Latvijas zirgaudzētāju biedrība
47631

Rihards Snikus Pasaules Jāšanas sporta spēles noslēdz ar vēl vienu sesto vietu. Lielisks sasniegums!
29.08.2014


Avots:LJF

Pasaules Jāšanas sporta spēlēs, kas notiek Francijā, Normandijā, šodien savā trešajā startā paralimpiskajā iejādē – brīvas izvēles programmā mūzikas pavadījumā Rihards Snikus ar zirgu Chardonnay izcīnīja sesto vietu 23 dalībnieku konkurencē kategorijā I a, sasniedzot augstu rezultātu 72,000%.

Pirms tam Rihards Snikus ieguva piekto vietu komandu testā un sesto vietu individuālajā testā.

Edgars Treibergs, Latvijas delegācijas vadītājs Pasaules Jāšanas sporta spēļu paralimpiskajā turnīrā un zirga Chardonnay īpašnieks ir gandarīts par sasniegto: „Labi, ka Rihards tik veiksmīgi nostartēja savā pirmajā šāda tik augsta līmeņa turnīrā, kas notiek reizi četros gados, un kur bija vēl spēcīgāka konkurence kā paralimpiskajās spēlēs Londonā. Viena piektā un divas sestās vietas ir augsts sasniegums. Svarīgākais ir tas, ka Rihards nostartēja stabili, zirgs gāja labi, un redzams, ka viņiem abiem kopā ir visas iespējas pilnveidoties. Vienīgi sarūgtina tas, ka tiesnešu vērtējums ir ļoti atšķirīgs, un Norvēģijas un īpaši Vācijas arbitru ieliktās atzīmes mūs „pavilka” uz leju. Vērsos ar pretenzijām gan pie Vācijas federācijas, gan Eiropas Jāšanas sporta federācijas pārstāvjiem, un arī daudzi citi piekrita mūsu viedoklim, ka tiesāšanai jākļūst objektīvākai. Šim pasākumam ir pievērsta milzīga visas pasaules uzmanība, ieradies liels skatītāju skaits, un visa pilsēta dzīvo svētku noskaņā.”

Kristīne Lisovska, Latvijas Jātnieku federācijas ģenerālsekretāre un Riharda trenere: „Rihards sasniedzis augstu panākumu, startējot spēcīgā 23 dalībnieku konkurencē, kura ir vēl lielāka nekā paralimpiskajās spēlēs Londonā, kur startēja 12 dalībnieki. Turklāt Pasaules Jāšanas sporta spēlēs sportisti kvalificējas tikai pēc saviem sasniegtajiem rezultātiem, bet paralimpiskajās spēlēs tiek dota iespēja startēt arī pēc kontinentu pārstāvniecības. Jau tas vien, ka Rihards kvalificējās šim startam ir augsts sasniegums. Turklāt brīvās izvēles programmā tika sasniegts augsts rezultāts – 72%. Divi no pieciem tiesnešiem pat deva vērtējumu 74%. Paldies visiem, kas ar prieku palīdzēja mums sagatavoties šim startam, gan finansiāli, gan arī ar cita veida nodrošinājumu! Paldies Latvijas Paralimpiskajai komitejai! Paldies visiem līdzjutējiem, kuri par saviem līdzekļiem ir ieradušies uz sacensībām, un bija gatavi palīdzēt ikvienā brīdī un, paši būdami jātnieki, zināja, kas jādara!”

Anita Mangale, Latvijas Jātnieku federācijas Iejādes sekcijas vadītāja: „Sportists, trenere, zirga īpašnieks un pavadošais personāls izdarīja visu, lai sasniegtu iespējami augstāko rezultātu. Sasniegts ievērojams panākums, ko nebūt nav tik viegli paveikt ar mūsu mazās Latvijas iespējām, un mēs esam lepni. Rezultāts 72% ir ļoti augstu vērtējams, daudzu valstu pārstāvji nāca mums klāt, apsveica un izteica apbrīnu par sportista sasniegto. Paldies visiem, kuri veicināja šo panākumu, jo tas ir komandas darbs!”

Paralimpiskajā turnīrā piedalījās 100 sportistu no 33 valstīm.
Plašāka informācija mājaslapas sadaļā Rezultāti.

Šī ir pirmā reize, kad Latvijas sportisti kvalificējas un piedalās Pasaules Jāšanas sporta spēlēs – Rihards Snikus paralimpiskajā iejādē un Kristaps Neretnieks šķēršļu pārvarēšanā.

LJF Preses dienests
Foto: Katrīne Buša
      Atpakaļ