Latvijas zirgaudzētāju biedrība
129470

Starptautiskas sacensības iejādē jau šīs nedēļas nogalē!
26.07.2023


Šajā nedēļas nogalē, 29.-30.jūlijā, sporta centrā “Kleisti”, kur tikko tika aizvadīts Pasaules kauss konkūrā, pirmo reizi Latvijas jāšanas sporta vēsturē notiks augstā, starptautiskā CDI3 statusa sacensības iejādes disciplīnā. Sacensībās savu dalību jau pieteikuši sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas u.c. Iejāde, nenoliedzami, ir viens no skaistākajiem sporta veidiem pasaulē, un skatītājiem tas šķiet kā elegants tango ar zirgu.

Latvijas Jātnieku federācija sacensības tiesāt ir uzaicinājusi divus visaugstākā (5*) līmeņa tiesnešus, tiesnešu kolēģija sastāvēs no sešiem arbitriem, no kuriem viens 2* tiesnesis arī no Latvijas. No tā, kā tiek pasniegta zirga sagatavotība un jātnieka iedarbība uz zirgu, veidojas atzīme, ko saņem pāris. Shēmas sarežģītība tiek balstīta uz dažādām pakāpēm, ievērojot zirga vecumu un sagatavotības līmeni. Zirgam ir jābūt simtprocentīgā mentālā un fiziskā komfortā, tiesnesim tas vienmēr ir redzams. Iejāde balstās galvenokārt uz absolūtu un nedalītu savstarpēju sapratni un sadarbību starp jātnieku un zirgu.

Kopā sportisti divu dienu garumā startēs astoņpadsmit dažādās shēmās, bet skatītājiem visaizraujošākā, iespējams, varētu būt tieši svētdiena, jo vairākas shēmas notiks mūzikas pavadībā, kas ietilpst augstākā līmeņa iejādes sacensībās. Brīvās izvēles programmā mūzika iepriekš (pāra sagatavošanās procesā) tiek speciāli pielāgota zirga kustību specifikai. Šajā shēmā zirgs parāda arī savu muzikalitāti, jo zirgi ar savu attīstīto dzirdi jūt katru takti un mūzikas ritmu. Gan sestdien, gan svētdien paredzētas CDI3* Grand Prix, Lielās balvas, shēmas pēc olimpiskās programmas.

Ieeja bez maksas.

 iejade_programma.docx (15.18 KB) 

 

Informāciju sagatavoja Kate Ansone, LJF Preses dienests
      Atpakaļ