Latvijas zirgaudzētāju biedrība
79639

Jauno jātnieku skola svin desmito jubileju
04.07.2017


Datums: 04.07.2017
Izdevums: Rīgas un Apriņķa Avīze

Šis gads Jauno jātnieku skolai ir jubilejas gads, jo aprit desmit gadu, kopš likti tās pamati un sarīkotas pirmās sacensības.

Šajā sezonā plānoti četri pasākumi, no kuriem lielākais šīs vasaras notikums būs Latvijas Zirgu dienas 18. un 19. augustā – aktīvās atpūtas un brīvdabas izklaides pasākums sporta centrā Inčukalnā, kur ik gadu vienkopus pulcējas jāšanas sporta dalībnieki, zirgu audzētāji un mīļotāji.

„Desmit gadu garumā, sākot no nulles, esam paveikuši daudz – izveidojuši modernu jāšanas sporta kompleksu ar diviem augstas kvalitātes āra laukumiem, ko šogad atjaunojām, piesaistot ekspertus no Vācijas, kuri sniedza padomus ideālas grunts izveidē. Mums ir Latvijā lielākā jāšanas manēža un plaši, mūsdienīgi staļļi. Šogad plānojam turpināt labiekārtot un pilnveidot infrastruktūru un pabeigt otro slēgto manēžu, kas ļaus trenēties neatkarīgi no laikapstākļiem vairākiem jātniekiem vienlaicīgi. Uzlabojot laukumu segumu, domājam ne tikai par sportistiem, bet arī par tiem, kuri vēl tikai sapņo kādreiz sēsties zirga mugurā. Tādus cilvēkus mēs gaidām, lai kopā spertu pirmos soļus un atklātu zirgu pasauli kopā. Tāpēc šajā sezonā atklāsim pastaigu takas brīvā dabā, kuras pieredzējušu treneru uzraudzībā varēs izstaigāt zirga mugurā. Atrodoties tik skaistā meža ielokā, tikai pusstundas brauciena attālumā no Rīgas, vēlamies visiem dot iespēju izbaudīt zirga un dabas mijiedarbību, kas sniedz lielu mieru un enerģiju, lai pēc tam atkal dotos mājup savus ikdienas darbus veikt ar divtik lielu prieku,” stāsta Jauno jātnieku skolas valdes priekšsēdētāja Elīna Dzenuško.

Savukārt Jauno jātnieku skolas zirgu staļļu pārvaldnieks un treneris Andris Buklovskis atklāj, ka desmit gadu laikā izveidota spēcīga treneru komanda, kas iedalīta trīs kategorijās, ņemot vērā katra trenera talantus un pieredzi. „Iesācējiem ir savs treneris, amatieriem savs, un profesionāļiem jau ir treneri sportisti, kuri trenē konkūrā. Pie mums strādā arī iejādes trenere, kas lieliski jūt zirga un cilvēka mijiedarbību, atrodot katram individuālu pieeju. Kā trenerim man ir liela laime redzēt un piedzīvot, kā cilvēki mainās, kā viņi izveido attiecības ar sevi, zirgu un apkārtējo pasauli, jo zirgs parāda gan cilvēka stiprās, gan vājās puses. Ir tik skaisti redzēt ģimenes, kas atved bērnus, lai iepazīstinātu ar zirgu. Reiz kāda mamma atveda divus dēliņus uz iepazīšanās nodarbību. Viens no viņiem sākumā paziņoja, ka nekad nekāps ponija mugurā, bet, redzot, kā brālis iedraudzējas ar poniju, arī viņš sajuta spēku tuvoties un pamēģināt. Pēc nodarbības abi kļuva par labākajiem draugiem, un nu puisēns regulāri brauc draudzēties un jāt ar poniju. Skaistu stāstu ir daudz, jo zirgi ļoti palīdz ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem, it sevišķi mūsdienu trauksmainajā pasaulē.”

Maija beigās Jauno Jātnieku skolā notika pirmais no trim "Vanilla Travel" turnīra posmiem konkūrā – divi nākamie paredzēti no 22. līdz 23. jūlijam un no 16. līdz 17. septembrim. Savukārt lielākais šis vasaras notikums būs gadskārtējās Vislatvijas zirgu dienas 18.-20. augustā – aktīvās atpūtas un brīvdabas izklaides pasākums sporta centrā.  Inčukalnā, kas katru gadu pulcē zirgu sportistus, audzētājus un mīļotājus vienkopus divu dienu garumā.

Ielādēju...      Atpakaļ