Latvijas zirgaudzētāju biedrība
129471

Sintijas Elizabetes Apsītes panākumi Eiropas čempionātā iejādē
26.07.2023


Jūlijs Latvijas jāšanas sportā iezīmējas ne tikai ar Pasaules kausa Rīgas posmu un trīszvaigžņu statusa CDI sacensībām iejādē, bet ar divu mūsu jātnieču startiem Eiropas čempionātos.

No 11. līdz 17.jūlijam Ungārijā norisinājās Eiropas čemionāts iejādē bērniem un jauniešiem, kurā jauno jātnieku konkurencē, kopā ar zirgu Rhadamanthus, piedalījās Sintija Elizabete Apsīte.

Sintija Elizabete Apsīte: ''Piedalīties Eiropas čempionātā ir bijis viens no maniem lielākajiem sapņiem un nu tas ir piepildījies. Šis bija gan mans, gan zirga pirmais čempionāts, kā arī pirmās starptautiskās sacensības šogad. Braucot uz Ungāriju, mūsu galvenais mērķis bija izjust vērienīgo sacensību atmosfēru un gūt iedvesmu turpmākajai izaugsmei.

Nevaru teikt, ka esmu apmierināta ar iegūtajiem rezultātiem - abas dienas zirgs Rhadamanthus jutās pārāk saspringts, nervozs un tramīgs, lai nostartētu shēmās skaisi un plūstoši. Pieļāvām daudz kļūdas, kuras parasti ikdienā mums nav, bet tas ir dēļ mazās pieredzes šādā sacensību atmosfērā.

Vēlos teikt paldies ikvienam, kurš atbalstīja un turēja par mums īkšķus, maniem vecākiem, draugiem un komandai, kas palika mājās, rūpējoties par pārējiem zirgiem. Bet vislielākais paldies jāsaka manai trenerei, mammai un morālajam atbalstam Sanitai Dombrovskai, kura mums tic! Dodoties mājās, biju lepna par Rhadamanthusu Lai arī cik satraukts viņš bija, Radža cīnījās līdz galam. Bija prieks saņemt labus komentārus un iedvesmojošus vārdus no tiesnešiem un apzināties, ka šis ir tikai sākums.”

Sanita Dombrovska (trenere): ''Esam spēruši lielu soli attīstībā un pirmais Sintijas Eiropas Čempionāts ir noslēdzies. Šoreiz zirgam peitrūka pieredzes tik augsta mēroga sacensībās. Par Sintiju, kā sportisti varu teikt - liels malacis, viņa labi spēja koncentrēties startiem, lai arī bija daudz apstākļu maiņas. Esam piecīgi par paveikto un ieguvuši lielu iedvesmu turpmākajam darbam.''

Rezultāti: https://www.fei.org/events/2023_CH-EU_0005/Budapest-region-Pilisjaszfalu

No 10. līdz 16.jūlijam Itālijā Anna Salmiņa ar zirgu Calgary Du Seigneur aizvadīja startus Eiropas čempionātā konkūrā bērniem.

Maira Leja (trenere): “Izbaudījām Eiropas čempionāta gaisotni īsti itāliskos un karstos laikapstākļos, bet to kompensēja ideālais laukuma segums, skaistie šķēršļi un gudri veidotie maršruti. Esmu ļoti apmierināta ar Annas un Calgary startiem. Jājot pa distancēm, kuras uz lielā laukuma bija veidotas pat no četriem šķēršļiem, ieskaitot arī divkāršās sistēmas, Anna jutās droši. Pirmajā dienā, pierodot pie atmosfēras un taustot laukumu, nokrita trīs šķēršļi, otrajā dienā viņus iegāza trīskāršā sistēma, kurā tika gāzti divi stāvie šķēršļi. Trešajā dienā arī abi gāztie šķēršļi bija trīskāršajā sistēmā. Pateicoties vecāku atbalstam un visiem, kuri sirdī bija ar mums, esam noslēguši vienu posmu, kurā esam sagatavojušies jau nākamajam līmenim. Esam sapratuši, ka, ieguldot daudz resursus, tajā skaitā darbu, naudu un enerģiju viss ir iespējams! Tāpēc turpināsim iesākto un gatavosimies nākamam četru gadu posmam, kas ir junioru līmenis. Liels paldies arī Diānai Zirnītei, kura pieskatīja Calgary veselību! Vēl gribēju pieminēt, ka Latvijā atkal vajadzētu trīskāršās sistēmas sākt buvēt jau no 110 cm un biežāk praktizēt sacensībās.”

Anna Salmiņa: “Eiropas čempionātā startēju bērnu. Esmu priecīga, ka piedalījos šāda mēroga sacensībās, jo guvu lielu pieredzi. Sākumā bija plānots, ka EČ startēšu ar Fīniksu, bet sacensības Čehijā lika pārdomāt. Calgary ir uzticams zirgs, uz kuru var paļauties, zinu , ka viņš manis dēļ izdarīs visu. Nedaudz mūs pievīla trīskāršās sistēmas, kādas vēl nebijām lekuši. Arī maršruti priekš manis bija ļoti tehniski sarežģīti un ļoti augsti, ar sarežģītām, liektām līnijām. Laukuma izmēri 100m x 120m.

Piedalīties Eiropas čempionātā bija viens no maniem mērķiem, viena no manām mazajām virsotnēm, ko sasniedzu. Kaut arī katru dienu bija pa kādiem gāztiem šķēršļiem, tomēr esmu apmierināta ar rezultātu. Atmosfēra, ko izbaudīju, un pieredze, ko guvu, ir solis uz priekšu pretī jauniem mērķiem. Novēlu katram sportistam uzdrošināties un izbaudīt to. Pateicos visai savai komandai par ieguldīto laiku, līdzekļiem, uzņēmību, rūpēm un atbalstu.”

Rezultāti: www.equieffe.it

Informāciju sagatavoja Kate Ansone, LJF Preses dienests

Publicitātes foto
      Atpakaļ