Latvijas zirgaudzētāju biedrība
109347

Latviešiem četras uzvaras un vairākas godalgas Poznaņā
06.12.2019


Latviešiem četras uzvaras un vairākas godalgas Poznaņā

www.ljf.lv

Astoņi Latvijas sportisti Kristīne Egle, Anna Arhipova, Anna Annija Alsiņa, Madara Pētersone, Tatjana Rezņuka, Elza Zaķe, Jaroslavs Trubanovs un Kristaps Neretnieks no 28.novembra līdz 1.decembrim startēja vienās no Centrāleiropas zonas prestižākajām sacensībām telpās CSI4*-W/CSI1*/CSIYH1* “Cavaliada Poznan 2019”, Polijas pilsētā Poznaņā. Veiksmīgākā no Latvijas sportistiem šajās sacensībās bija Kristīne Egle, izcīnot divas uzvaras un vienu godalgotu vietu mazā apļa maršrutos.

Kristīne Egle pirmajā sacensību dienā vienzvaigžņu statusa mazā apļa maršrutā (120 cm) ar zirgu Cincinatti Zizcīnīja uzvaru. Arī nākamajā dienā duetam uzvara. Septīto vietu sportiste ieguva ar zirgu Casquettamaršrutā distancē ar šķēršļu augstumu līdz 125 cm.

Kristīne Egle: “Jau piekto gadu izvēlos Poznaņu kā savas sezonas noslēdzošo turnīru. Esmu ļoti apmierināta ar visiem saviem startiem gan mazajā, gan lielajā aplī CSI1*. Braucu ar domām par uzvaru, bet šoreiz dubultprieks, jo izcīnīju dubultuzvaru, pie tam tik lielā un spēcīgā konkurencē.

Jauki, ka vairāki latviešu sportisti šogad arī bija izlēmuši doties uz Poliju, jo šīs sacensības viennozīmīgi ir mūsu zonas kvalitatīvākās sacensības. To pierāda gan zirgu un jātnieku kontingents, kuri iekļauj šīs sacensibas savā kalendārā, gan pašu sacensību atmosfēra un organizētības līmenis.”

Kristaps Neretnieks startēja jaunzirgu konkurencē ar sešgadīgo Corneliuss (CORNETUS/LORETE/LEVANTOS I).Labākais rezultāts – uzvara turnīra pirmajā dienā maršrutā ar šķēršļu augstumu 125/130 cm. Pasaules kausa maršrutā, ar 160 cm augstiem šķēršļiem, Kristaps Neretnieks piedalījās ar zirgu Moon Ray, finišējot 34.vietā.

Godalgotas vietas ieguva Jaroslavs Trubanovs, startējot ar zirgu Elegance (pirmā diena/Tabula C, Art.272, 115 cm un 130 cm distancē) un Anna Arhipova, piedaloties jaunzirgu maršrutā ar septiņgadīgo Heesamar(TOULON / SAMAR/KARLSTAD).

Paralēli konkūra sacensībām, norisinājās starptautiskais CDN turnīrs iejādē. Latviju šeit pārstāvēja Elza Zaķe.

Elza Zaķe: “Liels prieks, ka biju to 15 iejādes sportistu vidū, kurus organizatori akceptēja šajā turnīrā piedalīties. Sacensību pirmajā dienā startēju shēmā Vidējā balva 1. Ķēve A Splash Of Class bija ļoti uztraukties, vairāk koncentrējās uz skatītājiem un tiesnešiem, nevis uz mani. Ieguvām rezultātu 65,00%, kas mums tomēr neļāva kvalificēties A finālam.

Otrajā dienā (svētdiena) startēju B fināla shēmā Vidējā balva 1 brīvās izvēles programmā. Abas ar zirgu jutāmies jau daudz pārliecinošāk un ieguvām uzvaru ar rezultātu 71,45 %. Pagaidām šis ir mūsu augstākais novērtējums, startējot ārpus Latvijas.

Kopumā sacensības man bija ļoti laba pieredzes gūšanas iespēja, lai pieradinātu zirgu pie lielākām arēnām, vairāk darbībām, kustībām gan sacensību laukumā, gan iesildē un staļļos, kur darbība notiek no agra rīta līdz vēlam vakaram. Iejādes sacensībās, pie kurām esam vairāk pieradušas, viss ir daudz mierīgāk un klusāk.

Kopumā ļoti patīkami un labi organizēts turnīrs. Labprāt piedalītos arī pārējos Cavaliadaposmos nākamgad."

Visi sacensību rezultāti pieejami šeit:https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/657

Informāciju sagatavoja Kate Ansone, LJF preses dienests

Foto: Dressage.pl, Torpol, Cavaliada, Elena Zobova, M&R Photo, no sportistu personīgā arhīva
      Atpakaļ