Latvijas zirgaudzētāju biedrība
80023

“Latvijas Lopkopis” jūlija numurā
27.07.2017


Žurnāla “Latvijas Lopkopis” jūlija numurā lasiet lauksaimniecības tirgus apskatu un prognozes tuvākajiem diviem gadiem. Gan Eiropas Komisijas, gan Pasaules Bankas jaunākajās prognozēs paredz relatīvus “miera laikus” lauksaimniecības preču tirgos, – cenas būšot puslīdz stabilas.

Žurnālā lasiet arī par Fermu dienu Alojas novada zemnieku saimniecībā “Apsītes”. Tajā saruna notika par ļoti aktuālu tēmu – lopbarības pupu izēdināšanas lietderību slaucamo govju ganāmpulkā. LLKC ekspertu atzinums – lopbarības pupas ir augstvērtīga spēkbarība, kas gan proteīna, gan cietes dēļ iekļaujama slaucamo govju barības devās.

Piena lopkopjiem būs lietderīgi izlasīt LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas un žurnāla nozaru redaktores Silvijas Dreijeres rakstu par barības uzņemšanu dažādām govju grupām, kā arī par zondes izmantošanu teļiem, kam nav zīšanas refleksa vai arī kas nespēj izzīst vajadzīgo jaunpiena daudzumu. Tāpat noderēs raksts par šīs sezonas aktualitāti, – kā savākt pēc iespējas augstvērtīgāku sienu.

Žurnālā piedāvājam arī LLKC ekonomikas konsultanta Raivja Andersona rakstu par aitu ganāmpulka ekonomiskajiem aspektiem. Savukārt kazkopjiem noderēs LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anitas Siliņas stāsts par Vācijas kazkopju pieredzi, kas apgūta, viesojoties gan Vācijas saimniecībās, gan Deulas lauksaimniecības mācību centrā.

Latvijā aizvien vairāk saimniecību nodarbojas ar vistu audzēšanu bioloģiskās produkcijas ieguvei. Tādēļ piedāvājam Latvijas Olu ražotāju asociācijas pārstāves Solvitas Gulbes rakstu “Bioloģisko mājputnu turēšanas nosacījumi”.  Gaļas lopkopjiem noderēs pieredzes stāsts no Jēkabpils novada zemnieku saimniecības “Mežāres”, kur saimnieko Romalds un Dzidra Jakovicki. LLKC Jēkabpils biroja lopkopības konsultante Ziedīte Bimšteine norāda, ka šajā saimniecībā ļoti rūpīgi tiek strādāts gan pie ģenētikas, gan pie labturības nodrošināšanas.

Zirgu mīļiem piedāvājam žurnālistes Daces Milleres stāstu par “Drostalu” saimniecību, kur vasarās bērniem organizē nometnes “Esi zirgā – vasarā”, notiek jātnieku apmācība un tiek rīkotas sacensības “Drostalu kauss”.
Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2017_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.


Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja
      Atpakaļ