Latvijas zirgaudzētāju biedrība
67916

Top pirmā slēgtā jāšanas sporta manēža Daugavpils novadā
04.08.2016


www.laukutikls.lv

 

Zirgu stallī “Pelageja”, kas izveidots Daugavpils novada Maļinovas pagastā, saimniece Jūlija Ustinova veido jāšanas skolu un pirmo slēgto jāšanas manēžu Latgalē.

 

Vairākus gadus Jūlija trenējās Daugavpilī jāšanas sportā, tad aizbrauca uz Vāciju. Pēc atgriešanās 2014. gadā iegādāja šo īpašumu. Pēc tam no Anglijas un Īrijas nopirki tinkeri Tina un Jana, no Vācijas - frīzi Ita un Lopa. Šeit arī dzīvo Lietuvas Žemaitijas zirgs Kaštans un ponijs Voltiks. Abi zirgi parasti vizina bērnus un pieaugušos, ir nopirkta kariete.

 

Šovasar sākušies pirmie treniņi. Jātnieces Karolina Šostaka un Tatjana Morozova šeit trenējas svētkiem Riebiņos, kur augusta sākumā rādīs iejādes paraugdemonstrējumus.  Vecāki zvana, piesaka bērnus gan jāšanas nodarbībām, gan vienkārši pavizināties ponijam mugurā.

 

Āra manēžā palicis uzbūvēt tribīnes un turpat uzslietās slēgtās manēžas pamata konstrukcijas pārvērst par pasaules standartiem atbilstošu manēžu. Saimniece uzsver, ka Latgales reģions, kas var lepoties ar jāšanas sporta vēsturi, ir pelnījis labu sporta infrastruktūru.

 

Jūlija Ustinova ir apņēmības pilna rakstīt ES projektus, jo ir doma izveidot arī viesu māju sportistiem un tūristiem, kuriem patīk aktīva atpūta.

 

Zirgu staļļa saimnieki priecāsies, ja labas gribas cilvēki noziedos grāmatas par zirgiem topošajai bibliotēkai. Tie, kuri zirgu grib vest uz kautuvi, labāk var uzdāvināt to “Pelagejas” saimniekiem. “Mēs neesam zirgu pansionāts, bet pieturamies pie uzskata, ka zirgs ir pelnījis normālas vecumdienas,””0 uzsver Jūlija. Viņa piebilst, ka labprāt fotografēsies tikai tad, kad būs padarīts vislielākais darbs, uzbūvēta slēgtā manēža.

 

Marija Rēķe,

LLKC Dobeles nodaļas uzņēmējdarbības konsultante
      Atpakaļ