Latvijas zirgaudzētāju biedrība
129417

Sporta centrā “Kleisti" norisināsies Pasaules kausa Rīgas posms konkūrā
18.07.2023


Sporta centrā “Kleisti" norisināsies Pasaules kausa Rīgas posms konkūrā

 

  • Pasaules kausa (PK) Rīgas posms konkūrā (CSI2*-W Rīga 2023) ir Latvijas jāšanas sporta gada lielākais un svarīgākais notikums. Tie ir svētki gan līdzjutējiem, gan pašiem sportistiem. PK Rīgas posma sacensībās šogad piedalīsies sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Azerbaidžānas, Somijas, Uzbekistānas, Rumānijas u.c.

  • Sacensības notiks no 19. līdz 23.jūlijam Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) mītnes vietā - sporta centrā “Kleisti”, Rātsupītes ielā 4, Imantā. Teritorijā ir zirgu staļļi, slēgtā jāšanas manēža, kur notiek ziemas turnīri, trīs smilšu laukumi un viens laukums ar zāles segumu. Uz Kleistiem ir ļoti viegli nokļūt arī ar sabiedrisko transportu – tieši pie ieejas apstājas 13. autobuss. Sporta centra teritorija ir liela, celiņi ir noasfaltēti, šī ir lieliska vieta, kur pavadīt brīvo laiku pie dabas, neizbraucot no Rīgas.

  • Galvenajā Pasaules kausa maršrutā jeb Grand Prix sportisti cīnīsies par vērtīgajiem pasaules FEI Longines reitinga un PK fināla punktiem, taču svarīgākais - šogad Grand Prix ir kvalifikācija Parīzes olimpiskajām spēlēm 2024 un Eiropas čempionātam 2023. PK izcīņa sāksies svētdien, 23.jūlijā, plkst.16:00.

  • Šogad PK posms norisinās olimpiskajā zīmē – "Ar skatu uz Parīzi!”. Ar nepacietību tiek gaidīti Latvijas olimpiskā jātnieka Kristapa Neretnieka starti. Pirms Grand Prix maršruta kā pasākuma dīdžejs darbosies slavenais Latvijas paralimpiskās iejādes jātnieks Rihards Snikus. Rihards ir pasaules čempions un paraolimpiskais medaļnieks. Mūzika ir sportista hobijs. Mēs vēlamies sabiedrībai parādīt, ka viss ir iespējams un sapņi piepildās! Būtībā tieši tāds ir šī gada PK posma moto – "Viss ir iespējams!”

  • Paralēli sacensībām, bērni noteiktos laikos varēs pavizināties ar zirgu un poniju. Skatītājiem būs iespēja vērot jāšanas paraugdemonstrējumus un iegūt Latvijas labāko jātnieku parakstus. Sacensībās ieeja ir BEZ MAKSAS!

  • Vairāk informācijas par pasākumu varat iegūt: www.leflatvia.lv un Facebook profilā: Latvian Equestrian Federation Official

  • Uzreiz pēc Pasaules kausa konkūrā, nākamajā nedēļā, turpat Kleistu sporta centrā notiks augsta līmeņa starptautiskās sacensības iejādē. Latvijas Jātnieku federācija šādu turnīru iejādē rīko pirmo reizi mūsu valsts vēsturē. Sagaidām, ka pie mums ieradīsies augstas klases sportisti no dažādām valstīm.  

Sacensību galvenie atbalstītāji: IZM, ZM, RD, LOK, LSFP, LZB, SIA “Moduls Engineering”, AS „Būvuzņēmums Restaurators”, SIA “Arčers”, LIAA.

Ieeja bez maksas!

 

  

Informāciju sagatavoja Kate Ansone, LJF Preses dienesta vadītāja
      Atpakaļ