Latvijas zirgaudzētāju biedrība
78698

Garkalnes novada kausu izcīna Andis Vārna ar zirgu Dendelin
18.05.2017


Avots: www.ljf.lv
Foto: Dace Teibe

Ikgadējās jāšanas sporta sacensības šķēršļu pārvarēšanā – Garkalnes novada un Pierīgas pašvaldību kauss norisinājās 14. maijā. Uzvaru galvenajā maršrutā un Garkalnes novada kausu 2017 izcīnīja Andis Vārna ar zirgu Dendelin. Sacensības noritēja piecos maršrutos, sākot no maršruta ar šķēršļu augstumu 100 cm līdz pat maršrutam ar šķēršļu augstumu līdz 130 cm, ar pārlekšanu, kura ietvaros norisinājās cīņa par Garkalnes novada kausu.

Galvenajā maršrutā sacentās 11 sportiskie pāri, no kuriem pamatdistanci bez sodam punktiem izdevās veikt trim – Andim Vārnam ar zirgiem Dendelin un D. Fradin no sporta kluba Quattro un Kristai Kliesmetei ar zirgu Carlson 102 no Jauno jātnieku skolas. Šiem duetiem tālākā cīņa par Garkalnes novada kausu noritēja pārlekšanā, kur veiksmīgāks izrādījās Andis Vārna, ar abiem zirgiem maršrutu veicot bez soda punktiem, Krista Kliesmete ar Carlson 102 ierindojās trešajā vietā. Ceturto vietu maršrutā izcīnīja Sabīne Siliņa ar zirgu Kalgari no JSK “Mežstrazdiņi”, piekto vietu ieguva Lietuvas sportists Tads Šeškas ar zirgu Evelka, bet sestajā vietā mājiniece Sintija Semeņkova ar zirgu Clair de Lune, pārstāvot jātnieku sporta klubu “Kriķi”.

Savukārt Pierīgas pašvaldību kausu, kura izcīņa notika maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 120 cm, ar džokeri, šogad ieguva Mārtiņš Pilders ar zirgu Cavallo no Jātnieku sporta kluba “Zāgkalni”, maršrutā iegūstot maksimālo punktu skaitu un to veicot 59,82 sekundēs. Otro vietu izcīnīja sacensību organizatoru komandas JSK “Kriķi” sportiste Sintija Semeņkova ar zirgu Clair de Lune. Trešo vietu ieņēma Krista Kliesmete ar zirgu Avensine no JJS.
Parējos maršrutos uzvaras guva: Nr. 1 a, šķēršļu augstums līdz 100 cm, bērniem līdz 16 gadu vecumam – Laura Fiodorovaitė ar zirgu Sanremo (Lietuva), Nr. 1 b, 100 cm, amatieriem – Aija Patmalniece ar zirgu Monte Kristo (RJSK “Sport de Lux”), Nr. 1 c, 100 cm, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Edīte Vāgnere ar zirgu Lobijs (JSK “Zelta pakavs”), Nr. 2, 110 cm, bez ierobežojumiem – Tads Šeškas ar zirgu Juta (Lietuva), Nr. 3, 115/120 cm, zirgiem līdz 6/7 g. v. – Krista Kliesmete ar zirgu Fumo Twirre (JJS).

Plašāka informācija mājaslapas sadaļā Rezultāti.
Garkalnes domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bauze-Krastiņš: “Šīs sacensības notiek jau daudzus gadus, un ir nozīmīgas novadam. Galvenokārt tāpēc, ka tās piesaista jauniešus un dod iespēju plašā konkurencē sacensties sportistiem, kuri ikdienā trenējas jāšanas sportā klubā “Kriķi”. Šāds pasākums ir interesanta aktivitāte vietējiem iedzīvotājiem, kuri nāk vērot sacensības, iespēja sevi parādīt vietējiem ēdināšanas uzņēmumiem. Šogad sacensību laikā savus restaurētos auto demonstrēja darbnīca SIA “Fine Automobiles”, kas izraisīja lielu skatītāju interesi. Nav maznozīmīgi arī tas, ka, rīkojot sacīkstes, tiek īpaši uzkopta pasākuma norises teritorija. Un jāteic, ka pašvaldībai ir ne tikai pienākums atbalstīt aktīvākos sporta un kultūras kolektīvus savā novadā, bet arī gods to darīt.”

Sacensību galvenais tiesnesis (Starptautiskā kategorija) Dainis Līvmanis: “Es esmu ļoti priecīgs, ka beidzot ir sacensības, kuru programmā nav maršrutu ar 70-80 cm augstiem šķēršļiem, bet maršruti sākas no metra. Protams, ar ponijiem ir citādi, un arī klubu sacensībās var būt pat 50 cm šķēršļi. Taču īstais sports sākas ar metru. Patīkami, ka arī rezultāti apliecina, ka šāda programmas izvēle ir pareiza.”

JSK “Kriķi” valdes priekšsēdētāja Paula Glāzere par sacensībām saka: “Sacensības izdevās veiksmīgi. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, laiks mūs ļoti lutināja, kas organizatorisko procesu padarīja ievērojami vieglāku, arī jātniekiem noteikti bija patīkamāk aizvadīt sacensību startus. Priecājos, ka JSK “Kriķi” pārstāvēm izdevās iegūt godalgotās vietas, īpaši priecājos par Sintijas un Carlos Z panākumiem maršrutā līdz 115/120 cm augstiem šķēršļiem, jo iepriekš ikdienā jāju šo zirgu, bet diemžēl veselības problēmu dēļ šodien startēt nevarēju. Ceru, ka dalībniekiem un skatītājiem sacensības patika.”

Īpašs pārsteigums sacensību apmeklētājiem bija retro mašīnas, kuras priecēja dalībnieku un skatītāju acis, atrodoties uz laukuma, kā arī kuplināja apbalvošanas ceremonijas, ievedot laukumā sacīkšu sponsorus un aiz auto zirgos sekojošos godalgoto vietu ieguvējus. Stāsta SIA “Fine Automobiles” īpašnieks Roberts Cimermanis: “Automašīnu restaurēšana man sākās kā hobijs, ko noskatīju no sava tēva – režisora Jāņa Cimermaņa. Šobrīd mums ir četras atjaunotas mašīnas braukšanas kārtībā, un vienai tiek turpināta restaurācija. Uzņēmums turpina attīstīties, – ar Garkalnes novada domes atbalstu ieguvām finansējumu “LEADER” projektā, lai papildinātu darbnīcas aprīkojumu. Piedāvājam automašīnas dažādu pasākumu apkalpošanai, no kuriem populārākās ir kāzas. Šodien demonstrējām divas automašīnas – “Ford-Vairogs”, kādu no 1937. gada septembra līdz 1940. gadam ražoja Rīgā pēc “Ford” licences un kas bija iecienīts turīgā vidusslāņa auto. Otrs – “Daimler DS 420”, aristokrātu auto, kādu joprojām izmanto arī Anglijas karaliene Elizabete II.”

JSK “Kriķi” pateicas dalībniekiem un skatītājiem, kā arī sacensību atbalstītājiem, jo bez viņiem sacensības būtu grūti iedomāties. Garkalnes novada un Pierīgas pašvaldību kausu 2017 atbalstīja: Valmiermuižas alus ar iesala dzērieniem “Zelta zirgs”, zirglietu veikali www.zirgs.lv un “Kentaurs”, kā arī “Lytagra” zirglietas, “Havens” un “Nicety” zirgu barība, Debets.lv, taverna “Pie senā Dzintara ceļa”, lauku sēta “Priežkalni”, “Royal Flowers”, Latvijas Jātnieku federācija ar tehnisko nodrošinājumu un Garkalnes novada dome – sniedzot gan finansiālo atbalstu sacensību rīkošanai, gan sagādājot pārsteiguma balvas Garkalnes novada kausa godalgoto vietu ieguvējiem.

Lelde Maija Līce, JSK “Kriķi”
Dace Millere, LJF Preses dienests

Ielādēju...      Atpakaļ