Latvijas zirgaudzētāju biedrība
112867

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” jūlija numurā
24.07.2020


Septembrī apritēs divi gadi, kopš Latvijas Lauksaimniecībs univeristātes Lauksaimniecības fakultātes paspārnē izveidots Dzīvnieku zinātņu institūts. Par to, kādus pētījums lopkopības nozarē veic institūts, kādas priekšrocības studentiem dod augstākā izglītība lopkopībā, “Latvijas Lopkopis” jūlija numurā saruna ar institūta direktori un vadošo pētnieci Diānu Rusku.

Rubrikā “Tavs konsultants” turpinām iepazīstināt ar LLKC lopkopības konsultantiem. Šoreiz ar Elīnu Egli, kura darbu LLKC Liepājas birojā uzsāka šajā pavasarī. Elīnai ar ģimeni ir arī pašai sava saimniecība, kur audzē gan piena govis, gan gaļas liellopus.

Saimnieku pieredzes rubrikā saruna ar Aizputes novada z/s “Birzītes 1” saimnieci un SIA “Silenieces ciltsarba centrs” īpašnieci Vizmu Silenieci gan par to, kāds bijis “Birzīšu” attīstības ceļš, gan par jaunākajām tendencēm ģenētikā. Vizma sniedz arī lietderīgus padomus buļļu izvēlei.

Turpat arī LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anita Siliņas un LLU asociētās profesores Dainas Jonkus sagatavots raksts par genoma selekcijas ietekmi uz inbrīdinga pieaugumu Holšteinas populācijā.

Lietderīgs būs LLKC lopkopības konsultantes Lailas Plītas raksts par kviešu skābbarību slaucamajām govīm – par tās priekšrocībām, trūkumiem, tajos esošajām barības vielām, optimālo pļaujas laiku un uzglabāšanu. Savukārt par to, kāda ir saistība mastītam ar atražošanu piena govīm, skaidro Silvija Dreijere, LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore.

LLKC Ekonomikas nodaļas konsultants Raivis Andersons šoreiz iepazīstina ar pasaulē lielāko piena ražotājvalsti Indiju, kur ir milzīgs ganāmpulku skaits, tiesa, vidējais dzīvnieku skaits tajā ir 1,94 slaucamā govs.

Gaļas liellopu audzētājiem būs interesanti iepazīties ar to, kā Herefordas un Limuzīnas šķirnes krustojuma liellopus audzē Balvu novada Tilžas pagasta z/s “Skujenieki” saimniece Alīna Jermacāne. Turpat arī Silvijas Dreijeres padomi gaļas liellopu mītņošanā.

Kā pasargāt cūkas no karstuma izraisīta stresa, skaidro Latvijas Cūku audzētāju asociācijas izpilddirektore Dzintra Lejniece.

Putnkopības rubrikā interesants un lietderīgs raksts par tītaru audzēšanu – par šķirņu izvēli, audzēšanu, barošanu, veselību un pavairošanu. Rakstu sagatavojusi Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijas pārstāve Anna Ērliha

Zirgkopības rubrikā žurnāliste Dace Millere iepazīstina ar Cenu pagasta “Slaviešu” saimniekiem Aigu un Georgiju Marčenokiem, kuri izveidojuši lielisku vietu, kur labi justies ģimenei, zirgiem un visiem tiem, kuri vēlas apgūt jāšanas sporta pamatus.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2020_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja 
      Atpakaļ