Latvijas zirgaudzētāju biedrība

2017

Tā bija fantastiska iespēja!
06.09.2017

Kauguru pagasta «Jaungaiķēnu» saimniece ZANE GAIĶĒNA ir viena no trim pirmajiem Beverīnas novada pašvaldības atbalstītajiem uzņēmējiem. Zane konkursa vērtējumam bija iesniegusi projektu «Aktīvās atpūtas centrs Jaungaiķēni».

Lasīt vairāk ...“Zirdziņš ir jāmīl!”
06.09.2017

Zirgam var iemācīt pat burtus — uzskata sunākstiete Simona Jeluškina. Viņas zirdziņi māk paklanīties, iedot saimniecei buču. To visu viņa panāk ar mīlestību. Lielu mīlestību pret zirgiem.

Lasīt vairāk ...


Zirgi un reitterapijas iespējas Tilžā
14.07.2017

Braucot gar “Kapulejām” Tilžas pagastā, acis priecē skaisti sakoptas pļavas un, protams, zirgi. Tā ir Andreja un Larisas Klitončiku saimniecība, kur viņi saimnieko kopš 1994. gada, kad likvidējās padomju saimniecība un Larisa noprivatizēja šķirnes zirgus un nodarbojās ar šķirnes zirgu audzēšanu un pārdošanu.

Lasīt vairāk ...Zirgs – labāks par psihologu
11.07.2017

– Iveta, kam tev pieci zirgi? – Priecātos arī par piecdesmit, ka tikai būtu nauda! – Nav viņa sportiste vai zirgkopēja, pat riktīga lauciniece – ne. Iveta Dzērve ir biznesa sieviete, kas pēc pamatīgas darba dienas savā birojā nomaina augstpapēdenes pret gumijniekiem un prom uz stalli – pēc miera un mīlestības.

Lasīt vairāk ...


Būvē laukumu jāšanas sacensībām
26.06.2017

Biedrība Eguss Snēpeles pagasta Luniņos par programmas LEADER naudu ierīko jāšanas sacensību laukumu, kas atbildīs starptautiskiem standartiem. „Finansējums ir ap 15 000 eiro. Esam iegādājušies šķēršļu komplektu, tiek būvēts laukums, tiks pirkts zāles pļāvējs, lai segumu koptu. Varbūt jau rudenī varēsiet braukt uz atklāšanas sacensībām,” stāsta biedrības vadītāja, jāšanas sporta trenere Ilonda Reita. Būs 8–12 barjeras un ūdens šķērslis, kāds Latvijas jāšanas sporta laukumos reti sastopams. Bet dzīvesbiedrs Juris Belševics piebilst, ka vajag laiku, lai segums sablīvētos un nosēstos.

Lasīt vairāk ...


Zirgu lietas raisa interesi
23.05.2017

Otro reizi šogad Valmiermuižas staļļa saime bija aicinājusi zirgu mīļotājus andelēties ar zirglietām, aprunāties, un jaunie jātnieki rādīja, kā izdevies sadraudzēties ar zirgiem, sniedzot interesantus priekšnesumus.

Lasīt vairāk ...


Izlolo sapni par saviem zirgiem
23.05.2017

Juliana Bularga: “Man zirgi dod prieku. Kad uzsēžos zirgam mugurā, aizmirstu par visām problēmām un nebūšanām.”

Lasīt vairāk ...


Zirgi izklaidei un sportam
24.04.2017

Romantiska vizināšanās. “Baižkalna staļļu” saimniece Tatjana Jankovska aicina droši sēsties ratos, lai jaukā braucienā apskatītu apkārtni.FOTO: Sarmīte Feldmane

Lasīt vairāk ...


Uzvilkt bērīšiem zābakus kājās
10.03.2017

Roberts Neretnieks ir zirgu kalējs ar jutīgām rokām un skaidru galvu.

Lasīt vairāk ...


Tehnika ta’ tehnika, bet tie zirgi!
07.02.2017

Mūspusē, tostarp Kocēnu novadā, ar zirgu sportu un audzēšanu nodarbojas ne viens vien. Kopš bērnības ar šiem skaistajiem dzīvniekiem savu dzīvi saistījis arī valmierietis AIVARS DUKŠTA.

Lasīt vairāk ...


Laba ziņa: lai kāptu zirga mugurā, nav jāgaida vasara!
02.02.2017

«2016. gads mums bijis ļoti darbīgs, ražens un piepildīts,» apliecina jātnieku sporta kluba «Potenciāls» vadītāja Ieva Dundure. Kā skaists punkts uz «i» pēc pērn paveiktā abiem ar kluba valdes locekli Māri Prūsi ir 7. janvārī saņemtā Latvijas Jātnieku federācijas Gada balva, kas apliecina, ka viņu zirgs Rafaello jau otro gadu atzīts par labāko jaunzirgu iejādē.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2020 (3)   
2019 (9)   
2018 (8)   
2017 (13)   
2016 (21)   
2015 (10)