Latvijas zirgaudzētāju biedrība
108326

Laura Penele ar Dundas V.D.M. PK posmā Tallinā izcīna pirmo Grand Prix uzvaru karjerā
08.10.2019


 Laura Penele ar Dundas V.D.M. PK posmā Tallinā izcīna pirmo Grand Prix uzvaru karjerā

Konkūriste Laura Penele ar zirgu Dundas V.D.M. svētdien izcīnīja uzvaru Tallinas (CSI2*-W) Pasaules kausa posma “Alexela Grand Prix” maršrutā, šī ir sportistes pirmā Grand Prix uzvara karjerā. Svētdien Latvijas himna skanēja arī Sabīnei Siliņai ar Kalgari, šis duets uzvarēja U25 konkurencē.

“Esmu ļoti, ļoti priecīga par savu un Dundasa uzvaru, jo tā ir man līdz šim pati nozīmīgākā un lielākā uzvara - Pasaules kausa posma Grand Prix! Pagājušajā gadā mums pietrūka pavisam nedaudz, lai iekļūtu Grand Prix pārlekšanā, pamatmaršrutā nogāzām pēdējo šķērsli, bet šogad viss sanāca pēc plāna. Dundas ir lieliskā formā, visas trīs dienas veica visus maršrutus bez soda punktiem - pirmajā dienā mēs ieguvām 7.vietu, otrajā dienā 5.vietu un pēdējā, vissvarīgākajā dienā uzvarējām!” saka Laura Penele.

Pamatmaršrutā startēja 26 sportiskie pāri, pieci pamatmaršrutu veica bez soda punktiem un par vietu sadalījumu maršrutā cīnījās pārlekšanas maršrutā. Saīsinātajā distancē Laura Penele ar Dundas V.D.M. bija sekundi ātrāki kā pārējie dalībnieki un izcīnīja skaistu uzvaru (0-0/36,27), aiz sevis atstājot divus pieredzējušus igauņu sportistus - 2. vietu “Alexela Grand Prix” maršrutā ieguva Pauls Ričards Argus ar Renessin (0-0/37,21), bet 3.vietu Kullo Kenders ar Artas (0-0/37,23).

“Pārlekšanā startēja vēl četri spēcīgi un pieredzes bagāti jātnieki, es startēju kā trešā, redzēju pirmo divu dalībnieku startus, kuri nostartēja viens par otru ātrāk, kad gāju arēnā, nolēmu, ka man nav ko zaudēt - visu vai neko! Visvairāk laika vinnēju tieši pēdējā taisnē, kur veicu par vienu lēkšu tempu mazāk nekā pārējie dalībnieki. Tas bija liels risks, bet šoreiz tas attaisnojās, es uzticējos Dundasam un viņš ļoti centās, lai nepieskartos pēdējam šķērslim. Paldies visiem par atbalstu, to ļoti jutu, sajūtas ir fantastiskas, kad arēna gavilē, pēc starta visi apsveic - smagais ikdienas darbs, ilgās stundas stallī un mīlestība pret zirgiem atmaksājas,” stāsta sportiste.

Svētdien Saku arēnā Latvijas himna skanēja arī dienas pirmajā maršrutā, kur U25 konkurencē uzvaru izcīnīja vēl viena Latvijas sportiste Sabīne Siliņa ar Kalgari.

“Šogad U25 maršruti bija sastādīti ar augstu grūtības pakāpi gan šķēršļu augstuma un platuma ziņā, gan distanču ziņā, to var redzēt arī pēc rezultātiem - katru dienu tikai pāris dalībnieki, kuri veikuši maršrutu bez soda punktiem. Jaunajiem jātniekiem bija jāparāda sava meistarība, lecot šādus tehniskus maršrutus. Man ir liels prieks, ka sacensību trešajā dienā man tas izdevās. Pārlekšanā mans galvenais mērķis bija izlekt bez soda punktiem, tā kā mums ar Kalgari tas izdevās vienīgajiem, izcīnījām uzvaru U25 finālā!” stāsta Sabīne Siliņa.

Kopā Latviju PK posmā Tallinā pārstāvēja desmit sportisti, izcīnot vairākas godalgotas vietas dažādas grūtības pakāpes maršrutos. Piektdien, pirmajā sacensību dienā jaunzirgu maršurutā 3.vietu ieguva Andis Vārna ar High Point VDL, lielā apļa maršrutā labākais rezultāts bija Aleksandram Šakurovam ar Grietje G, šis Latvijas duets ierindojās 5.vietā, bet Laura Penele ar Dundas V.D.M. 7.vietā. U25 konkurencē 6.vieta Sabīnei Siliņai ar Kalgari.

Otrajā sacensību dienā vidējā apļa maršrutā ar šķēršļu augstumu 135cm 3.vietu ieguva Tatjana Rezņuka ar Arribas T, lielā apļa maršrutā labākais Latvijas duets bija Laura Penele ar Dundas V.D.M., abi ierindojās 5.vietā. Laurai Penelei arī 5.vieta ar Iniesta D jaunzirgu maršrutā.

Noslēdzošajā sacensību dienā Andis Vārna ar High Point VDL ierindojās 5.vietā jaunzirgu finālā.

Visi sacensību rezultāti: https://online.equipe.com/en/competitions/33996

 

LJF Preses dienests, Ilze Jansone

Foto: Elena Zobova

 

Ielādēju...
Ielādēju...      Atpakaļ