Latvijas zirgaudzētāju biedrība
66665

Iznācis “Latvijas Lopkopis” maija numurs
27.05.2016


Jaunākajā žurnāla “Latvijas Lopkopis” numurā salīdzinām piena produktu cenas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Izrādās, lētākie produkti ir Igaunijas veikalos, bet dārgākie – Lietuvā. Latvijā nosacīti augstās piena produktu cenas tirgotāji izskaidro ar pircēju zemo lojalitāti vietējiem produktiem un augstajām tirdzniecības izmaksām.

Kā pašreizējā krīzē iztiek piena ražotāji Balvu pusē, varēsiet lasīt intervijās ar Rugāju novada saimniekiem, z/s “Silarozes 1” īpašnieku Sandri Romānu un Ozoliņu ģimeni no z/s “Pienavoti”. Savukārt gaļas lopu audzētājiem piedāvājam sarunu ar Balvu novada SIA “Meža mednis” saimnieku Kārli Boldānu, kurš pērn no Šveices ievedis 40 govju lielu ‘Tiroles pelēkās’ šķirnes ganāmpulku.

Žurnālā, kā ierasts, arī virkne saimniekošanā noderīgu rakstu. Žurnāla nozaru redaktore un LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere sniedz padomus ganību apsaimniekošanā, bet augkopības konsultante un LLKC Aizkraukles biroja vadītāja Anita Anševica iepazīstina ar skābbarības gatavošanas niansēm. LLKC konsultants un veterinārmedicīnas eksperts Dainis Arbidāns skaidro dažādu slimību rašanās iemeslus slaucamajām govīm, bet Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa sniedz padomus ganāmpulku efektivitātes uzlabošanai. Aitu audzētājiem noderēs raksts par teķu neauglības cēloņiem un būs interesanti uzzināt, kā saimnieko Inta Adamoviča Malnavas pusē.

Zirgkopības entuziastiem piedāvājam stāstu par rikšotājiem – kā tos audzē un kādus panākumus sacensībās ar tiem guvuši mūsu sportisti, stāsta saimniecības “Vigas” īpašniece Tatjana Martinsone un treneris Māris Ežmalis.

Žurnālā arī stāsts par to, kā klājas Polijas mazajiem piensaimniekiem, tāpat arī virkne interesantu ziņu no ārvalstīm. Neiztrūkstoši – anekdotes un recepte.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” var abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, kā arī iegādāties Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.
      Atpakaļ