Latvijas zirgaudzētāju biedrība

2016

<--  1 2 ...  --> 

Laiki mainās, zirgi paliek
22.12.2016

Drustu pagastā tikai četrās saimniecībās audzē zirgus.

Lasīt vairāk ...


Varētu arī ciemiņus pavizināt
22.12.2016

Aplokā rāmi ganās seši zirgi. Jau pa gabalu ieraudzījuši saimnieku, tie sanāk pie nožogojuma. Maigonis Ostrovskis katram iedod pa kārumam.

Lasīt vairāk ...


Aicinājums dzīvei
22.12.2016

Braucot cauri Gatartai, ikviena uzmanību piesaista zirgi, kuri rāmi ganās aplokā zem vecajiem ozoliem. "Kaļķenēs" Vineta un Māris jau desmit gadus audzē zirgus. Viņi ar zirgiem saprotas. Kolēģi zina, ka, lai cik niķīgs zirgs, viņi izskolos, bet pie Vinetas ikviens atgūs dzīvesprieku un uzticēšanos cilvēkiem.

Lasīt vairāk ...


Iemīļots vaļasprieks zirga seglos
21.12.2016

Rīdziniecei Sabīnei Ilmanei kopš bērnības mīļākie dzīvnieki bijuši zirgi, un tagad tas kļuvis par hobiju un neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. «Man patika skatīties filmas un fotogrāfijas ar zirgiem.

Lasīt vairāk ...


Dzīve pakārtota vaļaspriekam – zirgiem
24.11.2016

STALTI UN SKAISTI. Kristīne teic, ka tikai pēc vairāku gadu intensīviem treniņiem gan jātnieks, gan zirgs kopā veido graciozu skatu.

Lasīt vairāk ...


Izsīkušo enerģiju atjauno zirga mugurā
24.11.2016

Kopš Tatjana Avdejonoka iekāpa divričos, lai startētu savā mūžā pirmajās rikšotāju sacīkstēs, pagājuši vien divi gadi, bet tas jau kļuvis par ikdienas nepieciešamību. Ar rikšotāju sportu ir aizrāvies arī viņas vīrs Sergejs. Abu saimniecībā Dagdas novadā pa šo īso laika sprīdi jau izveidojies paprāvs zirgu ganāmpulks.

Lasīt vairāk ...


Tuvāk sapnim ar neatlaidīgu darbu un lielu vēlēšanos
07.11.2016

Ja teiktu, ka salacgrīviete Kitija KREIŠMANE uzaugusi stallī, tas laikam nebūtu pārspīlējums. Savu pirmo tikšanos ar zirgu viņa neatceras, jo, kad tā notika, bija tikai 2 vai 3 gadus veca. Sākumā mamma Laura Tomsone veda pie zirgiem citur, bet, kad Kitijai bija 7 gadi, iekārtoja savu stalli.

Lasīt vairāk ...


Cimperlīgais Kvinto
30.08.2016

Zirgs Kvinto ir Alises Krūmiņas mīlulis. Alise šogad sāks mācības Kuldīgas Centra vidusskolas 12.m klasē. Brīvo laiku viņa velta savam zirgam un jāšanas sportam.

Lasīt vairāk ...


Vaives cēlie sporta zirgi
30.08.2016

Zirgu audzēšana ir ilgtermiņa bizness, kas ieguldītos līdzekļus atpelna ļoti lēni. Saimniecības, kurās zirgu skaits ir virs desmit, tos audzē pārdošanai, tātad biznesam, pārējos izmanto vai nu tūristu piesaistei, vai joprojām kā palīgu lauku darbos.

Lasīt vairāk ...


Sava Zirgu sēta arī Limbažu pagastā
04.08.2016

Braucot pa Limbažu - Raganas šoseju, netālu no Mucenieku tilta nevar nepamanīt banneri, kas vēstī par Zirgu sētā Kalntērces pieejamiem pakalpojumiem. Tā ir pirms trim gadiem reģistrēta saimniecība, kuras īpašnieki Laura un Pēteris Miķelsoni trešo gadu attīsta savu piedāvājumu tūristiem un zirgu mīļotājiem. Interesentu skaitā ir gan tādi, kuri Kalntērcēs regulāri nodarbojas ar savu vaļasprieku, gan arī cilvēki, kuri mūspusē atpūšas, makšķerē, pavada savu brīvo laiku izjādēs vai vēlas vizināt bērnus. Vairākus gadus Pētera ganāmpulks bija tikai dārgs hobijs, bet tagad ar zirgiem attīstīts ģimenes mazais bizness. Līdz ar interesentu skaita palielināšanos saimniekiem rodas arvien jaunas idejas, ko viņi pamazām īsteno par tūrisma jomā gūtajiem ieņēmumiem.

Lasīt vairāk ...


Mīlestību pret zirgiem pārņem no tēva
04.08.2016

Mīlulis. Simona Savicka rūpējas par diviem zirgiem – Dahāru un Romiku Simonai Savickai Rundāles novada Ziedoņos pieder divi zirgi. Meitene mīlestību pret rikšotājiem jau bērnībā aizguvusi no tēva, taču ar jāšanu aizraujas nesen.

Lasīt vairāk ...


Zirgi iedvesmo labiem darbiem
29.06.2016

Jau piekto gadu Mazsalacā notiks jāšanas sporta cienītājiem un zirgu mīļotājiem paredzēts pasākums «Mazsalacas kauss».

Lasīt vairāk ...


Jātnieki, kas vēl apmeklē bērnudārzu
13.06.2016

Vaives pagasta mazie iedzīvotāji Bille un Kaspars Pušinski ir jaunākie jātnieki mūspusē. Četrus gadus vecā meitenīte un piecgadīgais zēns jau piedalījušies savās pirmajās jāšanas sacensībās. Protams, mammas Marikas Loginas-Pušinskas pavadībā, kura arī pati startējusi iesācēju maršrutā. Visi pa kārtai jājuši ar vienu zirgu – liela auguma īru tinkera šķirnes poniju.

Lasīt vairāk ...


Labu gribēdami, nodara zirgiem sliktu
27.05.2016

„Esmu izmisumā un vairs nezinu, ko iesākt, jo cilvēki, labu gribēdami, bendē manus zirgus – brauc uz aplokiem pie ceļa un izbaro kukuļiem maizi. Viņiem tā ir izklaide, bet man šausmas!” satraukta ir Veckuldīgas zirgu audzētāja un trenere Laima Rozentāle.

Lasīt vairāk ...


Cilvēks un zirgs — abpusēja uzticēšanās
21.04.2016

Iedomājieties skatu: Jāņu vakarā deg ugunskuri, ceļas migla, divas jātnieces ziedu vainadziņiem galvā jāj pa pagastu. Romantika! Protams, reālajā dzīvē šādu brīžu nav daudz...

Lasīt vairāk ...


Zirgu sauc par ģimenes locekli
23.03.2016

“Suns ir cilvēka draugs, kaķis, absolūta primadonna, domā, ka tu esi viņa dzīvnieks, bet zirgs ir kā māsa vai brālis, meita vai dēls,” skaistos, gudros un uzticamos laikabiedrus sirsnīgi raksturo SIA “Kentaura staļļi” līdzīpašnieks Andris Mežinskis.

Lasīt vairāk ...


Kreceru ģimene Trikātas pagastā – zirgaudzētāji ceturtajā paaudzē
24.02.2016

Zemnieku saimniecība "Jaunupītes", kas atrodas Trikātas pagastā, nodarbojas ar zirgaudzēšanu jau četrās paaudzēs. Kreceru ģimenei zirgu audzēšana ir sirds lieta. Par savu mīlestību pret šiem dvēseliskajiem dzīvniekiem pilsētas informācijas portālam Valmiera24.lv stāsta "Jaunupīšu" saimnieces Marita un viņas meita Madara.

Lasīt vairāk ...


Zemnieku saimniecībā “Pilssēta” zirgi ir dzīvesveids
28.01.2016

Stāmerienas pagastā, Gulbenes novadā aktīvi darbojas zirgkopības zemnieku saimniecība “Pilssēta”. Zemnieku saimniecība dibināta, privatizējot bijušās padomju saimniecības “Stāmeriena” zirgu staļļus ar zirgiem.

Lasīt vairāk ...


Zirgi dod dzīvei jēgu
26.01.2016

Kad pirms vairākiem gadiem tikāmies ar Nikolaju Galilejevu viņa zemnieku saimniecībā “Čadi” Vecdomē, viņš stāstīja par saviem nodomiem. Nu tie ir īstenoti un var sapņot tālāk.

Lasīt vairāk ...


Kopā saveda zirgi
26.01.2016

Šķirstot interneta vietnes ”www.draugiem.lv” lappuses, acīs iekrita bildes ar zirgiem un kādu jātnieku, kurš rikšotājam mugurā traucas sacensībās.

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 ...  --> 
Arhīvs
2020 (3)   
2019 (9)   
2018 (8)   
2017 (13)   
2016 (21)   
2015 (10)