Latvijas zirgaudzētāju biedrība
80162

PK posma “Grand Prix” maršrutā uzvar igaunis Reins Pills, labākais no Latvijas sportistiem – Kristaps Neretnieks iegūst piekto vietu
04.08.2017


www.ljf.lv

Sporta centrā „Kleisti” 30. jūlijā noslēdzās Pasaules kausa izcīņas Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā Rīga–2017. Uzvaru galvenajā maršrutā izcīnīja igaunis Reins Pills, bet labākais no Latvijas sportistiem bija Kristaps Neretnieks, kurš izcīnīja piekto vietu.

Sacensību galvenais maršruts – “Grand Prix Rīga” – bija ar 140 līdz 160 cm augstiem šķēršļiem un vienu pārlēkšanu uz laiku. No 25 sportiskajiem pāriem tikai četri pamatdistanci beidza bez soda punktiem. Pārlēkšanā uzvaru izcīnīja Igaunijas sportists Reins Pills ar zirgu Alfons RA – 0 s.p./43,54 s. Otrajā vietā ierindojās viņa komandas biedrs Urmass Rāgs ar Ibelle van de Grote Haart – 0/43,69. Trešais bija Krievijas sportists Aleksandrs Beļekovs ar Chapter – 0/46,06. Labākais no Latvijas sportistiem bija Kristaps Neretnieks, kurš ar zirgu For Fan ieguva piekto vietu.

Igaunijas sportists Reins Pills Latvijas PK posmā uzvarējis jau 1996., 1999. un 2007. gadā. Viņš saka: “Šī ir mana ceturtā uzvara Rīgas posmā, un esmu ļoti priecīgs par to, jo mans desmitgadīgais zirgs pirmoreiz lēca šādu augstumu, un izdevās uzvarēt, – šī bija mana diena, kad veicās. Jau 43 gadus darbojos ar zirgiem (Reinam ir 56 gadi – red.), un varu šo darbu ar prieku turpināt. Nākamais lielākais mērķis, – ar citu zirgu jau sacensībās Polijā esmu saņēmis kvalifikācijas punktus nākamā gada Pasaules spēlēs ASV, un ceru tur piedalīties.”

Kristaps Neretnieks: “Manā skatījumā Grand Prix favorīti noteikti bija Igaunijas sportisti, īpaši Urmass Rāgs ar zirgu Ibelle, kurš, manuprāt, ir šo sacīkšu spēcīgākais zirgs. Taču Reins Pills ar Alfons viņu “apskrēja” par 15 sekundes simtdaļām. Igauņu zirgi ir labā formā un pēdējā laikā sasniedz augstus rezultātus. Mēs ar Fanu ļoti centāmies, lai galveno maršrutu izlēktu tīri, bet neizdevās. Zirgs ir ļoti sarežģīts un šobrīd nav savā labākajā kondīcijā. Tāpēc piektā vieta šobrīd mūsu gatavībai ir ļoti labs rezultāts. Prieks, ka četri sportisti galveno maršrutu veica pa nullēm, un bija azartiska pārlēkšana, kas iepriecināja līdzjutējus. Domāju, ka kopumā Latvijas jātnieki nostartējuši godam, iegūstot daudz godalgoto vietu. Man liels prieks par manu zirgu Camerlane, kurš uzvarēja visās trīs sacensību dienās. Viņš ir tikai septiņus gadus vecs, un tas ir iespaidīgs šīssezonas panākums.”

Sacensību septītajā maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 120/125 cm ar handikapu 6/7 gadus veciem zirgiem pirmās trīs vietas izcīnīja Latvijas sportiskie pāri: Kristīne Egle ar Casquetta – 4 s.p./43,17 s, Aleksandrs Šakurovs ar Goldfinger B – 4/44,01 (abiem pārlekšanā) un Ģirts Bricis ar Skato – 4/75,15 (pamatmaršrutā).

Astotajā maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 135 cm pamatmaršrutu bez soda punktiem veica 14 sportiskie pāri, kuri pēc tam sacentās pārlēkšanā saīsinātā distancē. Uzvaru, plašā līdzjutēju pulka sveikts, izcīnīja Kristaps Neretnieks no Latvijas ar zirgu Camerlane – 0/39,85. Augsto otro vietu ieguva mūsu Kristīne Egle ar Cincinatti Z – 0/41,02, bet trešais bija sportists no Igaunijas Tīts Kivisilds ar Henrietta – 0/41,1.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis: “Ir ļoti jauki, ka 25 gadu garumā turpinās šo sacīkšu sarīkošanas tradīcija, un ar katru gadu aug mūsu sportistu rezultāti, par ko pārliecinos, pats apmeklējot sacensības. Prieks arī par to, ka Latvijas Jātnieku federācija ne tikai prot sarīkot starptautiskas sacensības augstā kvalitātē, bet jau vairākus gadus uzņēmusies sporta bāzes “Kleisti” apsaimniekošanu un veic to vislabākajā līmenī. Par to paldies LJF prezidentam Agrim Blauam!”

Maršrutu sastādītājs Vladimirs Platovs no Krievijas: “Rīgā izdodas izveidot sarežģītus un oriģinālus maršrutus, jo te ir ļoti laba grunts, plašs laukums, viens no lielākajiem, kurā esmu strādājis. Kad maršrutu sastādītāji liek eksāmenus vienā no pasaules galvenajiem jāšanas sporta centriem Āhenē, – viņiem saka – zāle ir laukumu karaliene. Te par to varam pārliecināties. Cerēju gan, ka galvenajā maršrutā pa nullēm izlēks pāris sportistu vairāk, taču jātnieki tika labi galā ar distancēm. Gribētu pateikt Rīgai labu ziņu, – nesen piedalījos sanāksmē par Eiropas Nāciju kausa izcīņas sarīkošanu. Pastāv variants sarīkot atsevišķu līgu vismaz divos posmos Baltijas valstu, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas sportistiem, kuru komandas varētu sacensties, un divas labākās piedalīties finālā Barselonā. Vēl jāvienojas ar federācijām, bet šāds projekts pastāv. Domāju, ka tas ir ļoti svarīgi, jo gan pasaules čempionātā, gan olimpiskajās spēlēs ir komandu disciplīnas, un sportistiem jāgatavojas startiem tajās. Bet par sacensībām Rīgā, – lieliski, ka te ir pilnas tribīnes ar skatītājiem. Nesen biju trīszvaigžņu turnīros Polijā un Austrijā, bet tur skatītāju rindās – tikai grūmi, vecāki un citi sportisti... Vairākas valstis domā atteikties no interneta tiešraidēm, lai cilvēki vairāk nāk skatīties klātienē. Man prieks, ka Rīgā labās tradīcijas turpinās jau daudzus gadus. Orgkomiteja strādā lieliski, katrs zina savus pienākumus. Laukums ir labā kvalitātē, un prasībām atbilstoši šķēršļi, kā arī vienmēr ir sagatavota priekšnesumu programma, kas iepriecina skatītājus.”

Latvijas Republikas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Latvijas Jātnieku federācijas prezidentam Agrim Blauam pasniedza ZM Goda rakstu, augstu novērtējot sacensību rīcības komitejas daudzu gadu garumā paveikto, kas popularizē arī Latvijas zirgaudzēšanas nozares panākumus, un vēlēja veiksmi turpmāko gadu darbā. Jānis Dūklavs uzsver: “Mēs ne tikai protam izaudzēt lieliskus šķirnes zirgus, bet arī saglabāt jāšanas sportu augstā līmenī. Apliecinājums tam ir ikgadējais Pasaules kausa Centrāleiropas zonas posms šķēršļu pārvarēšanā, kas Rīgā notiek jau 25 gadus.”

Sacensības, kam piešķirta CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, šogad svin 25 gadu jubileju kopš pirmās norises reizes. Galvenais maršruts – Grand Prix Rīga – dod ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, kā arī punktus pasaules jātnieku FEI „Longiness” reitingā un iespēju kvalificēties 2018. gada Pasaules spēlēm, kas notiks ASV. Turnīrā piedalījās jātnieki no Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.

Sacensības atbalsta: Rīgas Dome, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Zemkopības ministrija, Lauku atbalsta dienests, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Latvijas Zirgaudzētāju biedrība, Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Sporta federāciju padome, Arčers, Moduls Rīga, AS Straume, HM Agro, Kurzemes sēklas, Abora, Skimaster, Zirgu stallis, Kauguru tirgus, stādaudzētava Blīdene.

Plašāka informācija LJF mājaslapā www.ljf.lv
Latvijas Jātnieku federācijas Preses dienests, Dace Millere
Foto: Dace Teibe

Ielādēju...      Atpakaļ