Latvijas zirgaudzētāju biedrība
129506

Kleistos aizvadītas augsta līmeņa starptautiskās sacensības iejādē, Latvijas sportistiem godalgas
31.07.2023


Kleistos aizvadītas augsta līmeņa starptautiskās sacensības iejādē, Latvijas sportistiem godalgas

 

Sestdien un svētdien, 29., 30.jūlijā, sporta centrā “Kleisti” pirmo reizi Latvijas jāšanas sporta vēsturē tika rīkotas augsta līmeņa starptautiskās CDI sacensības iejādes disciplīnā, kuras tiesāja visaugstākās kvalifikācijas ārvalstu tiesneši. Latvijas sportistiem gan neizdevās uzvarēt nevienā shēmā, taču mūsu jātnieki izcīnīja vairākas godalgas.

Sacensībās piedalījās jātnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas. Divu dienu garumā sportisti sacentās astoņpadsmit dažādās shēmās, no kurām sarežģītākās bija CDI3* Grand Prix Lielā balva pēc olimpiskās programmas un CDI3* Grand Prix Brīvās izvēles shēma ar mūzikas pavadījumu. Abās šajās shēmās uzvarēja lietuviete Justīna Vanagaite ar Beļģijas siltasiņu šķirnes zirgu Nabab ar attiecīgi 68,544% un 75,205%. Ceturtajā un piektajā pozīcijā šeit mūsu sportiste Airisa Penele ar Hanoveras šķirnes zirgu Quince, ar 64,891% un 67,705%.

Nākamajās sarežģītākajās shēmās – CDI1* FEI Prix St.Georges Mazā balva un CDI1* Vidējā balva I Brīvās izvēles programma – divas otrās vietas izcīnīja latviete Olga Šakurova ar zirgu Falestra, ar 65,971% un 67,525%. Abās shēmās uzvarēja Lietuvas sportiste Sandra Sisojeva ar zirgu Found Boy, ar 69,559% un 73,370%.

Svētdienas junioru shēmā pēc Brīvās izvēles programmas Latvijas jātniece Patrīcija Baranovska ar zirgu Licenciado JF izcīnīja ceturto vietu, savukārt, sestdienas junioru shēmā Anda Cukermane ar zirgu Roxandra ierindojās piektajā godalgotajā pozīcijā.

FEI iejādes sacensību noteikumi paredz, ka dalībnieki, kuri pirmajā dienā nesasniedz rezultātu 60%, nekvalificējas nākamās dienas startiem.

Paldies CDI Rīga 2023 tapšanā jāsaka sacensību organizācijas komitejai, īpaši Latvijas Jātnieku federācijas prezidentam Agrim Blauam un LJF Iejādes sekcijas vadītājai Anitai Mangalei!

Rezultāti: https://livejumping.com/ap/event/8605/competitions

Tā kā Latvijā pirmo reizi tika rīkots starptautisks turnīrs iejādē, Starptautiskā Jātnieku federācija (FEI) bija nozīmējusi virkni uzraugošo delegātu.

Lars Andersons (Zviedrija), FEI starptautiskais uzraugošais tiesnesis (FEI augstākā kategorija):

"Esmu ļoti patīkami pārsteigts par latviešu viesmīlību. Tiesnešu kolēģija atzinīgi novērtēja uzņemšanu, darba apstākļus un viesnīcu kvalitāti. Nav daudz sacensību, kurās ir VIP un darbinieku bezmaksas ēdināšana.

Jums ir brīnišķīga sacensību vieta un laukums, organizācija ir izcila, un man pat nav ieteikumu, ko vēl Latvijas Jātnieku federācija sacensību organizēšanā varētu uzlabot. Manos darba pienākumos ietilpst atrast arī kaut ko mazāk pozitīvu un ziņot FEI, bet es neko tādu nevaru atrast. Varbūt vienīgi, bet šis gan nav tiesnešu kompetencē, iespējams, nākotnē varētu tikt palielināts naudas balvu fonds.

Man patiešām patika sacensības. Grand Prix zirgu un jātnieku līmenis bija labs, citās shēmās jātniekiem vēl ir kur augt. Ja jūs atkal rīkosiet Grand Prix līmeņa iejādes sacensības, es labprāt atbraukšu kā tiesnesis!”

Paula Nīstena (Somija), CDI Rīga 2023 galvenā tiesnese:

"Paldies organizatoriem par jaukajām sacensībām. Manuprāt, dalībnieku skaits bija ļoti optimāls, lai viss varētu notikt kvalitatīvi. Pamanīju, ka jums ir vairāki ļoti kvalitatīvi zirgi, un patiešām žēl, ka tiesnešiem nācās vairākus labus sacensību pārus izslēgt. Bērniem un jauniešiem es ieteiktu regulāri piedalīties sava reģiona sacensībās un salīdzināt sevi ar labākajiem, lai uzlabotu savu sniegumu. Tāpat vairāk piestrādāt tieši pie jāšanas pamatiem, lai zirgs iet pavadās un uzņem kontaktu, nevis elementiem.

Man, kā tiesnesim, nav nekā negatīva, ko pateikt, pat ņemot vērā faktu, ka jūs šādas sacensības rīkojat pirmo reizi. Droši turpiniet iesākto!”

Anass S.M. Hasans (Saūda Arābija), uzraugošais FEI Veterinārā un zirgu labturības departamenta delegāts:

"Latvijā esmu pirmo reizi. FEI tika runāts, ka jūs kvalitatīvi organizējāt Pasaules kausa izcīņu konkūrā un esmu šeit kā uzraugs, jo Latvijas Jātnieku federācija starptautiska mēroga iejādes sacensības organizē pirmo reizi. Nedaudz vairāk kā četrdesmit dažādas kategorijas zirgu iejādes turnīrā no labturības viedokļa ir ļoti labi, taču vienīgais, ko mēs nespējam ietekmēt, ir laikapstākļi. Lietus nedaudz pabojāja segumu staļļos, bet viss pārējais bija labi.”

Jans Poslužnijs (Polija), CDI Rīga 2023 galvenais stjuarts:

"Sacensību vieta atbilst visiem kritērijiem, lai šeit rīkotu augsta līmeņa sacensības. Es vērtēju visu ļoti stingri un sekoju līdzi katram sīkumam, bet nevienu brīdi netika veikti nekādi noteikumu pārkāpumi.”

 

Informāciju sagatavoja Kate Ansone, LJF Preses dienests

Foto: Dace Teibe
      Atpakaļ