Latvijas zirgaudzētāju biedrība
   
107645

Jaunais uzņēmējs – tā ir uzdrīkstēšanās
21.08.2019


 

Jaunais uzņēmējs – tā ir uzdrīkstēšanās

Autors: Pļaviņu novada domes Sporta, tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

Datums: 08.08.2019

Izdevums: Pļaviņu Novada Ziņas

Aktīvā tūrisma sezona rit pilnā sparā. Šajā „Pļaviņu Novada Ziņu” numurā turpināsim iepazīstināt ar jaunajiem uzņēmējiem mūsu novadā. Šoreiz apskatīsim Mārītes Baltābolas saimniecību „Dzintaru zirgi”, kur ikvienam – gan pļaviņiešiem, gan novada viesiem – ir iespējams iegriezties un saņemt pozitīvas emocijas. Saimniecība piedāvā izjādes ar zirgiem un izbraucienus ar ratiem vai kamanām. „Dzintaru zirgu” saimniece Mārīte startēja Pļaviņu novada domes izsludinātajā biznesa ideju konkursā „Es varu būt uzņēmējs”, kura mērķis ir atbalstīt novada iedzīvotāju biznesa idejas un motivēt viņus tās realizēt.

Mīlestība pret zirgiem Mārītei ir jau no bērnības, kaut gan ģimenei zirgu nebija. No bērnības Mārītei spilgti atmiņā iespiedies tas, ka kaimiņiem bijis zirgs, kas bijis liels palīgs lauku darbos arī Mārītes ģimenes mājās. Kad tētis vagojis kartupeļus, Mārīte vienmēr bijusi tā, kura pa kartupeļu lauku vadājusi zirgu. Aizejot līdz vagas galam, meitene vienmēr pamanījusies saplūkt zirdziņam zāli un to pabarot. Uzsākot mācības Smiltenes tehnikumā, Mārīte iestājusies Jātnieku sekcijā, kur arī sākusi nopietnāk trenēties jāšanas sportā. Tolaik bija nepieciešama vecāku atļauja, lai varētu trenēties, jo tas ir bīstams sporta veids. Zinot to, ka mamma atļauju neparakstīs, atļauju, mammai nezinot, parakstījis tētis.

Mārītei, savu pirmo zirgu Fēniksu iegādājoties, uzņēmības un spara pieticis, bet bērni bijuši mazi, sākusi studēt augstskolā veterinārmedicīnu un sapratusi, ka ar dzīvnieku ir jānodarbojas vairāk, jāvelta tam vairāk laika, nekā tobrīd bija iespējams, tādēļ ar rūpju pilnu sirdi un asarām acīs Fēniksu nācies pārdot.

Kad bērni jau bija paaugušies un kad atlicis vairāk laika sev, Mārīte nopirkusi Grāciju. Ķēvei nu jau ir 22 gadi, un „Dzintaru zirgu” saimniecībā viņa ir visvecākais un nosvērtākais zirgs. Pirms pieciem gadiem Grācija dāvāja kumeļu Fergo, kurš nu jau ir iejāts un iebraukts, divas reizes uzvarējis ratu braukšanas sacensībās, piedalījies arī konkūrā. Liels palīgs ir jātniece Karīna, kura iepriekš trenējusies citur, bet nu jau pāris gadus apmāca un piedalās sacensībās ar „Dzintaru zirgiem”.

Rakstot un aizstāvot savu projektu Pļaviņu novada domes rīkotajā biznesa ideju konkursā „Es varu būt uzņēmējs!”, Mārītes galvenais mērķis bija dot iespēju ikvienam cilvēkiem izbaudīt pozitīvās sajūtas, ko sniedz kopā būšana ar zirgiem, dodoties izjādēs un izbraucienos. Konkursā tika iegūts 2500 eiro liels atbalsts, kas ir devis iespēju iegādāties dažādas zirglietas un inventāru – seglus, iemauktus, voltizēšanas jostu, aizjūgu, atsperratus, kamanas –, lai varētu piedāvāt apmeklētājiem arī izbraucienus zirgu pajūgā. Mārīte atzīst, ka bez konkursā saņemtā atbalsta nekas tāds nebūtu iespējams, jo visas šīs lietas ir dārgas.

Kad bija apgūti projektā iegūtie līdzekļi, Mārīte sapratusi, ka ar esošajiem zirgiem nevarēs īstenot visu to, kas iecerēts. Bija vajadzīgs zirgs – ratu vilcējs. Apzinot zirgaudzētāju biedrības, zirgu mīļotājus un audzētājus, neko nav izdevies atrast, taču laimīgas sagadīšanās dēļ Mārīte pamanījusi sludinājumu, kurā vecs kungs Latgalē piedāvājis iegādāties lietuviešu ardeni. Norunātajā dienā dodoties zirgu apskatīt, Mārīte uzreiz sapratusi, ka šo zeltainās krāsas skaistuli vedīs mājās. Liels gan bijis izbrīns, kad zirga pasē ieraudzīts Dzintara vārds.

„Dzintara zirgos” ikvienam zirgu mīļotājam ir iespējas izveidot saikni ar kādu no majestātiskajiem dzīvniekiem, dodoties izjādēs, vizinoties atsperratos vai izbaudot sniegoto laiku izbraucienā ar kamanām. Ir ģimenes, kuras šeit ierodas, lai svinētu dzimšanas dienas, veidotu fotosesijas gan kāzās, gan citos svarīgos dzīves brīžos. Apmeklētāji saimniecībā var ierasties, iepriekš sazinoties pa tālruni +371 26323070.

„Dzintara zirgu” saimniece aicina ikvienu jauno uzņēmēju Pļaviņu novadā uzdrošināties piedalīties biznesa ideju konkursā, jo tas ir ļoti labs ieguldījums sava biznesa attīstībai. „Galvenais ir uzdrošināties un nenobīties,” Mārīte saka, „uzrakstīt projekta pieteikumu un aizstāvēt savu biznesa ideju var ikviens!”

Lepojamies gan ar esošajiem, gan jaunajiem mūsu novada apņēmīgajiem uzņēmējiem!

 


 
      Atpakaļ