Latvijas zirgaudzētāju biedrība
129460

Kristaps Neretnieks izcīna trešo vietu Pasaules kausa Rīgas posmā
25.07.2023


Kristaps Neretnieks izcīna trešo vietu Pasaules kausa Rīgas posmā

 

Latvijas konkūra jātnieks Kristaps Neretnieks ar zirgu Palladium KJV 23.jūlijā izcīnīja 3.vietu Pasaules kausa Centrāleiropas zonas Rīgas posma Grand Prix maršrutā. Līdz uzvarai Neretniekam pietrūka vien nieka 0,89 sekundes.

CSI2*-W izcīņas galvenajā Grand Prix maršrutā, ar 155 cm augstiem šķēršļiem, kopā piedalījās divdesmit četri dueti, no kuriem bez soda punktiem distanci veica tikai četri – latvietis Kristaps Neretnieks, Saūda Arābijas pārstāvis Abdallāhs Alšarbatlijs ar diviem zirgiem un igaunis Pauls Ričards Arguss. Visi trīs jātnieki cīņu par uzvaru turpināja pārlekšanā.

Alšarbatlijs ar zirgu Skorphults Baloutendro pārlekšanu veica nekļūdīgi un visātrākajā laikā 40,23 sekundēs, attiecīgi izcīnot uzvaru, bet ar Atome Des Etisses finišēja 41,15 sekundēs, arī bez soda punktiem. Neretnieks ar Palladium KJV pārlekšanā iekļāvās 41,21 sekundē, saīsināto distanci veicot bez nogāztiem šķēršļiem. Arguss ar zirgu Jay-z Bee gāza vienu šķērsli un samierinājās ar ceturto vietu.

Otrs labākais rezultāts no latviešiem šeit Aigaram Bregžem ar zirgu Bacchus De Troy – izcīnīta septītā vieta. Savukārt, Aleksandrs Šakurovs ar Fillmore DB ierindojās astotajā pozīcijā. Abi dueti pamatdistancē gāza pa vienam šķērslim.

Grand Prix maršruts sportistiem bija svarīgs, jo deva punktus šīs sezonas Pasaules kausa finālam, kā arī 2023.gada Eiropas čempionāta un 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijā.

Kristaps Neretnieks: “Interesants maršruts, pietiekami augsts, visas prasības pēc olimpiskās kvalifikācijas un pasaules kausa posma kritērijiem izpildītas. Izlecām tīri, lietus nedaudz bija traucēklis un, lai gan maršrutā nebija tik traki, vienalga jutu, ka pamats bija palicis mazliet slidenāks - tik daudz ūdens jau tomēr sāk traucēt.

Pārlekšanā centos jāt sabalansēti - ātri, bet ne pārāk daudz riskējot, jo ūdens mīkstināja pamatu, pagriezieni kļuva slideni, vajadzēja uzmanīties. Arābu sportists nedaudz vairāk noriskēja. Protams ka gribas uzvarēt mājās, bet kopumā plāns ir izpildīts. Šodien ieguvām 45 kvalifikācijas punktus Parīzes olimpiskajām spēlēm, par 1.vietu man būtu 50 punkti, skatoties stratēģiski - 45 punkti pilnībā atbilst manam plānam, tā kā mans galvenais uzdevums ir izpildīts!  Mēs jau otrdien ar Palladium dodamies uz Prāgu, CSIO4* sacensībām, kas būs komandu kvalifikācijas sacensības Parīzes olimpiskajām spelēm, arī tādēļ tik daudz Rīgā neriskēju. Paldies skatītājiem, tas ir kolosāli, ka cilvēki brauc un atbalsta, redzējām ļoti labu sportu un domāju, ka visiem patika. Nākamgad būsim gatavi uz revanšu!”

Svētdien norisinājās vēl divi maršruti – CSI vienas zvaigznes statusa ātruma distance ar šķēršļu augstumu līdz 125 cm un CSI2 maršruts ar pārlekšanu ar 135 cm augstiem šķēršļiem. Pirmajā maršrutā labākā no Latvijas bija Odrija Roberta Brālēna ar zirgu Bring It On, izcīnot trešo vietu. Otrajā maršrutā piektajā vietā ierindojās Laura Penele ar zirgu Let’s Fly Z. Pārlekšanai kvalificējās septiņi dueti no trīsdesmit trim. Vēl viens Latvijas duets, kurš kvalificējās pārlekšanai bija Kristaps Neretnieks ar Quandar Cece, bet gala rezultātā ierindojās sestajā vietā.

Kopumā sporta centrā "Kleisti" četru dienu garumā notika sacensībaas 15 maršrutos. Sacensības, kurām Latvijā piešķirta CSI2*-W/CSI1*/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā.

 

Visi rezultāti: https://livejumping.com/ap/event/8601/competitions

 

Sacensību galvenie atbalstītāji: IZM, ZM, RD, LOK, LSFP, LZB, SIA “Moduls Engineering”, AS Būvuzņēmums Restaurators, SIA “Arčers”, LIAA.

 

Nākamajā nedēļas nogalē, 29. un 30.jūlijā, turpat sporta centrā “Kleisti” pirmo reizi Latvijas jāšanas sporta vēsturē notiks prestižās starptautiskā CDI3 statusa sacensības iejādē, kuru ietvaros arī dažādas citas shēmas.

 

Informāciju sagatavoja Kate Ansone, LJF Preses dienests

Foto: Lauris Vīksne, Kate Ansone

Jura Bērziņa Soma FOTOreportāža >>> (4.diena Grand Prix)
      Atpakaļ