Latvijas zirgaudzētāju biedrība
87864

Par Rīgas čempioni iejādē kļūst Laura Ivanova
10.09.2018


www.ljf.lv

Sporta centā “Kleisti” 8. septembrī notika Rīgas atklātais čempionāts un jaunatnes meistarsacīkstes jāšanas sportā iejādē.

Rīgas čempionāts iejādē risinājās pēc Mazās balvas programmas dalībniekiem bez vecuma ierobežojuma. Uzvaru izcīnīja Laura Ivanova ar zirgu Radamira (SK “Amber”) – 66,961%. Otrajā vietā Agnese Kukaine ar Funky (JSK “Temperaments”) – 66,176%, trešā Everita Daubure, iepriekšējā gada Rīgas čempione, ar Luvru (LSVK “Harmonija”) – 64,363%.

Rīgas čempione Laura Ivanova: “Prieks par šo uzvaru, jo pirms tam uzvarēju Latvijas čempionātā jauno jātnieku konkurencē, bet tagad – pieaugušo klasē. Prieks, ka Radamira var konkurēt ar lielo jātnieku zirgiem, un man tas ir gandarījums, nākamajā gadā jau pārejot pieaugušo vecuma grupā. Jāteic gan, ka zirgi sezonas beigās sāk nogurt, bet ceru vēl nākamnedēļ iespējami veiksmīgi nostartēt Baltijas līgas sacīkstēs Lietuvā. Domāju, ka šis bija labs treniņš gaidāmajām sacīkstēm. Paldies zirga saimniekam Jurim Savickim, manai trenerei Ingai Bistrovai par sasniegto, kā arī LJF Iejādes sekcijas vadītājai Anitai Mangalei par labi noorganizētajām sacensībām!”

Rīgas jaunatnes meistarsacīkstes notika pēc Shēmas II programmas. Labākā bija Letīcija Politere ar zirgu Laso (LLU) – 66,731%, otrajā un trešajā vietā Dominika Lela (Rīgas JSK) attiecīgi ar zirgiem ar Lord Rubinstein – 65,897% un Hiltonu – 64,551%.

Rīgas jaunatnes meistarsacīkšu uzvarētāja Letīcija Politere: “Esmu ļoti apmierināta ar startu sacensībās un priecājos par šo uzvaru. Esmu gandarīta, ka man ir dota iespēja startēt ar LLU piederošo zirgu Laso, kurš ir labs skolotājs. Paldies manām trenerēm Terēzei Rozenbergai un mammai Kristiānai Politerei par iegūtajām zināšanām, kā arī Lindai Tauterei un Merabam Katamadzem par atbalstu! Protams, arī visai LLU komandai par vienotību kopējā darbā un Anitai Mangalei ar palīgiem par lielisku sacensību organizāciju.”

Sacensību tiesnese Ginta Vilde: “Šogad jūlijs sacensību grafikā bija tāds mierīgāks, bet sezonas noslēgums atkal ir ļoti piesātināts – gan Latvijas čempionāts, gan tagad Rīgas čempionāts, gan nākamnedēļ Baltijas līgas sacīkstes Lietuvā. Neskatoties uz to, ir daudz dalībnieku, un tā ir iespēja sportistiem sevi parādīt, sacensties atbilstošā konkurencē.” Papildina Latvijas Jātnieku federācijas ģenerālsekretāre Kristīne Lisovska, arī sacensību tiesnese: “Turklāt varam redzēt, ka sportisti tagad startē daudz pārliecinošāk, nekā tas bija vasaras sākumā, un ir auguši meistarībā – startē drošāk, pārliecinošāk, precīzāk, par ko ir prieks mums – tiesnešiem un organizatoriem.”

Latvijas Jātnieku federācijas Iejādes sekcijas vadītāja Anita Mangale: “Tradicionāli, katru rudeni, tiek rīkotas Rīgas atklātā čempionāta sacensības iejādē, un esam pateicīgi, ka Rīgas domes Izglītības un sporta departaments jau daudzus gadus atbalsta pasākumu, kas ir iecienīts sportistu vidē un veicina jauniešu piesaisti šim sporta veidam. Tas ir kā lielisks punkts iejādes sacensību sezonas nobeigumam.”

Sacensības organizēja Latvijas Jātnieku federācija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.

Plašāka informācija pieejama Latvijas Jātnieku federācijas mājaslapas sadaļā “Rezultāti”.

Rīgas čempionāts šķēršļu pārvarēšanā savukārt notiks 27. oktobrī.


LJF Preses dienests, Dace Millere
Foto: Māris Millers, Angelina Kostina

Ielādēju...      Atpakaļ