Latvijas zirgaudzētāju biedrība
131795

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” marta numurā
10.04.2024


LLKC Apgāda vadītāja    

 Žurnāla “Latvijas Lopkopis” marta numurā

Kāda ir lauksaimniecībai piešķirtā atbalsta atdeve, žurnāla marta numurā stāsta Agroresursu un ekonomikas institūta Bioekonomikas nodaļas Lauku attīstības novērtēšanas daļas vadītāja Mg. sc. ing. Elita Benga un Mg. oec. Andris Lismanis. Pētnieki secinājuši, ka kopš 2015. gada Latvijā lauksaimniecības attīstība nosvērusies par labu laukkopībai, radot disbalansu ar pārējām nozarēm, kuru apjoms samazinās, vienlaikus laukkopības devums tautsaimniecībai, īpaši valsts budžetā nomaksāto nodokļu masa, krīt, neskatoties uz tai izmaksāto augošo tiešmaksājumu apjomu.

Par attaisnotajiem izdevumiem gada ienākumu deklarācijā raksta LLKC Grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāja Linda Puriņa.

Saimnieku pieredzes rubrikā raksts par Vecates pagasta z/s “Austrumi 6” saimnieku Andreju Traščenko, kurš audzē Latvijas tumšgalves šķirnes aitas un Herefordas šķirnes liellopus. Saimniecībā viņš ieguldījis ārzemēs nopelnītos līdzekļus.

Gan gaļas, gan piena liellopu saimniekiem lietderīgs būs LLKC konsultanta-eksperta veterinārmedicīnā Daiņa Arbidāna raksts par caurejas cēloņiem un profilakses pasākumiem ganāmpulkos.  

Piena pārraudzības rezultātus Latvijas pagastos izvērtējusi LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere. Turpat arī saraksts ar produktīvākajiem ganāmpulkiem 2022./2023. piena pārraudzības gadā.

LLKC Inženiertehniskās nodaļas būvinženieris Kristaps Stūriška iepazīstina ar LLKC radīto tipveida būvprojektu slaucamo govju fermām.

Kā Latvijā top govju infekciozā rinotraheīta un govju virusālās diarejas izskaušanas programma, raksta veterinārārsts Āris Žentiņš.

Par cūkkopības saimniecību “Ķemeri” Bauskas pusē, ko no vecākiem pārņēmusi un attīsta Brigita Koltova, raksta žurnāliste Ilze Rūtenberga-Bērziņa.  

Aitkopjiem piedāvājam Dr. med. vet. Aijas Mālnieces rakstu par mākslīgās apsēklošanas devumu mazo atgremotāju reprodukcijā.

Putnkopības rubrikā rakstu par mājputnu parazītiem un to, kā tie ietekmē putnu veselību kopumā, sagatavojušas Latvijas Apvienotās putnkopības asociācijas pārstāves Anna Ērliha un Anna Malinene-Litviņenko.

Zirgkopības rubrikā LLKC Apgāda redaktore Dace Millere raksta par savulaik leģendāro trīscīņnieku, tagad zirgaudzētāju un jaunzirgu treneri Juri Astiču.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2024_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
      Atpakaļ