Latvijas zirgaudzētāju biedrība
87429

Latvijas 100gades pasākums “Lauki ienāk pilsētā”
14.08.2018


2018. gada 8. septembrī, Rīgā, 11.Novembra krastmalā no plkst. 10.00 līdz 20.00. Pasākums “Lauki ienāk pilsētā” rādīs un stāstīs par nozīmīgākajām mūsdienu lauksaimniecības jomām, to attīstību Latvijā 100 gadu laikā un ļaus ielūkoties nākotnes tehnoloģijās. Pasākumā demonstrētas nozares: graudkopība, lopkopība, dārzkopība, bioloģiskā lauksaimniecība un biškopība, zivsaimniecība, mežsaimniecība, šajās nozarēs izmantotā tehnika un tehnoloģijas, amatniecība sasaistē ar kultūru un izglītību. 

“Lauki ienāk pilsētā” ir stāsts par nozīmīgākajām mūsdienu lauksaimniecības jomām, produktiem, pakalpojumiem un izglītību, par lauku un pilsētu mijiedarbību, par lauksaimniecības un valsts attīstību no valsts dibināšanas līdz valsts simtgadei. Pasākuma veltīts tam, lai mēs Latvijā varam būt lepni par savu zemi un tradīcijām, kuras turam cieņā arī mūsdienās, ka nemitīgi strādājam, saimniekojam un attīstāmies. 

Ko redzēt?
Katram apmeklētājam būs iespēja ne tikai redzēt no malas, bet arī pataustīt, pasmaržot, izgaršot, sadzirdēt un ieraudzīt to, ko ikdienā dara lauksaimnieki, mežsaimnieki, dārzkopji un zivsaimnieki. Ikvienam būs iespēja piedalīties dažādu produktu tapšanā, izzināt procesus un piedalīties tajos – redzēt, kā top maize, no kā rodas piens, kā iegūst medu, kā tiek no koka līdz papīram, kāda loma ir graudu kaltei un kombainam, kas, no kā un kādā veidā rodas un tiek radīts.

Aktivitātēs būs iespēja iegūt informāciju par dzīvi laukos, apmeklēt izveidotās lauku sētas un iegādāties katras no pārstāvētajām nozarēm Latvijā ražoto vai pārstrādāto produkciju. Tirdzniecības zonā Rātslaukumā notiks amatniecības izstrādājumu un lauksaimniecības produktu tirgus, sabiedriskā ēdināšana, degustācijas un meistarklases.

Kas piedalās?
Zemnieku saimniecības un laukos strādājošie uzņēmumi, izglītības iestādes, profesionālās nevalstiskās organizācijas, valsts iestādes, pārtikas ražotāji. Katras nozares pārstāvji gatavos uzdevumus, konkursus, degustācijas un demonstrējumus, lai veidotu un radītu priekšstatu, kādi ir šodienas lauki un saimniekošana.

Aicināti visi!
“Lauki ienāk pilsētā” aicinām apmeklēt visus Latvijas iedzīvotājus – lauciniekus, pilsētniekus, īpaši bērnus un jauniešus. Pasākums būs bez ieejas maksas. 
      Atpakaļ