Latvijas zirgaudzētāju biedrība
80552

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” augusta numurā
29.08.2017


Žurnāla augusta numurā uzzināsiet, kā strādā Igaunijas gaļas lopu audzētāji. Par to stāsta gaļas kooperatīva “Liivimaa lihaveis” pārstāvis Silvers Visnapu un Igaunijas Gaļas liellopu audzētāju apvienības vadītājs Rando Treimuts. Viņi atzīst, ka kooperācija nav viegla, taču Igaunijas zemnieki sapratuši tās ieguvumus ilgtermiņā, tādēļ gaļas nozare attīstās veiksmīgi. Par zemnieku iespējām pietiekami labi nopelnīt gaļas lopu biznesā intervijā stāsta arī Saunas ciemā bāzētā uzņēmuma “Baltic Vianco” izpilddirektors Janeks Mustmā. Viņš norāda: “Igaunijā grūdienu nozares attīstībai pareizā virzienā deva labā sadarbība starp pārstrādi un liellopu audzētājiem.”

Savukārt piena ražotājiem būs interesanti lasīt par Igaunijas Veru apriņķa bioloģiskās piensaimniecības “Lōunapiim” un siera ražotnes “Metsavenna” saimnieka Mēlisa Metusa pieredzi. Viņš, ilgu laiku mācoties no siera meistariem Šveicē, nonācis pie secinājuma – mazo valstu piensaimnieku nākotne ir īpašu nišas produktu ražošanā. Viņa izvēle ir siers, ko gatavot no paša piensaimniecībā saražotā piena, kur govīm rupjajai lopbarībai izmantotu sienu, no barības devas izslēdzot skābbarību.

Par rupjās lopbarības kvalitātes nozīmi slaucamo govju ēdināšanā žurnālā raksta LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa, savukārt par to, kā sagatavot teicamu kukurūzas skābbarību, raksta LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere. Lietderīgs būs arī S. Dreijeres  raksts par telīšu turēšanu un padomi, kā nodrošināt ekselenci piena lopkopībā.

Aitkopjiem būs interesanti izlasīt par perspektīvām gaļas biznesā ar Šarolē šķirnes aitām. Rakstā atskats uz Fermu dienu SIA “Ralle” Kandavas novadā, kur Zālēdāju projekta ietvaros notiek izmēģinājums.

Putnkopjiem un ikvienam olu ēdājam iesakām izlasīt Latvijas Olu ražotāju asociācijas pārstāves Solvitas Gulbes rakstu par olu cenu noteicošajiem faktoriem. Savukārt zirgu mīļotājus iepriecinās Daces Milleres atskats uz Pasaules kausa Rīgas posma sacensībām, kas notika jūlija pašās beigās.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2017_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.


Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja
      Atpakaļ