Latvijas zirgaudzētāju biedrība
130223

LZB biedre Sintija Zaula kļūst par A.Seržāna stipendijas laureāti
23.10.2023


LZB biedre Sintija Zaula kļūst par A.Seržāna stipendijas laureāti


2023.gada 19.oktobrī Latvijas Zirgaudzētāju biedrības (LZB) biedrei, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitates maģistra studiju programmas “Lauksaimniecība” studentei Sintijai Zaulai tika pasniegta Alfrēda Seržāna stipendijas apliecība par pētījumu zirgkopības nozarē.  
Stipendija dibināta, lai godinātu kādreizējā Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas (tagadējā LBTU) docenta Alfrēda Seržāna mūža devumu zirgkopībā un atbalstītu Latvijas zirgkopības nozari.  Par stipendiāti stāsta Dzīvnieku zinātņu institūta profesore Daina Jonkus: "Lēmumu studēt LBTU Sintija pieņēma, jo ir cieši saistīta ar zirgkopības nozari - viņas vecākiem pieder lielākā zirgu audzēšanas saimniecība Latvijā "Burtnieku Zirgaudzētava", kas ir ģimenes uzņēmums no paaudzes paaudzē. Tās pārraudzībā 2023. gadā bija ap 240 zirgu. Strādājot saimniecībā, Sintija nonāca pie secinājuma, ka ar praktiskajām iemaņām ir par maz, lai izaudzētu kvalitatīvu jaunzirgu pēc kura ir pieprasījums ne tikai Latvijā, bet arī Eiropas Savienībā un citās pasaules valstīs. Tāpat arī maģistra darba tematika ir saistīta ar zirgkopības nozari, analizējot zirgaudzētavā iegūto zirgu kvalitāti pēc izcelsmes, izmēriem, darba spēju un eksterjera pazīmēm, kā arī vērtējot vaislas ķēvju reprodukcijas rādītājus. Sintija sekmīgi apguva visus paredzētos studiju kursus, īpašu interesi izrādot par kursiem, kas saistīti ar lopkopību.  Jauniete ir sapratusi, ka praktiskas iemaņas ir svarīgas, taču teorētiskās zināšanas dzīvnieku audzēšanā un selekcijā, kā arī dzīvnieku fizioloģijā un ēdināšanā būs noderīgas arī turpmāk."
LZB lepojas ar to, ka mūsu jaunie zirgaudzētāji aktīvi iesaistās arī pētnieciskajā darbībā, kas ir būtiski nozares attīstībai.Vēlam Sintijai Zaulai veiksmīgi pabeigt pētījumu un arī nākotnē turpināt apvienot praktisko un zinātnisko darbību zirgaudzēšanas nozarē.


      Atpakaļ