Latvijas zirgaudzētāju biedrība
118757

Skatē Rudens Pērle 2021 visās kategorijās uzvar «Burtnieku Zirgaudzētavas» zirgi
01.12.2021


Skatē Rudens Pērle 2021 visās kategorijās uzvar «Burtnieku Zirgaudzētavas» zirgi

Autors: Māra Rone
Datums: 30.11.2021
Izdevums: Liesma

Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācija jau ceturto gadu rīko skati «Rudens Pērle» labāko sporta tipa jaunzirgu vērtēšanai un zirgkopības ciltsdarba rezultātu popularizēšanai. Šogad audzētāji un zirgu īpašnieki pavisam demonstrēja 33 zirgus. Vērtēšanas darbs notika četrās jaunzirgu klasēs – trīs un četrus gadus veciem zirgiem, kuri tika speciāli atlasīti no visiem pieteiktajiem dalībniekiem.

«Rudens Pērle 2021» skates visās kategorijās uzvarēja SIA «Burtnieku Zirgaudzētava» audzētie zirgi, un arī nozarei tik nozīmīgajā nominācijā «Best in show» par kopumā labāko jaunzirgu tika atzīta ķēve Arktika, kura ieguva arī pirmo vietu četrgadīgo ķēvju grupā. Arktikas tagadējā īpašniece ir Madara Braslava no Siguldas, taču zirgs ir dzimis Burtnieku zirgaudzētavā.

Apsveicot SIA «Burtnieku Zirgaudzētava» saimniekus ILONU un JĀNI JURAŠU par izcilajiem panākumiem, lūdzām viņiem nelielu komentāru par skati. Lūk, kādu informāciju «Liesma» saņēma no Jāņa Juraša.

«Uzskatām, ka panākumu atslēga ir smags un neatlaidīgs ikdienas darbs. Priecē, ka «Rudens Pērlē» ar katru gadu var atrast arvien vairāk košu un spilgtu pērļu – talantīgu un ar lielu potenciālu apveltītu zirgu.

Par mūsu zirgaudzētavas rezultātiem skatē.

Jaunzirgu grupā, kur vērtēja trīsgadīgās ķēves: 1. vietu ar kopvērtējuma 69 punktiem no 80 ieguva mūsu Casanova. Esam gan tās īpašnieki, gan arī audzētāji.

Jaunzirgu grupā, kur vērtēja trīsgadīgus ērzeļus/kastrātus: 1. vietu ar 68,3 punktiem no 80 ieguva Artego. kura īpašnieks ir Aleksandrs Šakurovs, bet audzētājs «Burtnieku Zirgaudzētava».

Jaunzirgu grupā, kurā vērtēja četrgadīgās ķēves: 1. vietu ar 73,3 punktiem no 80 ieguva Arktika, kuras īpašniece ir Madara Braslava, bet audzētājs «Burtnieku Zirgaudzētava».

Jaunzirgu grupā, kurā vērtēja četrgadīgus ērzeļus/kastrātus: 1. vietu ar 73,3 punktiem no 80 ieguva Aladin, kura īpašnieks un audzētājs esam mēs – «Burtnieku Zirgaudzētava».

«Best in show» cīnījās visi SIA «Burtnieku Zirgaudzētava» audzētie zirgi, bet augsto titulu sīvā sacensībā ieguva jau pieminētā Arktika.

Skate, mūsuprāt, ir vērtīgs un profesionāls darba novērtējums, tādēļ joprojām turpinām tajā aktīvi iesaistīties un līdzdarboties.

Noslēgumā īsi arī par Pasaules sporta zirgu audzēšanas federācijas (WBFSH) vaislinieku reitingu. Tas jau ilgu laiku uzskatāms par pasaules sporta zirgu audzēšanas nozares barometru, jo tas ir oficiāls un uzticams datu avots, balstīts uz FEI sporta rezultātiem. Pateicoties SIA «Burtnieku Zirgaudzētava» ērzeļa Aromāta pēcnācējiem, audzētāju reitingos 2020. gadā 77. vietu pasaulē sporta zirgu audzēšanā ieņēma SIA «Burtnieku Zirgaudzētava», savukārt 2021. gadā mums tur nu jau tikusi 51. vieta!».
      Atpakaļ