Latvijas zirgaudzētāju biedrība

2015

Savu nākotni saredzu laukos
26.11.2015

Ērģemes pagastā dažus metrus no Naukšēnu pagasta robežas atrodas lauku sēta Kurģi, kur saimnieko jauna, enerģiska meitene Laura Krastiņa. Viņa šajā vasarā absolvēja Naukšēnu novada vidusskolu. Jau sēžot skolas solā, viņai bijis skaidrs redzējums par turpmāko nākotni, turklāt ne tikai sapņos, bet reāli rīkojoties. Jauniete ir iecerējusi Kurģos attīstīt lauku tūrismu. Jau tagad lauku sēta ir atvērta tūristiem, bet Laura saka: esam tikai ceļa sākumā.

Lasīt vairāk ...


Svētku tortē — 15
11.11.2015

2000. gada 10. maijā Latvijas Uzņēmumu reģistrs reģistrēja jaunu uzņēmumu SIA «Zirgaudzētava Kocēni». Par 15 uzņēmējdarbības gadiem zirgkopībā, zirgu tirgū un zirgu sportā saruna ar šā uzņēmuma līdzīpašniecēm MAIJU KLEINBERGU un DACI STŪRI.

Lasīt vairāk ...


Marta, kuru zirgi atzinuši par savējo
11.11.2015

Ir piektdienas novakare. MARTA BIRZLEJA pēc atgriešanās no darba Rīgā tūdaļ steidz pie saviem zirgiem, kas ganās pie Miegupītes Kauguru pagastā netālu no Mūrmuižas. Viņa vēl pat nepagūst pietuvoties aplokam, kad viens no zirgiem kļūst uzmanīgs, vērīgi paraugās uz nācēju vai arī pēc kādām īpašām maņām saprot, ka mājās ir atgriezusies Saimniece. Pēc brīža jau visi steidz sasveicināties.

Lasīt vairāk ...


Cilvēkus pieradina pie zirgiem
11.11.2015

Arvi Vaļuku ikdienā var sastapt Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas ganībās, kur pirmo pavasara zāli plūc viņa pieskatītie pieci zirgi.

Lasīt vairāk ...


Jauno jātnieku skola paplašina darbības virzienu, uzsākot reitterapijas centra izveidi
11.11.2015

Lai izveidotu un attīstītu reitterapijas centru Jauno jātnieku skolas Sporta centrā, Inčukalnā 13. oktobrī tiek uzsākts labdarības projekts, kurā tiek vākti ziedojumi, kas sekmētu rehabilitāciju cilvēkiem ar kustību un psiholoģiskiem traucējumiem. Reitterapijas centrā tiks nodrošināta kvalitatīva ārstēšana ar sertificētu speciālistu palīdzību, piemērotiem zirgiem un ekipējumu.

Lasīt vairāk ...


Zirgi — atpūtai, vaļaspriekam un veselības uzlabošanai
16.03.2015

Pirms septiņiem gadiem Laucienes pagasta «Vēžu» saimniece Anda Grenevica savam priekam iegādājās pirmo zirgu. Bet nu viņa ikdienā rūpējas par 11 lielajiem un majestātiskajiem dzīvniekiem — septiņiem pašu un četriem citu saimnieku. Anda apliecina — saskarsme ar zirgiem viņai dodot mieru, bet tikt pāri grūtiem brīžiem vislabāk palīdzot vecāku atsauksmes par to, ka viņu bērnu veselība no regulārām izjādēm ievērojami uzlabojusies.

Lasīt vairāk ...


Zirgi runā katru dienu. Vajag tikai mācēt sadzirdēt
13.03.2015

Pie Madaras Laumanes uz Baložiem braucām, lai uzzinātu, vai tiešām gadu mijā zirgi runā. Kam tad labāk to zināt, ja ne Madarai, sešu šķirnes ķēvju un kumeļa saimniecei. Viņa smejas, ka Vecgada vakarā nav gājusi klausīties, bet ar viņu skaistie dzīvnieki sarunājas katru dienu. Visinteresantāk esot vērot, kā tie sazinās savā starpā, kad domā, ka stallī palikuši vieni.

Lasīt vairāk ...


“Skudru staļļi” vairāk sirdij nekā peļņai. Ciemos pie zirgkopjiem Džūkstē
13.03.2015

Tukuma novada Džūkstes pagasta “Skudru staļļiem” nav nekāda sakara ar mazajām, čaklajām skudrām. Zirgu stallis šo nosaukumu aizguvis no mājām “Skudras”, kurās dzīvo Daiga Podēna ar dzīvesdraugu Ignatu Lahu un sešgadīgo dēliņu Ernestu. Saimniece vispirms vedina aplūkot stalli, kurā mīt desmit zirgi, gan sportam paredzētie, gan pajūga vilkšanai atbilstošie, bet izmēros ne tik apjomīgos rikšotājus iecienījuši jāšanas iesācēji un bērni.

Lasīt vairāk ...


Baltijas jūras pētniece Solvita zirgā 12.03.2015

Vienmēr ir liels prieks kādā konferencē vai seminārā dzirdēt Solvitas Strāķes stāstus par jūru – vienkāršā valodā, ar jokiem un trāpīgiem salīdzinājumiem. Jau kopš 1994. gada Solvita strādā Latvijas Hidroekoloģijas institūtā, kur sāka kā laborante, bet tagad vada Jūras Monitoringa nodaļas Hidrobioloģijas laboratoriju un lielus, starptautiskus projektus, ir Latvijas Hidroekoloģijas institūta vadošā pētniece.

Avots: www.videsvestis.lv

Lasīt šeit ...
 

Pilsētniekiem ļauj izbaudīt lauku idilli
12.03.2015

Kad pirms 10 gadiem Iveta Sarmanova ar Aivaru Biezo iepazinušies kādā svētku ballē Gulbenes kultūras namā, viņa vēl pat iedomāties nevarēja, ka pēc pilsētā pavadītajiem gadiem būs lemts atgriezties laukos. Bet Aivars nenojauta, ka spilgtā, elegantā dāma ar lakotajiem nagiem ir ar tādu krampi un ar laukiem “uz tu”. Tagad viņu dzīve rit Kalnienas “Dzelzaviešos”.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2020 (3)   
2019 (9)   
2018 (8)   
2017 (13)   
2016 (21)   
2015 (10)