Latvijas zirgaudzētāju biedrība
87718

Par Latvijas čempioni iejādē kļūst Airisa Penele ar zirgu Licenciado
03.09.2018


Sporta centrā “Kleisti” 1. un 2. septembrī notika Latvijas Republikas Nacionālais čempionāts iejādē. Par čempioni pieaugušo konkurencē kļuva Airisa Penele ar zirgu Licenciado JF no Jaunmārupes zemnieku saimniecības “Lielceri”.

LR Nacionālā čempiona titulu pieaugušajiem izcīnīja pēc kopvērtējuma rezultātiem Lielajā balvā un Grand Prix brīvas izvēles programmā mūzikas pavadījumā. Abās dienās sasniedzot labākos rezultātus un summā gūstot 137,308%, uzvaru izcīnīja Airisa Penele ar Jekaterinai Meļņikai piederošo zirgu Licenciado JF (z/s “Lielcerii”). Otrajā vietā Terēze Rozenberga ar Kivi (JSK “Mežstrazdiņi”, zirga īpašnieks Juris Mežnieks) – 134,344, trešajā vietā Agnese Kukaine ar Londy Light (JSK “Temperaments”, zirga īpašniece Agnese Kukaine) – 63,969%.

Latvijas čempione iejādē Airisa Penele: “Izcīnīju uzvaru, varu priecāties, bet es vienmēr vēlos, lai sniegums būtu labāks. Allaž domāju, kā strādāt jau rīt, ko uzlabot līdz nākamajām sacensībām. Citi saka – ģimenes tradīcijas, veiksme, bet man tas ir pacietīgs darbs un sistemātiski treniņi. Zirgam šī ir pirmā sacensību sezona Grand Prix līmenī, tāpēc esmu gandarīta par to, kā darbs līdz šim veicies. Paldies manai trenerītei – meitai Sabīnei. Šosezon vairs nozīmīgi starti nav paredzēti, jo zirga sagatavotību nedrīkst forsēt, – vispirms tas jāpadara spēcīgāks, un tad varam turpināt iejādes elementu pilnveidošanu un palielināt slodzi, startējot sacensībās.” Atgādināsim, ka 12. augustā Airisas meita – Laura Penele kļuva par šāgada Latvijas čempioni šķēršļu pārvarēšanā, tā kā ģimenes tradīcijām tomēr arī ir nozīmē...


Latvijas Jātnieku federācijas Iejādes sekcijas vadītāja un sacensību galvenā tiesnese Anita Mangale: “Pozitīvi ir tas, ka Latvijas čempionātā izdevās nodrošināt to, ka galvenās shēmas – Lielo balvu, Vidējo balvu I un Mazo balvu – tiesāja četri tiesneši: Irina Ludina no Krievijas, Maija Kleinberga, Ginta Vilde un Kristīne Lisovska. Tas sniedz objektīvāku vērtējumu, un sportistiem dod lielāku skaidrību par sava snieguma vērtējumu. Šis mums bija lielākais pasākums pēc Baltijas līgas sacensībām tepat Kleistos, un prieks, ka tāpat bija ļoti daudz dalībnieku, cīņas bija spraigas, rezultāti blīvi – un vietu sadalījumu izšķīra pat procentu simtdaļas. Tāpat jāatzīmē, ka gandrīz visu sportistu vērtējums bija virs 60% un vairāk. Šī sezona ir ļoti blīva, un liek sportistiem īpaši turēties formā. Jāpiebilst, ka junioru konkurencē šoreiz izmantojām sarežģītākas shēmas – augstākas prasības sportistiem, un bija vērojams pieklājīgs sniegums. Vēl šosezon gaidāmas nozīmīgas sacīkstes – Rīgas atklātais čempionāts un Baltijas līgas posms Lietuvā. Tad iestāsies pārejas periods, un sāksim gatavoties ziemas sezonai. Paldies visiem, kuri piedalījās šo sacīkšu sarīkošanā – gan LJF, kas nodrošināja pasākuma norisei visu nepieciešamo infrastruktūru, gan sponsoriem, kuri sagādāja sportistiem patīkamas balvas.”


Latvijas Republikas 2018. gada Nacionālais čempionāts iejādē

Pieaugušie 
1. Airisa Penele ar Licenciado JF (z/s “Lielceri”) 137,308%
2. Terēze Rozenberga ar Kivi (JSK “Mežstrazdiņi”) 134,344
3. Agnese Kukaine ar Londy Light (JSK “Temperaments”) 63,969%

Jaunie jātnieki (līdz 21 g. v.)
1. Laura Ivanova ar Radamiru (SK “Amber”) 134,467%
2. Elza Alma Graumane ar Leipo (z/s “Lielceri”) 126,664%

Juniori (līdz 18 g. v.)
1. Sintija Elizabete Apsīte ar De Lordo (SK “Reiteri”) 140,492%
2. Aleksandra Sīle ar Lauren (Rīgas JSK) 139,971%
3. Ilva Lazdiņa ar Flamenco (LSVK “Harmonija”) 132,301%

Bērni (2003.-2006. g. dz.)
1. Letīcija Politere ar Laso (LLU) 131,646%
2. Dominika Lela ar Hiltonu (Rīgas JSK) 131,606%
3. Elīna Rubene ar Campio Mar (z/s “Tīraines staļļi”) 127,718%

Ar rezultātiem atsevišķās shēmās un kopvērtējumu citās konkurencēs var iepazīties mājaslapas sadaļā Rezultāti.

Jāpiebilst, ka kopā ar mūsu tiesnešiem sportistu sniegumu vērtēja Starptautiskās kategorijas arbitre (3*) Irina Ludina no Krievijas.

LJF Preses dienests, Dace Millere
Foto: Māris Millers 
      Atpakaļ