Latvijas zirgaudzētāju biedrība
113566

Pasaules kausa Rīgas posma “Grand Prix” uzvar Rumānijas sportists Andrea Herks ar zirgu Trocadero De Jarsey
07.09.2020


Pasaules kausa Rīgas posma “Grand Prix” uzvar Rumānijas sportists Andrea Herks ar zirgu Trocadero De Jarsey

Sporta centrā „Kleisti” šodien, 6.septembrī, ar “Grand Prix Rīga” noslēdzās Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. Uzvaru galvenajā maršrutā izcīnīja Andrea Herks no Rumānijas.

“Grand Prix” maršrutā ar 140/160 cm augstiem šķēršļiem startēja 31 sportiskais pāris, no kuriem tikai četri pamatdistanci veica bez soda punktiem. Pārlēkšanā, kuru neviens jātnieks neveica bez soda punktiem, uzvaru izcīnīja Rumānijas sportists Andrea Herks ar Trocadero De Jarsey – 4 soda punkti/45,68 sekundēs. Otro vietu ieguva Laura Penele ar Dundas V.D.M. (Latvija) – 4/46,80. Trešā vietā Matass Petraitis ar Goldcoast VDL (Lietuva) – 4/48,64.

Piektajā pozīcijā ierindojās Kristaps Neretnieks ar J’adore Van’t Voortveld, bet godalgotajā devītajā vietā Sabīne Siliņa ar Fantast. Šis maršruts labākajiem sportistiem dod ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, kā arī papildus punktus kvalifikācijai Tokijas olimpiskajām spēlēm 2021. gadā.

“Grand Prix” uzvarētājs Andrea Herks: “Man patīk Rīgā. Jūtos lepns par savu zirgu. Rīgas posmā ar viņu uzvarēju arī 2018.gadā - divas uzvaras, divas reizes vairāk prieka un lepnuma par zirgu. Šogad Grand Prix bija patiešām grūts, augsts un tehnisks. Mums paveicās ar laikapstākļiiem, jo startējot nelija. Laukums gan bija mazliet slidens, tādēļ nācās piemeklēt speciālas radzes.

Šogad Covid-19 dēļ ir neliels haoss. Arī es īsti nezinu, kādi būs mani plāni. Neviens nezin, vai Pasaules kausa fināls vispār notiks. Jātnieki dzīvo no vienas dienas līdz nākamajai. Gada sākumā piedalījos turnīrā Francijā, tikko nostartēju Pasaules kausa posmos Čehijā un Ungārijā. Šogad man bijušas tikai četras sacensības. Uz Rīgu plānoju braukt nākamgad atkal. Kvalifikācijas punkti olimpiskajām spēlēm man neko nedod, jo šobrīd man nav tāda līmeņa zirga, lai tur piedalītos.”

Labākā Grand Prix maršrutā no Latvijas Laura Penele: “Pārlekšanā uz pēdējo šķērsli Dundas izslīdēja un man nācās viņu pieturēt, lai atkal “dabūtu uz kājām”. Tur es laiku arī pazaudēju. Domāju, ka šis incidents man maksāja uzvaru. Pirms manis visi sportisti jau pa šķērslim bija nogāzuši, bet es tāpat nedrīkstēju jāt pārāk lēni, lai būtu “tīri”, jo vienmēr pastāv iespēja kaut ko nogāzt. Man uzreiz iedeva zvanu, lai gan vēl nebiju paspējusi pasveicināt tiesnešus. Gribēju zirgam parādīt šķēršļus, jo pārlekšanā laukumā atrodas tikai viens dalībnieks.

Man ļoti patika sacensību atmosfēra. Šķiet, ka nekad agrāk līdzjutēji mani nav tā atbalstījuši! Konkurence bija liela un jebkurš, kurš pieteicies uz Grand Prix, teorētiski var iekļūt pārlekšanā. Man paveicās ar izlozēto kārtas numuru. Biju vairāk pie beigām, līdz ar to, varēju paskatīties citus sportistus.Viegli negāja nevienam. Maršruts bija tehnisks un diezgan augsts.

Vēlos uzslavēt Latvijas Jātnieku federāciju par jauno un skaisto šķēršļu komplektu. Dundas pat pamanīja trīskāršo sistēmu ar Latvijas ģērboni un LJF logo.

Tagad beidzot ir tā sajūta, ka sezona tikai sākas un ļoti žēl, ka starptautisko sacensību tuvākajā laikā vairs nebūs. Mēs neviens nezinām, kas būs turpmāk. Vismaz labi, ka es paspēju gada sākumā nostartēt Polijā.”

Maršrutā Nr. 9  ar 125/130 cm augstiem šķēršļiem uz laiku ar pārlēkšanu, kurā piedalījās 6/7 gadus veci zirgi, uzvarēja Reins Pils ar Ilady (Igaunija) – 0/46,68. Otrajā vietā Heikis Vatsels ar Jabalou (Igaunija) – 0/47,96. Trešais Kristaps Neretnieks ar Centurio (Latvija) – 4/44,47.

Maršrutā Nr. 10 ar 135 cm augstiem šķēršļiem uz laiku ar pārlēkšanu pirmo vietu ieguva Abdurahmons Abdulajevs ar Camerlane (Uzbekistāna) – 0/38,58. Otrais Mats Petraitis ar Heineken (Lietuva) – 0/40,11. Trešais Urmass Rāgs ar Ventisette (Igaunija) – 0/40,76.

Maršrutā Nr. 12 ar 125 cm augstiem šķēršļiem uz laiku ar pārlēkšanu uzvaru izcīnīja Janelija Sāra ar zirgu Ilsonne V Bareelhof (Igaunija) – 0 soda punkti/41,97 sekundes pārlēkšanā. Otrajā vietā Andriuss Petrovs ar Remember Me (Lietuva) – 0/43,45. Trešajā vietā Markuss Roberts Vasiļjevs ar Korall (Latvija) – 0/46,69.Informācija: Kate Ansone, Latvijas Jātnieku federācijas Preses dienesta vadītāja

Foto: Ekaterina Kovalenko

Ekaterinas Kovalenko foto galerija >>>
      Atpakaļ