Latvijas zirgaudzētāju biedrība
80565

Ikgadējās sacensības Zirgaudzētavā Kocēni
29.08.2017


Jau 17 gadu pēc kārtas “Zirgaudzētava Kocēni “ rīko sacensības jāšanas sportā. Šogad no 25-27. augustam norisinājās trīs dienu sacensības , kurās tika ietvertas visas vadošās disciplīnas. Pirmā dienā 9.00 no rīta bija sākums manēžas braukšanā pajūgu braucējm, kuriem sākās sacensību “Baltijas Kauss III posms” un mūsu Latvijas braucējiem “Latvijas Nacionālais čempionāts pajūgu braukšanā” pirmā diena. Sacensībās piedalījās 28 ekipāžas gan no Latvijas, gan Igaunijas, gan Lietuvas mērojoties spēkiem trīs klasēs- augstākā, vidējā un zemākā. Klases atšķīrās pēc grūtības pakāpēm manēžas shēmās , kā arī pēc maratona distances garumiem un konusu maršruta sarežģītības. Pēcpusdienā iejādes laukums tika atvēlēts “Kocēnu Kausa 2017” iejādes sacensībām , kas notika trīs grupās -bērniem , 4gadi  zirgiem un amatieriem. Kopumā iejādes sacensībās piedalījās 39 dalībnieki .

Otrā diena sportistus nelutināja nemaz. Lietus lija aumaļām un gribot negribot pajūgu braucējiem vajadzēja doties maratona distancē. Augstākai klasei 12,4 km ar 6 šķēršļiem, vidējai 7,6 km ar 4 šķēršļiem. Taču visi veiksmīgi bez traumām nostartēja un jutās pat gandarīti par paveikto. Tajā pat laikā uz konkūra laukuma konkūristi cīnījās par saviem tituliem sacensībās  “Kocēnu Kauss 2017 konkūrā”. Pārsvarā Kocēnos konkūrs ir orientēts uz jauniem jātniekiem un jaunzirgiem. Uz startu aicināja 207 dalībniekus neskatoties uz sliktiem laika apstākļiem, kuru dēļ iesildi vajadzēja pārcelt uz manēžu, jo āra laukums bija pārvērties par dubļu vannu.

Trešā dienā pajūgu braucēji noskaidroja savu trīs disciplīnu sacensību uzvarētājus startējot konusu maršrutā un tas jau bija vieglāk , jo atkal saule sportistus lutināja un garstāvoklis uzlabojās. Pajūgu braucējiem “Baltijas Kausa 2017”  uzvarētāji tiks noskaidroti septembra beigās, kad Igaunijā notiks noslēdzošais IV posms. Latvijas Republikas Nacionālā čempionātā pajūgu braukšanā jauniešu grupā par uzvarētāju kļuva Megija Sargsjane ar palīgu Eduardu Krūmiņu un zirgu Senators un otro vietu ieņēma Sintija Puškova ar palīgu Anitu Tašiņu un zirgu Dragreiss. Diemžēl pieaugušo grupā neviens no braucējiem neizpildīja kritērijus , lai iegūtu LR NČ titulu.

Paldies visiem sportistiem , tiesnešiem un sponsoriem par izturību un vēlmi piedalīties sacensībās.


Dace Stūre

Ielādēju...      Atpakaļ