Latvijas zirgaudzētāju biedrība
102183

LJF kausu iegūst Sabīne Siliņa
25.09.2018


Sporta centrā “Kleisti” 22. un 23. septembrī notika Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas piektā, izšķirošā, posma sacensības jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. Pieaugušo konkurencē uzvaru izcīnīja Sabīne Siliņa. Viņai pirmā vieta arī jauno jātnieku un junioru sacensībās.

LJF kausa izcīņas piektā posma sacensību galvenais maršruts bija ar šķēršļu augstumu līdz 135 cm. Trīs sportiskie pāri pamatdistanci veica bez soda punktiem. Pārlēkšanā labāko rezultātu sasniedza Tatjana Rezņuka ar zirgu Arribas T (Ropažu JK) – 0 soda punkti/45,18 sekundēs. Otrajā vietā Sabīne Siliņa ar Fantast (JSK “Mežstrazdiņi”) – 0/45,33. Trešais rezultāts Jaroslavam Trubanovam ar Perhotka (JSK “Drostalas”) – 0/47,34. 

Līdz ar to, vērtējot četrus labākos rezultātus no pieciem posmiem, uzvaru pieaugušo konkurencē izcīnīja Sabīne Siliņa – 75 punkti, otrajā vietā – Laura Penele ar 65 punktiem, trešais Andis Vārna (abi z/s “Lielceri”) – 56.

LJF kausa ieguvēja pieaugušo, jauno jātnieku un junioru konkurencē Sabīne Siliņa: “Beidzot man izdevās uzvarēt pieaugušo konkurencē! Ziemas čempionātā kopvērtējumā līdz tam pietrūka tikai viens punkts. Vasarā cītīgi strādājām un tagad izpildījām savu uzdevumu. Visos LJF kausa izcīņas posmos gan ar Kalgari, gan Fantastu sasniedzām stabilus rezultātus, kas liecina, ka šīs uzvaras nav tikai veiksme. Paldies maniem vecākiem – Natālijai un Guntaram Siliņam, kā arī Kalgari īpašniekam Jurim Mežniekam par kopā padarīto darbu! Prieks, ka es tik jaunā vecumā (19 gadi) spēju konkurēt ar Latvijas labākajiem jātniekiem. Gandarījums arī par to, ka Kalgari, ar kuru uzvarēju jauno jātnieku konkurencē, savos 18 gados izdarīja gandrīz vai neiespējamo – ar savu degsmi, cīņassparu, par ko viņu vienmēr apbrīnoju. Tas ir arī mūsu ģimenes ieguldījums, ka viņš ir tik labā formā. Saprotams, ka uzvara pieaugušo konkurencē sagādā vislielāko prieku, tie ir citi šķēršļu augstumi, cits līmenis. Taču sezona vēl nav beigusies, – oktobra sākumā piedalīšos starptautiskās sacensībās Igaunijā, Saku hallē.”

Uzvarētāja bērnu konkurencē Tīna Dreimane (15 gadi): “Šosezon vairāk un nopietnāk trenējos nekā iepriekš. Daudz iemācījos – galvenais to, kā labot kļūdas, kuras pati pieļauju. Paldies manai mammai Natālijai Dreimanei, kura veda uz visām sacensībām un trenerei Mairai Lejai, kura palīdzēja pilnveidot jāšanas māku, kā arī – zirgiem, kuri man tik uzticami palīdzējuši.”

Sacensību galvenais tiesnesis Dainis Līvmanis: “Pozitīvi, ka divās konkurencēs uzvarēja Sabīne Siliņa. Paldies zirga Kalgari īpašniekam Jurim Mežniekam, kurš to saglabāja Latvijas sportam, deva iespēju iegūt labu jāšanas skolu un mācīties sportistei. Otrā vietā pieaugušo konkurencē – arī jaunai jātniecei Laurai Penelei. Tas kopumā liecina, ka aug jaunā paaudze, un prieks par to.”

LJF kausa izcīņas kopvērtējums 2018. gadā

 

Pieaugušie

1. Sabīne Siliņa (JSK “Mežstrazdiņi”) 75 p.

2. Laura Penele (z/s “Lielceri”) 65

3. Andis Vārna (z/s “Lielceri”) 56


Bērni

1. Tīna Dreimane (JJSK “Meždruvas 1”) 79

2. Ance Anna Katkovska (JJS) 61

3. Kārlis Lipšāns (z/s “Lielceri”) 49

 

Jaunie jātnieki līdz 21 g. v. un juniori līdz 18 g. v.

1. Sabīne Siliņa (JSK “Mežstrazdiņi”) 84

2. Kitija Bilinska (Ropažu JK) 62

3. Daniela Briņķe (Ropažu JK) 54

 

Ar zirgiem līdz 5 g. v.

1. Kristīne Egle ar Kendiju (SK “Top Sport”) 63

2. Ģirts Bricis ar Ilexta (RJSK “Sport de Lux”) 58

3. Toms Plīkša ar Irano (JSS “Kleisti”) 47

 

Ar zirgiem līdz 6/7 g. v.

1. Elīna Kaimiņa ar Cielavu (ZA “Kocēni”) 59

2. Andis Vārna ar High Point VDL (z/s “Lielceri”) 58

3. Valters Celms ar Caransa (JSS “Kleisti”) 46 

 

Amatieri

1. Nanete Laima Ozola (JSK “Princis”) 67

2. Ilona Juraša (ZA “Burtnieki”) 53

3. Ilze Krūmiņa (JSK “Equilat”) 51

 

Ar 1. grupas ponijiem

1. Anete Freiberga (Saldus JK) 78

2. Marta Vildava (JSK “Princis”) 76

3. Nikola Marčenkova (Mēmeles JSK) 60

 

Ar 2. grupas ponijiem

1. Rūta Vicinska (Saldus JK) 76

2. Anete Freiberga (Saldus JK) 62

3. Heidija Krastiņa (Saldus JK) 57 

 

LJF Preses dienests, Dace Millere


Foto: Angelina Kostina, facebook 

 

Ielādēju...      Atpakaļ