Latvijas zirgaudzētāju biedrība
59713

PK posms jāšanas sportā Rīgā – Latvijas zirgaudzētāju snieguma demonstrējums
28.07.2015


Avots: www.laukuikls.lv

 

Sporta centrā „Kleisti” no 31. jūlija līdz 2. augustam notiks Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posma sacensības jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā, kurā piedalīsies Latvijas un citu Eiropas valstu spēcīgākie jātnieki.

 

Paredzams, ka Rīgas posma sacīkstēs kopā startēs ap 60 Centrāleiropas zonas jātniekiem ar aptuveni 140 zirgiem. Sacensības, kam piešķirta prestižā CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā. PK Centrāleiropas zonas Rīgas posma sacensības notiks deviņos maršrutos. Galvenais no tiem – Grand Prix Rīga – norisināsies svētdien, 2. augustā, un dos ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, kā arī Starptautiskās jātnieku federācijas (FEI) „Longiness” reitingā un kvalifikācijai Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm 2016. gadā. Sportistiem un viņu zirgiem būs jāpārvar līdz 160 cm augsti šķēršļi.

 

Turnīrā piedalīsies visi spēcīgākie Latvijas jātnieki, un lielākā daļa no viņiem startēs ar Latvijā audzētiem Latvijas šķirnes zirgiem. Šāds pasākums apliecina mūsu zirgaudzētāju spēju iekļauties starptautiskā apritē un veicina šīs nozares atpazīstamību gan valstī, gan ārzemēs.

Sadarbībā ar LLKC Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros papildus PK kausa starptautiskajai programmai notiks nacionālās sacensības zirgiem līdz 5 gadu vecumam, amatieriem un bērniem līdz 16 gadu vecumam, veicinot pašmāju zirgaudzētāju un jātnieku sadarbību. Izdota sacensību programma, kurā līdztekus informācijai par PK norisi publicēta aktuāla informācija par zirgaudzēšanu Latvijā: zirgaudzēšanas saimniecību saraksts virs 20 zirgiem ar kontaktinformāciju; Latvijas zirgu šķirnes attīstības vēsture; starptautiski veiksmīgāko Latvijas zirgu šķirnes apraksts; stāstījums par audzētavu „Zviedru Birzes zirgi”, kur dzimusi KS Coradina, ar kuru Andis Vārna aprīlī startēja PK finālā.

 

Visas trīs dienas – piektdien, sestdien un svētdien – sacensības sāksies pulksten 10. Maršrutu starplaikos skatītājiem būs iespēja vērot jāšanas disciplīnu un zirgu šķirņu paraugdemonstrējumus, iesaistīties atrakcijās, kas piemērotas visai ģimenei, kā arī izvizināties ar zirgiem un ponijiem.

 

Pēdējos divus gadus – 2013. un 2014. gadā – Rīgas posmā uzvarējis Kristaps Neretnieks ar zirgu Continue. No Latvijas jātniekiem Kristaps Neretnieks ir guvis līdz šim lielākos panākumus PK. Viņš 2014. gadā Pasaules kausa finālsacensībās Francijā izcīnīja 19. vietu spēcīgāko pasaules jātnieku konkurencē. Bet šogad finālsacensībās ASV, Lasvegasā pirmoreiz piedalījās divi Latvijas jātnieki – Kristaps Neretnieks un Andis Vārna.

 

Sacensības atbalsta: Witraktor Cat Rental, Witraktor Cat, Latvijas Zemkopības ministrija, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija, Rīgas Dome, Arčers, Moduls Rīga, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Valsts Lauku tīkls, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, Latvijas Zirgaudzētāju biedrība, Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Sporta federāciju padome, Avalon Hotel,Abora, Wess, Baltie īstie auto, Prike, Amrita, Kurzemes sēklas, Kauguru tirgus, stādaudzētava Blīdene, Laima, Keep Walking, Baltic Equestrian Team.

 

Plašāka informācija LJF mājaslapā www.ljf.lv

 

Latvijas Jātnieku federācijas Preses dienests
      Atpakaļ