Latvijas zirgaudzētāju biedrība
117416

Par 2021.gada Latvijas čempioni iejādē kļūst Terēze Rozenberga
27.07.2021


Par 2021.gada Latvijas čempioni iejādē kļūst Terēze Rozenberga

 www.ljf.lv

No 24. līdz 25.jūlijam Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) mītnes vietā, sporta centrā “Kleisti”, norisinājās LR Nacionālais čempionāts iejādē. Par šī gada čempioni divu dienu summā pēc Lielās balvas programmas kļuva Terēze Rozenberga, kura startēja ar Latvijas šķirnes zirgu Kivi (Calano II/Vintas), pārstāvot JSK Mežstrazdiņi.

Pirmajā dienā Lielajā balvā Terēze Rozenberga finišēja ar 66,4134%, bet otrajā dienā brīvas izvēles shēmā mūzikas pavadījumā ar 71,145%. Šis rezultāts sportisti ierindoja otrajā vietā abās shēmās, taču čempionātā ļāva izcīnīt zeltu (137,558%). Lielajā balvā abas dienas uzvaru izcīnīja Lietuvas pārstāve Justīna Vanagaite, kura par LR čempiones titulu necīnījās. Sudrabs čempionātā Elzai Zaķei ar zirgu A Splash of Class (Arthur/Grannus) ar 129,783% kopvērtējumā. Sportiste pārstāv JSK Drostalas.

Kopumā čempionātā jātnieki sacentās dažādās konkurencēs sekojošās shēmās: Lielā balva, Mazā balva, Vidējā balva I, shēmas bērniem/ junioriem/ jaunajiem jātniekiem, shēmas 4/5/6/7 gadus jauniem zirgiem, amatieriem, atvērtās shēmas. Čempionātu tiesāja tiesneši no visām trīs Baltijas valstīm. Pirmo reizi LJF iejādē izmantoja citu pieteikšanās sistēmu sacensībām, kas notiek, izmantojot interneta vidē pieejamo starptautisko pieteikšanās un rezultātu tīklu Equipe Online.

Terēze Rozenberga: “Liels prieks, ka Latvijā notiek sacensības. Ikvienam sportistam lielākās izmaiņas Covid-19 ietekmē noteikti bija tieši sacensību trūkums un tas jūtami ietekmēja arī motivāciju treniņos. Kad nav konkrēti nosprausts mērķis sacensību kalendārā, uz kuru jābūt gatavam, motivācija mazinās. Ikdienā attālinātais darbs man radīja daudz elastīgāku laika plānošanu, kā rezultātā vairāk varēju pievērsties tieši jātnieku un zirgu trenēšanai, un tas viennozīmīgi man sniedz lielu gandarījumu. 

Ļoti priecājos par Kivi un to, ka mums izdevās uzvarēt čempionātā. Neskatoties uz pieklājīgo vecumu, zirgs vēl joprojām ir lieliskā formā. Šīs vasaras karstais laiks ir uzlicis papildus izaicinājumus, mums ļoti uzmanīgi jādozē treniņu slodze, jo zirgi ātri pārkarst. Gan man, gan maniem zirgiem mīļākie gadalaiki tomēr ir rudens un ziema un vēsais laiks dod papildus enerģijas devu.”

 

Visi rezultāti: https://online.equipe.com/lv/competitions/42222

 

Informāciju sagatavoja Kate Ansone, LJF Preses dienests

Foto: LJF




      Atpakaļ