Latvijas zirgaudzētāju biedrība
57344

Rikšošanas sporta entuziastu svētki
08.05.2015


Avots: www.ciblasnovads.lv

Sestdien, 18. aprīlī, Ciblas Tautas namā uz jubilejas svētkiem pulcējās zirgu rikšošana sporta entuziasti no visas Latvijas: Rīgas, Garkalnes, Aizkraukles, Gulbenes, Krāslavas, Dagdas, Ludzas un Ciblas novada.

Pirms 10 gadiem – 2005. gada 6. martā – Ciblā notika sena latgaliešu zirgu sporta veida – rikšošanas sacensības. Jubilejas sarīkojumu organizēja Rikšotāju braucēju sporta klubs "Pegazs". Tā aktīviste Sandra Soikāne stāsta, ka rikšošanas tradīcija ir atdzimusi!

Aizvadīto 10 gadu laikā izkopti labi rikšotāji, augusi sportistu meistarību. Latvijas mēroga rikšošanas sacensības tagad notiek vismaz 2 reizes gadā, labākie dodas uz sacensībām Igaunijā un Lietuvā. Šim sporta veidam ir nodevušies apmēram 30 Latvijas iedzīvotāji. Viens no spējīgākajiem sportistiem ir Dagdas novada iedzīvotājs Nikolajs Galilejevs.

Svētku sarīkojumā Ciblā rikšošanas sacensības nenotika, arī ne atrakcijas ar zirgiem, bet tika godināti cilvēki, kas aizsāka šī Latgalei tradicionālā sporta veida atdzimšanu, un visi, kas ar sirdi un dvēseli ir nodevušies azartiskajām sacensībām. Ciblas novada pašvaldība vienmēr ir atbalstījusi biedrību „Pegazs”, tās domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis jubilejas sarīkojumā sveica rikšošanas sporta entuziastus, novēlot turpmākus pasākumus.

Tuvākās sacensības notiks Ciblas novada svētku laikā Pušmucovā. Ikviens rikšošanas cienītājs tiek gaidīts 4. jūlijā Pušmucovā!
Ciblas novada rikšotāju braucēji un sacensību organizatori pateicas arī “Latvijas Zirgaudzētāju biedrībai” (personīgi Edgaram Treibergam) par šo sacensību atbalstu, kā arī par rikšotāju zirgu audzēšanas attīstības veicināšanu Latvijā!

Ielādēju...      Atpakaļ