Latvijas zirgaudzētāju biedrība
102461

Kristaps Neretnieks ar Moon Ray uzvar PK posma Grand Prix maršrutā Tallinā
09.10.2018


www.leflatvia.lv

Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks ar zirgu Moon Ray svētdien izcīnīja pārliecinošu uzvaru Tallinas (CSI2*-W) Pasaules kausa posma galvenajā maršrutā. Latvijas jātnieki šajās sacensībās izcīnīja vairākas uzvaras un godalgotas vietas. 

Sacensību galvenajā maršrutā “Alexela Grand Prix” ar 140 - 160 cm augstiem šķēršļiem startēja 29 sportiskie pāri, no tiem austriešu maršruta sastādītāja Andreas Bambergera sastādīto pamatmaršrutu bez soda punktiem veica pieci dueti.

“Atmosfēras ziņā Tallinas PK posms ir vislabākie mači telpās mūsu zonā, uz šejieni braucām, lai cīnītos par uzvaru galvenajā maršutā. Pēc pusgada pauzes, kad trauma mums ar Moon Ray liedza startēt šī gada Pasaules kausa finālā, zirgam bija ilgs atlabšanas periods, slodzē viņš atgriezās pamazām, negribējās neko sasteigt, pacietīgi gatavojāmies telpu sezonai. Moon Ray ir dedzīgs zirgs, viņš labi tiek galā ar spiedienu, kādu uzliek starts atbildīgos maršrutos, viņam patīk uzmanība, patīk uzvarēt,” saka Kristaps Neretnieks. 

Neretnieks ar Moon Ray pamatmaršrutā devās kā septiņpadsmitie un bija trešie, kas to veica tīri. Pārlekšanā Latvijas duets startēja nekļūdīgi un bija ātrākie, izcīnot spožu atgriešanās uzvaru.

“Maršruts bija uzlikts atbilstoši augsts, tehnisks un kompakts, šķērslis nāca pēc šķēršļa - 12 šķēršļi, 15 lecieni 60 sekundēs.  Pārlekšanā no pirmā uz otro šķērsli bija garš pārjājiens, tur es nedrīkstēju satrakoties, jo tad Moon Ray būtu grūti vadīt tālāk. Pēc tam veiksme bija mazie pagriezieni, jājām tehniski un uz uzvaru, finišējām divas sekundes ātrāk par 2.vietu,” saka sportists.  

Otra labākā Latvijas sportiste Grand Prix maršrutā bija Laura Penele ar Dundas VDM, šim duetam nedaudz pietrūka veiksmes - abi ieguva 4 soda punktus, gāžot pamatmaršruta pēdējo šķērsli. Penele ar Dundas VDM bija ātrākā ar 4 soda punktiem un ieguva 6.vietu, kas ir līdz šim augstākā jātnieces iegūtā vieta Grand Prix maršrutos ar šķērļu augstumu 140-160cm. 

Andis Vārna ar Dendelin Grand Prix pamatmaršrutā ierindojās 8.vietā, arī šis duets ieguva 4 soda punktus pamatmaršrutā.

Pirmajā sacensību dienā U25 konkurencē Latvijas himna skanēja Sabīnei Siliņai ar Kalgari, bet jaunzirgu maršrutā 6.vietu ieguva Andis Vārna ar High Point VDL.  Sabīne Siliņa ar Fantast bija labākais Latvijas duets pietdienas augstākajā maršrutā ar šķēršļu augstumu 140 cm, abi maršrutu veica bez soda punktiem un ieguva 8.vietu.

Otrajā sacensību dienā Sabīne Siliņa ar Kalgari U25 konkurencē 32 dalībnieku vidū ierindojās 4.vietā, bet sestdienas jaunzirgu maršrutā veiksmīgākā no Latvijas sportistēm bija Terēze Zalte ar Cairos - abi maršruru veica bez soda punktiem un ieguva 5.vietu. 

Vidējā apļa maršrutā uzvaru izcīnīja Kristaps Neretnieks ar Moon Ray, 5.vietu ieguva Anna Arhipova ar For Sale. Lielā apļa maršrutā labākā no Latvijas duetiem atkal bija Sabīne Siliņa ar Fantast, abi pamatmaršrutu veica bez soda punktiem, pārlekšanas maršutā ieguva 5 soda punktus un ierindojās 8.vietā 36 dalībnieku konkurencē. Sestdienas noslēdzošajā maršrutā - sešu šķēršļu rindā Kristaps Neretnieks ar For Fan ieguva 4.vietu, pārlecot

174cm augstu pēdējo šķēršļu rindas barjeru. 

Visi sacensību rezultāti: https://online.equipe.com/en/competitions/27395 

LJF Preses dienests, Ilze Jansone
Foto: Jelena Zobova, TIHS
 

Ielādēju...      Atpakaļ