Latvijas zirgaudzētāju biedrība
73574

Noslēgusies 2016.g. sezona rikšotāju zirgiem Latvijā
17.10.2016


Inese Ruskule

Lai arī Latvijas rikšotāju zirgu braucēji vēl piedalīsies sacensībās Tallinas hipodromā, Latvijā varam teikt, ka sacensību – darbaspēju pārbaužu sezona rikšotāju zirgiem ir noslēgusies. Līdz ar to varam apkopot rezultātus, kas uzrādīti uz Latvijā atzītiem skrejceļiem.

Šajā sezonā ir notikušas sešas oficiālās rikšotāju zirgu darbaspēju pārbaudes Latvijā, kur bijuši dažādāki distances garumi – sākot no 1600 m līdz pat 2100 m. Līdztekus daudzi no Latvijas rikšotāju braucējiem (Tatjana Martinsone, Tatjana Šnura, Māris Ežmalis, Nikolajs Galiļejevs, Ilona Malahova, Sandra Soikāne un Inese Berga) ir piedalījušies gan Igaunijā, gan arī Lietuvā notiekošajās sacensībās. Latvijā šogad kopā ir piedalījušies 33 rikšotāju šķirņu zirgi (Amerikas, Krievijas un Francijas rikšotāju šķirņu pārstāvji). Lielāko rikšotāju zirgu daļu sastāda zirgi līdz 10 gadu vecumam, gandrīz puse no zirgiem ir dzimuši Latvijā. Rikšotāju zirgu braucējam pievienojušies arī tādi jauni braucēji ka: Ilze Rudzīte (Ciblas nov.), Vladislavs Jakovļevs (Dagdas nov.) un Andrejs Eisaks (Garkalnes nov.).

Visātrāko laika rezultātu šogad 1800 m distancē ir uzrādījusi Inese Berga (Gulbenes novads) ar FR šķirnes kastrātu Atonas – 2.25,6 min (uz Upesciema skrejceļa), visātrākā 1600 m un 2100 m distancē ir bijusi Ilona Malahova (Ludzas novads) ar AR šķirnes ķēvi Salamandra – 2.06,5 min  un 2.48,3 min (uz Velēnu skrejceļa). Līdz ar to var atzīt, ka ātrākā uz Latvijas skrejceļiem ir bijusi Latvijā dzimusī AR rikšotāju šķirnes ķēve Salamandra (audzētājs: Tatjana Martinsone, īpašnieks: Ilona Malahova). Latgales rikšotāju braucēja un Gulbenes novada braucēja ir izvirzījušies šogad vadībā. Protams, ka, lai to sasniegtu ir ieguldīts liels un sūrs ikdienas darbs. Liels piemērs tam ir Ilona Malahova, kura Salamandru iegādājās pērn. Pagājušajā gadā un šīs sezonas sākumā vēl bija manāms tas, ka abas meitenes cenšas sastrādāties, līdz uzvarām braucienos vēl bija jāpiestrādā. Taču gada laikā  laika rezultāts uzlabojās ar katru reizi, ko var redzēt arī rezultātu tabulā.

Lielu darbu rikšotāju zirgu darbaspēju pasākumu attīstībā ir ieguldījušas arī Inese un Līna Berga (ZS “Augstkalni”). Šī saimniecība ir izveidojusi Latvijā visplatāko skrejceļu, kur iespēja sacensties vairāk kā desmit zirgiem. Sacensībās, kas šogad norisinājās uz jaunizveidotā skrejceļa, finālbraucienā varēja piedalīties 8 rikšotāju zirgi un skats uz šo pasākumu jau bija daudzreiz iespaidīgāks nekā tad, kad sacenšas trīs vai četri zirgi.

Rezultātu pārskats ir labs pārdomu iemesls katram no braucējiem. Protams, ka mērķis visiem ir viens – iegūt vislabāko rezultātu. Bet, tikai regulāri piedaloties sacensībās, to var sasniegt. Neapšaubāmi, ka jādomā arī par vaislas materiālu, lai iegūtu labus kumeļus.

REZULTĀTI skatīt šeit ...

 

Ielādēju...      Atpakaļ