Latvijas zirgaudzētāju biedrība
131070

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” janvāra numurā
29.01.2024


Žurnāla janvāra izdevumā lasiet stāstu par SIA “Saldus Druva”, ko prasmīgi vada Marita Spundiņa. Uzņēmums šogad atzīmē 30 gadu jubileju, un to sagaida kā viena no valstī modernākajām saimniecībām, kurā lielāko daļu ieņēmumu nodrošina lopkopība. Tas panākts ar mērķtiecīgu darbu, ieguldot cilvēkkapitālā, tehnikā un robotizācijā.

Kādas šogad gaidāmas izmaiņas nodokļu piemērošanā, skaidro LLKC Grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāja Linda Puriņa.

Par piensaimniecību izaicinājumiem mainīgajos sociālekonomiskajos apstākļos, izmantojot Starptautiskā piena pētniecības tīkla IFCN datus, raksta LLKC ekonomists Raivis Andersons.

Par dažādām dezinfekcijas metodēm piena fermās informē LLKC konsultants-eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns. Rakstā atspoguļoti pērn uzsāktā demonstrējuma “Dezinfekcijas metožu ietekme uz teļu veselību”, kas norisinājās Bauskas novada Jāņa Straģa z/s “Krišjāņi”.

Kā samazināt “pārsteigumus” piena fermā, raksta LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta, bet žurnāla nozaru redaktore un LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere aicina iedziļināties govju atgremošanas procesā. Turpat arī raksts par graudu un rupjās lopbarības attiecībām teļu barības devā.

LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa raksta par barības efektivitāti, nobarojot gaļas liellopus.

Saimnieku pieredzes rubrikā šoreiz piedāvajam ielūkoties, kā saimnieko Dace Šulce un Jorens Gredzens Burtnieku pagasta “Gredzenmuižā”, kur tiek audzētas Zānes kazas pienam un Angoras kazas mohēras iegūšanai. Otrs saimnieku stāsts par lauku amatniecības un dzīvnieku sētas “Mežiņi” saimnieci Ingunu Valdmani, kura lolo ne tikai dažnedažādus  mājdzīvniekus tūristu piesaistei, bet arī īsto Latvijas cukurvistiņu ganāmpulku.

Aitkopjiem piedāvājam Latvijas Aitu audzētāju asociācijas aitu vērtēšanas speciālistes Dinas Avotiņas pieredzi aitu ganāmpulka datu analīzē.

Putnkopības rubrikā Latvijas Apvienotās putnkopības asociācijas pārstāves Annas Ērlihas raksts par mājputnu bakām.  

Zirgkopības rubrikā LLKC Apgāda redaktores Daces Milleres raksts par vienu no Latvijas labākajām iejādes meistarēm Everitu Dauburi, kura pērn uzņēmusies Jaunās jātnieku skolas vadīšanu Inčukalnā.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2024_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja 
      Atpakaļ