Latvijas zirgaudzētāju biedrība
57674

Starptautiskas rikšotāju zirgu sacensības Garkalnes novadā 2015
20.05.2015


Inese Ruskule

Šī gada 16.maija vētrainā pēcpusdiena nebija šķērslis, lai Garkalnes novada Langstiņu saimniecībā “Vigas” pulcētos un sacenstos visu triju Baltijas valstu rikšotāju zirgu braucēji ar saviem zirgiem. Latvijas rikšotāju zirgu meistarbraucējas un audzētajās Tatjanas Martinsones saimniecībā šāda veida pasākums nenotika pirmo reizi.

Sacensības “Vigās” sāka organizēt jau attālajā 1988.gadā, bet pārtraukums bija manāms no 1995.gada, jo šāda veida pasākums nenotika kādu laiku visā Latvijā. Atsākot rīkot šāda veida darbaspēju pārbaudes Latvijā no 2005.gada, arī Tatjana bija sarīkojusi sacensības  2009.gadā, bet toreiz tās vēl nebija tik plaši apmeklētas gan no skatītāju, gan arī no dalībnieku puses.

Šogad jau kopa piedalījās 18 braucēji – astoņi no tiem bija vietējie Latvijas sportisti (no Garkalnes, Ciblas, Ludzas, Gulbenes un Dagdas novada), bet desmit bija ieradušies no kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas. Lielākoties dalībnieki bija izvēlējušies sacensties ar Amerikas rikšotāju šķirnes zirgiem, bet tomēr bija iespēja arī vērot Francijas un Krievijas rikšotāju šķirnes zirgus. Pavisam kopā notika seši spraigi braucieni, kur bija jāveic 1800 m distance. Lai arī pirms sacensībām bija nolijis lietus, skrejceļa kvalitāte bija laba. Vislabāko 16.maija rezultātu uzrādīja Lietuvas braucējs Edvardas Vinskus ar zirgu Nut Augustinu (2.30,1 min). Taču jāatzīst, ka visi dalībnieki bija labi sagatavojušies un atpalika viens no otra tikai par pāris sekundēm. Pasākuma tiesneši ir ļoti pateicīgi arī dalībniekiem par sacensību noteikumu ievērošanu, neizkavējot ne sevi pašus, ne arī pārējos sportistus, līdz ar to viss varēja noritēt atbilstoši sacensību programmai. Sacensību organizatori ir pateicīgi saviem atbalstītājiem : Garkalnes novada domei, LOSP, Latvijas Zirgaudzētāju biedrībai, Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācijai, Latvijas Rikšotāju Savienīabi, SIA “Eko Grīdas”, autoservisam “ATR-7”, SIA “Reliņš”, Astrīdai Leonei un saimniecībai “Vigas”, kas palīdzēja realizēt šo skaisto pasākumu.

Sacensību protokols skatīt šeit ... /PDF fails /
 

Ielādēju...      Atpakaļ