Latvijas zirgaudzētāju biedrība
108048

Sporta kluba “Pegazs” veiksmīgie starti “Beķeru kausā 2019”
20.09.2019


Sporta kluba “Pegazs” veiksmīgie starti “Beķeru kausā 2019”

Inese Ruskule

Foto: Inese Grizāne

     Šogad rikšotāju zirgu sacensību sezona rit pilnā sparā pat rudenī. Kārtējās sacensības “Beķeru kauss 2019” interesentiem bija iespēja vērot 14.septembra pēcpusdienā Gulbenes novada Lizuma pagastā, ko organizēja ZS “Augstkalni” un biedrība “Beķeru rikšotājs”. Sacensības uz šī skrejceļa noritēja jau trešo gadu pēc kārtas. Sacensību dalībnieki bija ieradušies no Gulbenes, Ciblas, Ludzas, Viļakas, Dagdas, Krāslavas un Garkalnes novada. Pavisam kopā bija 5 braucieni, kur katrā startēja 4 zirgi un distances garums visos braucienos bija 2100 m.

     Kā jau ierasts pēdējo gadu laikā, rikšotāju braucēji ļoti azartiski cīnās par pirmajām pozīcijām braucienu laikā. Tā arī šoreiz jau pirmais brauciens izraisīja ovācijas, kad 2 gadus vecā Amerikas rikšotāju šķirnes ķēvīte Daja Star un viņas braucēja Ilze Rudzīte (Ciblas nov.) cīnījās ar trijiem trīs gadus veciem konkurentiem. Visspēcīgākais konkurents šajā  braucienā bija Nikolaja Galiļejeva (Dagdas nov.) vadītais trīs gadus vecais Amerikas rikšotāju šķirnes ērzelis Karalis. Taču viņa parādīja savas iedzimtās spējas nepadoties un guva pārliecinošu uzvaru šajā braucienā, uzrādot laika rezultātu 3.14,03 min. Otrais brauciens, kur jau startēja vecāki zirgi, izrādījās arī šīs dienas ātrākais brauciens. Ātrāko laiku šajā braucienā uzrādīja Sandra Soikāne (Ciblas nov.) ar zirgu Victory Boy T.G. un tas bija 2.54,83 min. Trešais brauciens arī bija labvēlīgs sporta kluba “Pegazs” pārstāvei  S.Soikānei, un viņa ar zirgu Jam Star O izvirzījās vadībā, uzrādot laika rezultātu 3.00,32 min. Ceturtajā braucienā 1.vietu ieguva Ilona Pavlova (Garkalnes nov) ar pieredzējušo Amerikas rikšotāju šķirnes ķēvi Coming Heart (3.01,66 min), un arī piektajā braucienā pārliecinošu uzvaru guva braucēja no Garkalnes novada Tatjana Martinsone ar zirgu Acadian Cavi (2.57,95 min).

     Sacensību sezona Latvijā šogad vēl nav noslēgusies, jo nākamās sacensības jau nākamnedēļ 28.septembrī plkst. 13.00 Dagdas novada Vecdomē, N.Galiļejeva saimniecībā.

 
Ielādēju...      Atpakaļ