Latvijas zirgaudzētāju biedrība
131945

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” aprīļa numurā
25.04.2024


Žurnāla aprīļa izdevumā lasiet interviju ar “Food Union” grupas padomes priekšsēdētāju Hariju Panki par grupas uzņēmumu “Rīgas piena kombināts”, “Valmieras piens” un “Premia FFL” darbību pēc tam, kad par grupas vairākuma akcionāru kļuva Āzijā bāzētā investoru kompānija “PAG Private Equity”. Uzņēmumu grupas attīstība turpināsies, ieguldot augstas pievienotās vērtības produktos un attīstot darbinieku prasmes.

Kādi jaunumi sagaidāmi šogad tiešo maksājumu atbalstā, skaidro Lauku atbalsta dienesta direktora vietnieks Indulis Āboliņš.

Kā aprēķināms un maksājams uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis, skaidro LLKC Grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāja Linda Puriņa.

Saimnieku pieredzes rubrikā raksts par z/s “Ārņi” jauno saimnieku Rolandu Madaru Vilnīti, kurš turpina attīstīt vectēva saimniecību, nodarbojoties ar piena lopkopību un graudkopību.

Par jaunu pieeju kalcija deficīta mazināšanai slaucamajām govīm raksta LLKC konsultants-eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns. 

Kas ir antimikrobiālā rezistence, kad un kā lietot antibiotikas, skaidro LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere.

Par veselīga tranzītperioda nodrošināšanu sekmīgai govju grūtniecības norisei raksta LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta. Turpat arī raksts par griķiem lopbarībā – kad un kā tos izmantot.

Par trušu audzēšanu Tukuma novada Jaunpils pagasta “Zvirgzdiņos”, kur saimnieko Mairita un Uldis Ķildas, raksta žurnāliste Ilze Rūtenberga-Bērziņa. 

Aitkopjiem piedāvājam Latvijas Aitu audzētāju asociācijas aitu vērtēšanas speciālistes Dinas Avotiņas rakstu par aitu sagatavošanu ganību sezonai. Savukārt veterinārārste un SIA “Mikaitas” saimniece Aija Šneidere raksta par teķu neauglību.

Putnkopības rubrikā raksts par īpašiem putniem – dižošanās meistariem pāviem. To sagatavojusi Latvijas Apvienotās putnkopības asociācijas pārstāve Anna Ērliha.

Zirgkopības sadaļā LLKC Apgāda redaktore Dace Millere raksta par saimniecību “Aizvējas” Vecumniekos, kur Tamāra Samuševa un viņas dzīvesbiedrs Jānis Siliņš izveidojuši fantastisku mājvietu zirgiem.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2024_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja
      Atpakaļ