku skaits un tas, ka šobrīd te pulcējas jau četru valstu pārstāvji. Domāju, ka ir ļoti augsts startējošo dalībnieku līmenis, jo kurš gan vēl atceras, kad Latvijā Lielajā balvā vienlaikus piedalījās trīs sportistes? Sen tas nav noticis... Tāpat Mazajā un Vidējā balvā I bija daudz startējošo, kas liecina par mūsu reģiona attīstību šajā jāšanas sporta disciplīnā. Par sacensību organizatorisko līmeni liecina tas, ka no komandām nav nekādu protestu, un viss Anitas Mangales vadībā norit raiti. Paldies atbalstītājiem, kuri arī palīdzēja sarīkot šīs sacīkstes, gādājot par noderīgām balvām sportistiem un zirgiem!”

Sacensību tiesnese no Igaunijas Ellena Vatsele: “Esam ļoti priecīgi, ka šādas sacensības vispār notiek, un tās mums visiem ir ļoti nozīmīgas. Pirmkārt, tāpēc, ka, turpinot tradīciju jau ceturto gadu, ar katru no tiem piedalās arvien vairāk dalībnieku. Tas nozīmē, ka ir bijusi pareiza un vērtīga pati sacensību iedibināšanas ideja. Otrkārt, paplašinās arī sacīkšu starptautiskā rezonanse, – tagad Rīgā jau piedalās arī Krievijas sportistes, un veicam pārrunas gan ar Krieviju, gan Somiju, lai to sportisti kļūtu par pastāvīgiem šo sacīkšu dalībniekiem. Jāuzsver, ka sporta centrs “Kleisti” ir ideāla vieta sacīkšu norisei, un tās lieliski prot organizēt Latvijas Jātnieku federācijas Iejādes sekcijas vadītāja Anita Mangale, kurai ir lieliska komanda un daudz brīvprātīgu palīgu, bet vajadzētu kopumā lielāku valstisku atbalstu šādu sacīkšu rīkošanā. Vēlu labu veiksmi Baltijas līgas un Rīgas sacensību turpmākajā attīstībā, jo šeit vienmēr ir labvēlīga un jauka atmosfēra!”

Sacensību tiesnese no Lietuvas Daiva Pakuliene: “Sacensību arēna glīti noformēta, jauks laiks un labs noskaņojums. Jāteic, ka visi sportisti startēja labi, savu spēju robežās, un nebija kaut kādu krasu atkāpju no kopējā snieguma. Jau tas, ka neviens nesūdzējās par tiesnešu darbību, bija sacensību kvalitātes vērtējums! Jāuzteic tas, ka bija ļoti daudz dalībnieku. Iepriecināja ne tikai līderu, bet arī amatieru sniegums, kas liecina, ka viņi varēs arī turpmāk startēt jau augstākā līmenī. Tas sakāms tāpat par bērnu sniegumu. Patīkami, ka Mazajā un Vidējā balvā I bija daudz dalībnieku, jo sportisti vēlas sevi parādīt, un arī labs līmenis. Baltijas valstīs mums man daudz sportistu, kuri var startēt Lielajā balvā, taču patīkami, ka notika sacensības arī šajā konkurencē.”

Baltijas līgas Rīgas posma sacensību divu dienu kopvērtējuma rezultāti

Seniori (Mazā balva un Vidējā balva I). Sandra Sisojeva ar Furst (Lietuva) – 139,103%, Dina Ellermane ar Dona Anna (Igaunija) – 135,801, Grete Hussara ar Rohan Warrior (Igaunija) – 134,511. Jaunie jātnieki. Marī Helēna Raidmeta ar Casanova (Igaunija) – 135,222, Anastasija Titova ar Flamenko (Latvija) – 133,250, Viktorija Kudrotaite ar Hefaistas (Lietuva) – 132,764. Amatieri. Gunita Šumska-Žagata ar Dustinov V (Latvija) – 138,388, Diāna Suvorova ar Dreams come true (Latvija) – 135,166, Līga Ģīle ar Gundegu (Latvija) – 133,000. U-18 klase. Aleksandra Sīle ar Lauren (Latvija) – 137,660, Karinē Ainola ar Herr Ilves (Igaunija) – 137,642, Ilva Lazdiņa ar Flamenco (Latvija) – 133,143.

Citus rezultātus skatīt mājaslapas sadaļā Rezultāti.

Baltijas līgas nākamie posmi iejādē paredzēti: 1.-2. jūlijā Igaunijā, Ruilā; 19.-20. augustā Lietuvā, Žagarē.

LJF Preses dienests, Dace Millere

Sacensības atbalstīja: Beļģijas zirgu papildbarību ražotāji KGM, Latvijas Zirgaudzētāju biedrība, SIA “Core Division” ar Itālijā ražotām “Tattini” zirgu segām, Vācijā un Īrijā ražotu zirgu papildbarību tirgotāju pārstāvji Latvijā – “Marstall” un “TRM”, Lietuvas zirglietu un lauksaimniecības preču tirgotāji “Lytagra”, uzņēmums “Vesels zirgs”, Latvijas skābbarības ražotāji “Alfa Agro”, “Kinetic Nail Systems”, zirglietu veikals “Kentaurs”, SIA “Alveta” un citi.

Ielādēju...      Atpakaļ