Latvijas zirgaudzētāju biedrība
107793

Par Latvijas čempioni konkūrā kļūst Anna Arhipova
02.09.2019


Par Latvijas čempioni konkūrā kļūst Anna Arhipova

Latvijas Jātnieku federācijas sporta centra “Kleisti” galvenajā arēnā divas dienas, 31. augustā un 1. septembrī, risinājās Latvijas Republikas Nacionālais čempionāts šķēršļu pārvarēšanā. Vērtējot rezultātus divu dienu summā, par valsts čempioni šajā disciplīnā pieaugušo konkurencē kļuva Anna Arhipova ar zirgu For Sale.

Pirmajā sacensību dienā prestižākajā – pieaugušo konkurencē, kurā pieteicās 15 sportiskie pāri,  dalībniekiem bija jāveic ātruma maršruts ar 140 cm augstiem šķēršļiem. Labāko trijotnē iekļuva: Sintija Semeņkova ar zirgu Clair de Lune (JSK “Kriķi”) – 0 s.p./78,73 s, Aigars Bregže ar Val di Sole (z/s “Lielceri”) – 0/78,74 un Mārtiņš Pilders ar Kavallo (ZA “Burtnieki”) – 0/81,19.

Otrajā dienā galvenā maršruta šķēršļu augstums tika paaugstināts līdz 145 cm, paredzot pārlēkšanu, taču tikai viena sportiste – Anna Arhipova ar zirgu For Sale (z/s “Lielceri”) veica pamatmaršrutu bez soda punktiem – 0/83,47, un pārlēkšana nenotika. Otrais bija Ģirts Bricis ar Donau (RJSK “Sport de Lux”) – 4/78, bet trešais Valdemārs Žukavskis (Lietuva) ar Livinia– 4/87,32.

Kopvērtējumā divu dienu summā uzvaru guva Anna Arhipova ar For Sale – 0/2,25, sudrabs Ģirtam Bricim ar Donau – 4/5,82, bronza Sintijai Semeņkovai ar Clair de Lune – 9/9,80. (LR čempiona titulu pieaugušajiem izcīna, saskaitot rezultātus sekojoši: maršruta Nr. 5 uzvarētājs ir bez soda punktiem. Pārējiem no dalībnieka uzrādītā laika maršrutā Nr. 5 izskaitļo uzvarētāja laiku. Starpību dala ar koeficientu 2, un tas ir rezultāts soda punktos startam maršrutā Nr. 13).

Latvijas čempione šķēršļu pārvarēšanā Anna Arhipova, 41 gadu veca sportiste, pati zirga For Sale īpašniece: “Mainīju savu dzīvesvietu, un Latvijā nokļuvu pirms pieciem gadiem no Krievijas. Taču tagad Latviju pārstāvu starptaustiskās sacnsībās – šogad piedalījos starptautiskos turnīros Polijā, divas reizes Lietuvā, Rīgā un Somijā. Pēc Krievijā apgūtās pieredzes jāšanas sportā bija aptuveni 15 gadus ilgs pārtraukums. Ieroties Latvijā, atsāku nodarboties, un tas bija grūti, vajadzēja daudz ko paveikt tieši fiziskajā sagatavotībā. Taču viss izdevās. Mans deviņus gadus vecais zirgs For Sale tieši tagad sasniedzis lielisku formu, šogad veicām savu pirmo “Grand Prix”. Izdevies arī tas, ka treneris kopā no mums izveidojis labu duetu, jo ne vienmēr labs jātnieks vai labs zirgs spēj sasniegt augstāko rezultātu, – vajadzīga gan emocionāla saskaņa, gan fiziska sadarbība sportisko rezultātu jomā. Mums tas šobrīd izdevies. Esmu ļoti priecīga par uzvaru Latvijas čempionātā. It kā šajā laikā bija paredzēts piedalīties starptautiskās sacensībās, tomēr par svarīgāku uzskatīju valsts čempionātu, un izdevās sasniegt vislabāko rezultātu, tāpēc esmu gandarīta. Tagad došu zirgam atpūtu, un pēc mēneša jau sāksim ziemas sezonu, startējot telpās.”

Annas Arhipovas treneris Valdemārs Žukavskis (Lietuva): “Izdevās uzvarēt, jo intensīvi trenējamies, Anna ir ļoti paklausīga un talantīga audzēkne, un tas, ka viņa pilda visus norādījumus, ļauj sasniegt arī labus rezultātus.”

Sacensību galvenais tiesnesis (Starptautiskā kategorija) Dainis Līvmanis: “Man ļoti iepriecina tas, ka pēc daudziem gadiem Latvijas čempionāta apbalvošanas ceremonijā sportisti nevis saņēma godalgas zirgos, bet kāpa uz godalgoto pjedestāla. Tas,  manuprāt, ir daudz svinīgāk, kā tas notiek lielākajās starptautiskajās sacīkstēs. Patīkami, ka Latvijas Jātnieku federācija bija sagādājusi arī suvenīrus par atmiņu visiem sacīkšu dalībniekiem, kā arī bez tradicionālajiem kausiem – papildu balvas godalgoto vietu ieguvējiem un apbalvoti tika arī čempionu treneri un zirgu īpašnieki.  Interesanti, ka šis čempionāts beidzās ar jaunas līderes – Annas Arhipovas – uzvaru, apsteidzot mūsu iepriekšējo gadu līderus. No sportiskā viedokļa jāpiebilst arī tas, ka Ivo Miķelsona sastādītie maršruti sarežģītības un augstumu ziņā bija tiešām Latvijas čempionu titulu izcīņas cienīgi. Un ļoti būtiski, ka sacensības notika uz atjaunotā konkūra laukuma, kas ļāva aizvadīt startus augstākā kvalitātē.”

Jāteic, ka sportistu un organizētāju kopīgais viedoklis ir tāds, ka šis bijis līdz šim visaugstākajā kvalitātē aizvadītais Latvijas čempionāts.

Plašāka informācija mājaslapas sadaļā Rezultāti.

LJF Preses dienests, Dace Millere

Foto: Māris Millers

LR Nacionālais čempionāts šķēršļu pārvarēšanā, kopvērtējums

 

Pieaugušie

1. Anna Arhipova ar For Sale (z/s “Lielceri”)

2. Ģirts Bricis ar Donau (RJSK “Sport de Lux”)

3. Sintija Semeņkova ar Clair de Lune (z/s “Kriķi”)

 

Piedalās jātnieki ar 1. grupas ponijiem

1. Viktorija Afanasjeva ar Milky Way (JSK “Princis”)

2. Līva Dreimane ar Black Velvet (JJSK “Meždruvas 1”)

3. Lāsma Vasiļjeva ar Amēlija (Saldus JSS)

 

Piedalās jātnieki ar 2. grupas ponijiem

1. Ance Aleksandrova ar Rajur (Brocēnu un Saldus JK)

2. Velta Krustiņa ar Deep Purple (Biedrība “Jūras zirgi”)

3. Heidija Krastiņa ar Tango (Brocēnu un Saldus JK)

 

Piedalās zirgi līdz 5 g. v.

1. Elizabete Krista Juraša ar Anžela N (Golden Equestrian Club)

2. Terēze Zalte ar Jakarta ME (Golden Equestrian Club)         

3. Andis Vārna ar Bella de Paris (z/s “Lielceri”)     

 

Piedalās zirgi līdz 6/7 g. v.

1. Andis Vārna ar High Point VDL (z/s “Lielceri”)

2. Anna Annija Alsiņa ar Cleo (z/s “Tīraines staļļi”)

3. Ģirts Bricis ar Ilexta (RJSK “Sport de Lux”)

 

Juniori līdz 18 g. v. un jaunie jātnieki līdz 21 g. v.

1. Laura Luīze Leinerte ar Alibi (RJSK)

2. Elizabete Krista Juraša ar Lagūna N (Golden Equestrian Club)

3. Tīna Dreimane ar Luis (JJSK “Meždruvas 1”)

 

Bērni līdz 16 g. v.

1. Madara Pētersone ar Nepals (JSK “Princis”)

2. Kristīna Zomera ar Quanta Costa (JSK “Mustangs”)

3. Laura Luīze Leinerte ar Passo (RJSK)

 

Amatieri

1. Līva Girgensone-Čačka ar Cor Meum (JSK “Mustangs”)

2. Atis Zariņš ar Capella (JBS “Lagoss Dressage”)

3. Marta Brūniņa-Buile ar Cleo (JSK “Princis”)


      Atpakaļ