Latvijas zirgaudzētāju biedrība
59839

PK posma sacensību Grand Prix uzvar Kristaps Neretnieks
04.08.2015


Avots: www.laukutikls.lv

Rīgā, sporta centrā „Kleisti” no 31.jūlija līdz 2.augustam notika Pasaules kausa izcīņas (PK) Centrāleiropas zonas posma sacensības jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā CSI2*-W/CSIYH1*. Galvenajā, Grand Prix maršrutā, kur sportisti cīnījās par punktiem PK ieskaitē kopvērtējumā un kvalifikācijai Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm 2016.gadā, jau trešo reizi uzvarēja Latvijas sportists Kristaps Neretnieks, šoreiz ar zirgu Zuko S. Otro vietu izcīnīja Krievijas sportists Aleksandrs Beļekovs ar Bivaldi. Trešais – igaunis Gunārs Kletenbergs ar Traffic.

Sadarbībā ar LLKC  Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros  papildus PK kausa starptautiskajai programmai notika nacionālās sacensības zirgiem līdz 5 gadu vecumam, amatieriem un bērniem līdz 16 gadu vecumam, veicinot pašmāju zirgaudzētāju un jātnieku sadarbību.  Izdota sacensību programma, kurā līdztekus informācijai par PK norisi  publicēta aktuāla informācija par zirgaudzēšanu Latvijā: zirgaudzēšanas saimniecību saraksts virs 20 zirgiem ar kontaktinformāciju; Latvijas zirgu šķirnes attīstības vēsture; starptautiski veiksmīgāko Latvijas zirgu šķirnes apraksts; stāstījums par audzētavu „Zviedru Birzes zirgi”, kur dzimusi KS Coradina, ar kuru Andis Vārna aprīlī startēja PK finālā.

Turnīrā piedalījās sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Kazahstānas, Polijas, Zviedrijas un Latvijas. Startēja visi spēcīgākie Latvijas jātnieki, un lielākā daļa no viņiem – ar Latvijā audzētiem Latvijas šķirnes zirgiem. Šāds pasākums apliecina mūsu zirgaudzētāju spēju iekļauties starptautiskā apritē un veicina šīs nozares atpazīstamību gan valstī,  gan ārzemēs.

Maršrutu starplaikos skatītājiem bija iespēja vērot jāšanas disciplīnu un zirgu šķirņu paraugdemonstrējumus. Izsmeļošu komentāru sniedza Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācijas pārstāve Aija Luse.

Latvijas Republikas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kurš vēroja sacensības un apbalvoja galvenā maršruta godalgoto vietu ieguvējus, teica: „Man ir prieks, ka ir pilnas tribīnes ar skatītājiem, tas nozīmē, ka šis sporta veids  interesē līdzjutējiem, turklāt – daudziem jauniešiem. Ir prieks šeit atrasties un vērot, ka Latvijā audzēti zirgi gūst panākumus. Tas nozīmē, ka zirgaudzēšana, kas Latvijas lauksaimniecībā ir salīdzinoši neliela nozare, aug un attīstās.”

Sacensību ģenerālsponsora – SIA „ Witraktor” – pārstāvis Sandis Cauka stāsta par sadarbību ar Latvijas Jātnieku federāciju: „Mūsu firmas piedāvātā tehnika ir labi pazīstama  celtniecības un ceļu būves nozarēs, jo esam Caterpillar pārstāvji Latvijā. Taču piedāvājam arī ļoti daudzveidīgu lauksaimniecības tehniku, kas var būt labs atspaids ikdienas darbos lopkopības un augkopības saimniecībās, piemēram, kāpurķēžu ekskavatorus, teleskopiskos iekrāvējus un daudz ko citu. Šī ir ļoti laba iespēja, kā varam nonākt tuvāk saviem potenciālajiem klientiem un parādīt savu tehniku, jo uz sacensībām sabrauc zirgaudzēšanas saimniecību un jātnieku sporta klubu pārstāvji no visas Latvijas. Sadarbību ar Latvijas Jātnieku federāciju sākām agrā pavasarī, un palīdzam labiekārtot un uzpost Kleistu sporta bāzes teritoriju, kur ļoti labi noder arī mūsu komunālā tehnika. Esam pārliecināti, ka šī ir abpusēji veiksmīga sadarbība.”

Sacensības atbalsta: Witraktor Cat Rental, Witraktor Cat, Latvijas Zemkopības ministrija, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija, Rīgas Dome, Arčers, Moduls Rīga, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Valsts Lauku tīkls, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, Latvijas Zirgaudzētāju biedrība, Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Sporta federāciju padome, Avalon Hotel, Abora, Wess, Baltie īstie auto, Prike, Amrita, Kurzemes sēklas, Kauguru tirgus, stādaudzētava Blīdene, Laima, Keep Walking, Baltic Equestrian Team.

Plašāka informācija Latvijas Jātnieku federācija mājaslapā www.ljf.lv
LJF Preses dienests

Ielādēju...      Atpakaļ