Latvijas zirgaudzētāju biedrība
78425

Rikšotāju braucēji uzsāk sezonu
08.05.2017


Inese Ruskule
Foto: Dace Teibe un Agris Priedītis

Šogad tieši pajūgu braucējiem (gan rikšotāju, gan arī pajūgu braukšanas sportistiem) sezona nav iesākusies viegli, jo laika apstākļi viņus nav lutinājuši. Tomēr neskatoties uz ilgstošo un stipro lietu, 29.aprīļa lietainajā sestdienas pēcpusdienā Garkalnes novada Upesciemā bija ieradušies visi rikšotāju zirgu braucēji, kuri bija pieteikušies, lai piedalītos starptautiskajās rikšotāju sacensībās “Garkalnes kauss 2017”. Sacensībās piedalījās 16 dalībnieki no 6 Latvijas novadiem (Ludzas, Ciblas, Garkalnes, Gulbenes, Limbažu un Dagdas) un arī no mūsu kaimiņvalsts Igaunijas pārstāvji. Arī Lietuvas dalībnieki būtu labprāt piedalījušies šajās sacensībās, taču viņiem pašiem bija rikšotāju zirgu darbaspējas pārbaude Lietuvā. Dalībnieki varēja mēroties spēkiem astoņos spraigos braucienos, kur bija jāveic 1850 m gara distance. Kā katru gadu, tā arī šogad skatītājiem bija iespēja vērot rikšotāju zirgus no divu līdz piecpadsmit gadu vecumam.

Dažiem no rikšotāju zirgiem sezona šogad jau sākusies agrāk, jo ir piedalījušies Tallinas hipodromā rīkotajās sacensībās. Tomēr lielākajai daļai šīs šogad bija pirmās sacensības. Jāatzīst, ka visi rikšotāju braucēji ir centušies un labi sagatavojuši savus zirgus sacensībām. Visi zirgi bija “labā formā”. Tāpēc arī lielākajā daļā no braucieniem dalībnieki mina viens otram uz papēžiem. Visātrāko laika rezultātu 29.aprīlī Upesciema skrejceļā uzrādīja Gulbenes novada braucēja Inese Berga ar zirgu Atonas (2.29,13 min) otrajā braucienā, kas bija Latvijas Zirgaudzētāju biedrības kausa izcīņa. Lai arī astotajā braucienā, kas bija Garkalnes novada kausa izcīņa, piedalījās visspēcīgākie rikšotāju zirgi, I.Bergas uzrādītais laika rezultāts palika nepārspēts. Pārējos rezultātus ir iespējams apskatīt zemāk redzamajā tabulā.

Garkalnes novadā esošajā skrejceļā starptautiska mēroga sacensības notiek jau trešo gadu pēc kārtas. Sacensību organizatori ir pateicīgi saviem atbalstītājiem: Latvijas Zirgaudzētāju biedrībai, LOSP, Garkalnes novada domei, Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācijai, biedrībai Trotting.lv. Sezona ir sākusies šiem straujajiem zirgiem, un tas nozīmē, ka vēl godam jāiztur visa sezona, kas ilgs līdz pat oktobrim. Visiem interesentiem ir iespēja vērot rikšotāju zirgu sacensības vairākos Latvijas novados.

Tuvākajā laikā sacensības ir plānotas:
-    14.05. plkst. 13.00 Gulbenes novada Velēnā “ Beķeru kauss 2017”
-    09.07. plkst. 13.00 Ciblas novada Pušmucovā “Ciblas novada kauss 2017”

Par sacensībām Tallinas hipodromā var uzzināt mājas lapā:
http://hipodroom.ee/
(Igaunijā rīkotajās sacensībās regulāri piedalās braucēji no Latvijas: Māris Ežmalis, Tatjana Šnura un Tatjana Martisnone).

Savukārt par sacensībām Lietuvā var uzzināt šādās mājas lapās:
https://www.facebook.com/RistunuZirguSportas un http://ristunai.lt/

REZULTĀTU TABULA

Ielādēju...      Atpakaļ