Latvijas zirgaudzētāju biedrība
102184

Rihards Snikus pārraksta Latvijas paralimpiskās iejādes vēsturi
25.09.2018


Caur sviedriem, smagu darbu, līdzcilvēku un komandas negurstošo atbalstu ir izmainīta Latvijas Paralimpiskās iejādes vēsture.

Jātnieks Rihards Snikus šonedēļ pasaulei parādīja, ka Latvija var - sportists izcīnīja sudraba godalgu ASV notiekošajās Pasaules spēlēs paralimpiskajā iejādē (Tryon2018), kas notiek reizi četros gados un nozīmīgumā ir pielīdzināmas Paralimpiskajām spēlēm.

Snikus Trionā ar zirgu King Of The Dance startēja programmā, kas paredzēta cilvēkiem ar vissmagāko invaliditātes pakāpi un brīvas izvēles shēmā sasniedza rezultātu 76,113%, tikai nedaudz atpaliekot no itālietes Sāras Mordžanti, kura finišēja ar 78,867%. Ceturtdien jātnieks ieņēma arī ceturto vietu obligātajā shēmā.

Latvijas Jātnieku federācijas Paralimpiskās sekcijas un komandas vadītāja Darja Tihomirova: “Šis rezultāts ir milzīgs sasniegums ne tikai Rihardam un viņa komandai, bet arī visam Latvijas jāšanas sportam. Ceļš uz medaļām nebija viegls un prasīja patiešām daudz darba visai Riharda komandai: Irinai Andrusai – zirga saimniecei, Agnesei Kukainei – iejādes trenerei, Zanei Apiņai – zirga masierei, pavadonei, Kasparam Iesaliņam – šoferim, loģistikas menedžerim. Rihards un visa komanda izsaka milzīgu pateicību visiem cilvēkiem, kuri palīdzējuši grūtajā ceļā uz šo čempionātu, atbalstījuši un jutuši līdzi! Tāpat mēs izsakām pateicību visiem cilvēkiem, kuri piedalījās Riharda sportiskajā karjerā: Riharda pirmajai trenerei Olgai Šellerei, Riharda iepriekšējā zirga Chardonnay saimniekam Edgaram Treibergam un visiem citiem, kas ieguldījuši darbu sportista iepriekšējos sasniegumos. Īpašs paldies visiem ziedotajiem, kuru sarūpētie līdzekļi ļāva Rihardam aizbraukt uz Ameriku! Ceram, ka ar pasaules čempionāta sudrabu esam attaisnojuši jūsu uzticību.”

Lai Snikus kvalificētos Tokijas Paralimpiskajām spēlēm, kas notiks 2020.gada vasarā, sportistam bija jāpiedalās Pasaules čempionātā ASV. Iegūtā godalga šobrīd jau nodrošina automātisku ceļazīmi uz Paralimpiādi.

Jau vēstīts, līdz šim Riharda Snikus augstākie sasniegumi ir 4.vieta Londonas Vasaras Paralimpiskajās spēlēs, 5.vieta Riodežaneiro Vasaras Paralimpiskajās spēlēs, un 2.vieta Eiropas čempionātā. Snikus jau kopš bērnības cieš no bērnu cerebrālās triekas, tomēr neskatoties uz to, aktīvi nodarbojas ar velosportu un paraolimpisko iejādi, kā arī ikdienā izdzīvo krāsainu sociālo dzīvi. „Ja es neko nedarīšu, tad manā vietā neviens cits to nedarīs”, tā Rihards.


Informāciju sagatavoja Kate Ansone, LJF Preses dienests

Foto: Latvijas Paralimpiskā komiteja

 

Ielādēju...      Atpakaļ